Koszyk 0
Opis:
  Sisi jest od piętnastu lat żoną Franciszka Józefa, cesarza Austro-Węgier. Kiedyś naiwna i nieśmiała, teraz to pewna swych racji i wyborów kobieta, matka następcy tronu. Poddani ją kochają, krytycy i wrogowie niechętnie przyznają, że sprawdziła się w roli cesarzowej. Jednak jej rosnące wpływy są dla wielu solą w oku. A chociaż w Wiedniu szampan leje się ... strumieniami i co wieczór rozbrzmiewają melodyjne walce, dwór Habsburgów to przede wszystkim pole bitwy – o władzę i majątek. Wielu marzy, by coraz bardziej niezależna cesarzowa popełniła taki błąd, który na zawsze odsunie ją od tronu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Allison Pataki
  • 2016
  • 384
  • 230
  • 155
  • 97883276-2112-2
  • 9788327621122
  • ZDFD9

Recenzje czytelników

Dworskie intrygi

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść „Sisi. Samowolna cesarzowa” Allison Pataki to kontynuacja losów wpływowej monarchini, znanej czytelnikom z pierwszej części – „Sisi. Cesarzowa mimo woli”. Powieść przypadnie do gustu miłośnikom historii, fanom powieści historycznych, a także tym, których interesują losy wielkich kobiet. Umiejętnie budowane napięcia, dworskie intrygi i historyczny kostium to niekwestionowane atuty tej powieści.

Główna bohaterka powieści Allison Pataki „Sisi ... Samowolna cesarzowa” od 15 lat jest żoną Franciszka Józefa, który stoi na czele Austro-Węgier. Lata spędzone na dworze odmieniły Sisi – teraz nie jest już nieśmiałą i niepewną kobietą, lecz pewną swych wyborów matką następcy tronu.

Sisi idealnie sprawdziła się w roli cesarzowej, poddani ją uwielbiają, zaś wrogowie jej zazdroszczą. Gdy jej wpływy zaczynają się niebezpiecznie rozszerzać, oponenci postanawiają działać. Dwór Habsburgów staje się polem zaciekłej walki o władzę i majątek. Jeden fałszywy ruch może odsunąć coraz bardziej niezależną Sisi od tronu.

Allison Pataki, autorka powieści „Sisi. Samowolna cesarzowa”, dokonała rzetelnego rozeznania historycznego i ukazała w swojej książce szczegółowy portret żony władcy Austro-Węgier, Elżbiety Bawarskiej. Uwielbiana i zarazem nienawidzona przez poddanych, na stałe zapisała się w europejskiej historii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powrót do przeszłości - samowolna cesarzowa

Ocena:
Data:
Sisi jest od piętnastu lat żoną Franciszka Józefa, cesarza Austro-Węgier. Kiedyś naiwna i nieśmiała, teraz to pewna swych racji i wyborów kobieta, matka następcy tronu. Poddani ją kochają, krytycy i wrogowie niechętnie przyznają, że sprawdziła się w roli cesarzowej. Jednak jej rosnące wpływy są dla wielu solą w oku. A chociaż w Wiedniu szampan leje się strumieniami i co wieczór rozbrzmiewają melodyjne walce, dwór Habsburgów to przede wszystkim pole bitwy – o władzę i majątek. Wielu marzy ... by coraz bardziej niezależna cesarzowa popełniła taki błąd, który na zawsze odsunie ją od tronu.
Tym razem swoją wypowiedź zacznę od oceny okładki. Jest niesamowita! Pięknie dobrane kolory, barwy królewskie, ozdobny napis i wspaniała fryzura cesarzowej - okładka idealna! Wstyd się przyznać, ale właśnie ta okładka głównie przyciągnęła moją uwagę. :)

Znowu mamy do czynienia z powieścią historyczną od wydawnictwa HarperCollins i po raz kolejny trzeba przyznać, że autorka przeszła samą siebie. Ale o tym za chwilę... Najpierw chcę zaznaczyć, że powieści historyczne nie gryzą. To nie jest styl pisania Sienkiewicza czy Prusa. Ta lektura to zwykła książka, napisana jak każda inna. Z taką różnicą, że opowiada o wydarzeniach historycznych. Więc nie ma co się bać ani stronić od tego rodzaju literatury. Jest naprawdę wartościowa i lekka do czytania.

Co mi się podobało? Chyba wszystko. Zaczynając od okładki, przez fabułę po bohaterów. Oczywiście, autorka ściśle trzymała się faktów historycznych. Z niesamowitą lekkością opisywała życie cesarzowej Sisi. Odniosła się nie tylko do suchych wydarzeń, ale także do ciekawostek o samej cesarzowej czy jej mężu.

Lektura ta poszerzy Waszą wiedzę z zakresu historii, literatury, a nawet geografii. Przy tej książce można spędzić miło czas, a przy okazji dowiedzieć się mnóstwa cennych informacji. Po przeczytaniu tej książki jestem naprawdę bardzo mocno zafascynowana postacią Sisi i uważam, że większość czytelników tak zareaguje. Żeby Was zachęcić opublikuję tutaj wiersz ulubionego poety cesarzowej:

Była piękna jak błysk fali
Wydobytej z wód głębiny.
Ale inny dziś całuje
Białą szyjkę mej dziewczyny.

Serce! które umiesz cierpieć,
Strasznej zemsty rzuć miecz krwawy!
Przebacz wszystko zalotnicy,

Przebacz wszystkie złe jej sprawy.

Mam nadzieję, że zachęci Was to do samodzielnego zagłębiania się w życie cesarzowej i jej rodziny. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, dowiedzieć się czegoś więcej i... cieszyć się z lektury. Miłego czytania! :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena