Koszyk 0
Opis:
Nikt ich nie może ich powstrzymać! Siostry półwampirki, Daka i Sylwania, jak wiatr pędzą od przygody do przygody. 1. tom fascynujących przygód półwampirzych bliźniaczek w nowym, wzbogaconym wydaniu zawierającym słownik języka wampirskiego wraz z liczebnikami. Przyjaciółka niezbędna od zaraz. W przeciwnym razie Daka i Sylwania wracają do Transylwanii. Tam przynajmniej bez przeszkód mogły latać po okolicy i chodzić w nocy do szkoły! Zupełnie inaczej niż w nowej ojczyźnie ... Tutaj na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Chociażby taka jazda ruchomymi schodami! Albo tramwaj, który nie wiadomo jak zatrzymać. Pierwszy dzień w szkole to też totalna porażka. Jedyna nadzieja w Helence, która być może zostanie przyjaciółką na krew i życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Franziska Gehm
  • 2012
  • 2
  • 176
  • 200
  • 130
  • 978-3-863800-61-1
  • 9783863800611
  • ZARJ9
  • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Siostry wampirki

Ocena:
Autor:
Data:
Dziś serwuję coś z innej beczki - z półki moich dzieci. Jednak przyznam, że bohaterki zwojowały i mnie :) Świat idzie do przodu, literatura dziecięca i młodzieżowa również się zmieniają. Nowe, intrygujące tematy przyciągają dzieciaki - sprawdziłam to we własnym domu. Moja córka, jeśli chodzi o czytanie, jest dość oporna - jednak informacja, że książka jest o wampirach spowodowała, że się nią zainteresowała. Powiem więcej - wciągnęła się na tyle, że najpierw czytała nam różne fragmenty ... a potem zaczęła czytać z bratem na zmianę - jego też zaraziła tą serią :)

A mówimy o serii książek "Siostry - wampirki" opowiadającej o losach dwóch sióstr, bliźniaczek - Sylwanii i Dakarii (zwanej Daką). Te niezwykle dziewczynki są pół ludźmi i pół wampirkami.
Urodziły się w Transylwanii, skąd rodzina przeprowadziła się do Niemiec. Ich mama, Elwira jest zwariowaną artystką, człowiekiem pełnej krwi, natomiast tata, Mihai Tepes, jest wampirem, a pracuje w ludzkim świecie jako lekarz sądowy.
Dziewczynki są bardzo żywiołowe, co sprawia, że czasem pakują się w kłopoty. Ponadto dodatek wampirzej krwi sprawia, że mają wiele nadzwyczajnych zdolności - np. potrafią latać :)
Ich perypetie są zabawne i ciekawe - dzieciaki z przyjemnością je czytały!

"Siostry wampirki" to świetny cykl dla dzieci, jest oryginalny i intrygujący - nie przejdą obok obojętnie. Przygody zwariowanych sióstr są opisane w prosty, zrozumiały sposób, dowcipnie i lekko. Spora czcionka i krótkie rozdziały sprawiają, że dzieci z przyjemnością je czytają i nie nudzą się.
Książki są bardzo ładnie wydane, a przede wszystkim porządnie - mają twardą, mocną okładkę, są szyte, więc nie zostaną szybko zniszczona. Co u dzieci zdarza się zawsze przypadkiem :)
Mojej rodzince ta seria bardzo przypadła do gustu - polecam na zimowe wieczory. Integracja rodzinna zapewniona !

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/11/siostry-wampirki-cz-1-i-2-franziska-gehm.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena