Koszyk 0
Opis:
Fascynująca powieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci czasów monarchii i rewolucji francuskiej – markizie de Sade, libertynie znanym ze skłonności do przemocy i perwersyjnych praktyk seksualnych, od którego nazwiska pochodzi określenie „sadyzm". Zafascynowany autorem 120 dni Sodomy, minister policji Joseph Fouché nieustannie tropił każdy jego czyn i gest. Po ś ... mierci markiza de Sade ujawnia jego synowi całą prawdę o życiu ojca. Z opowieści wyłania się obraz człowieka rozwiązłego i przerażającego, obscenicznego i genialnego, manipulanta, paranoika, choleryka, erotomana, człowieka prześladowanego, lecz nade wszystko wspaniałego kochanka, kochanego do szaleństwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jacques Ravenne
  • 2016
  • 336
  • 230
  • 155
  • *, 9788324580866
  • 9788324580866
  • ZD6OK

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Markiz de Sade, któż z nas nie słyszał o tej kontrowersyjnej postaci?Libertyn, znany ze swojego zamiłowania do brutalnych praktyk miłosnych, co przyczyniło się
do powstania terminu"sadyzm", wzięty właśnie od jego nazwiska.Niesamowicie brzydki mężczyzna, mimo tego niezwykle uwodzicielski, a kobiety lgnęły do niego jak muchy do lepu.

W swojej książce autor przedstawia historię tego słynnego człowieka, którego życie przypadło u schyłku Rewolucji Francuskiej ... co dodatkowo ubarwia i tak interesującą powieść.Joseph Fouche, minister policji, po śmierci markiza, przedstawia jego synowi fakty z życia ojca, rysując przed nim obraz potwora i zwyrodnialca.Ale czy rzeczywiście tak było?

Niezwykle ciekawa książka, która przedstawia znaną wszystkim postać, w nieco innej konwencji, co czyni z tej pozycji intrygującą całość, wraz z faktami historycznymi, które znamy.Tradycyjnie polecam, nie tylko miłośnikom historii, ale i osobom, którym nie jest obca postać markiza, a chcą poznać inne spojrzenie na tego kontrowersyjnego człowieka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Prawdziwe historie

Ocena:
Autor:
Data:
Donatien Aldonze François de Sade był również jednym z najbardziej poczytnych pisarzy paryskich, ale w ciągu dekady zatarto niemal wszystkie ślady jego istnienia. Starał się wniknąć w głąb umysłu człowieka i odkryć jego pierwotne instynkty. Najbardziej znany z zamiłowania do miłosnych praktyk, nazwanych od jego nazwiska - sadyzmem. De Sade przedstawia przemoc jako źródło przeżyć o charakterze seksualnym ...

W książce „Siódme życie Markiza de Sade” autor opisuje historię tego kontrowersyjnego człowieka. Swoją twórczość rozwijał w dobie rewolucji francuskiej, czyli okresu, gdy łatwiej było przedstawić swoje poglądy i przebić się do świadomości ludzkiej, o ile przekaz był oryginalny. Z tym bezpośredni de Sade nie miał żadnego problemu.

Główną osią fabularną jest rozmowa między ministrem policji Josephem Fouche, który próbuje przedstawić w oczach syna sylwetkę potwora – markiza de Sade. Przedstawia go jako bestię bez hamulców moralnych, rozpustnika szerzącego niechrześcijańskie zachowania.

Z kart powieści wyłania się obraz człowieka niezmiernie skomplikowanego, którego trudno jednoznacznie ocenić. Autor znajduje sporo dowodów na poparcie tezy, że sadystyczne zwyczaje markiza wzięły się z bólu będącego doświadczeniem ogromnego miłosnego zawodu. Dodatkowo ciągle przebywał w aresztach - domowym, w Bastylii i w końcu w domu dla obłąkanych w Charenton. Ale pomimo wielu lat spędzonych w niewoli udało mu się odcisnąć ślad w twórczości narodowej.

To niewątpliwie ciekawa pozycja z gatunku historii nieznanych. Jest to historia człowieka, o którym wiemy niewiele. A przecież jak każdy miał swoje życie, pragnienia, miłości. Autor ukazuje właśnie te jego cechy. Nie tylko jego zamiłowanie przemocą, ale przede wszystkim człowieka głęboko zranionego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena