Koszyk 0
Opis:
Książka napisana „po kobiecemu” o zranionych kobietach „Uważam szczerze, że istnieje tylko jedna różnica między ludźmi, którzy codziennie odnajdują swoje znaczenie i wartość własnego życia i je budują, nigdy się nie poddając, oraz tymi, którzy się gubią i angażują zawzięcie w „sztukę” wyrządzania sobie krzywdy. Tą różnicą jest świadomość, że było się wystarczająco kochanym”.
Mniej Więcej
  • Laura Romano
  • 2012
  • 176
  • 195
  • 125
  • 978-83-7823-026-7
  • 9788378230267
  • ZAHSL

Recenzje czytelników

Ważna pozycja

Ocena:
Autor:
Data:
Pochodząca z Como Laura Romano uzyskała magisterium w zakresie metodyki nauczania przedmiotów ścisłych i filologii współczesnej. Pisarka pracuje w biurze konsultacji pedagogicznej, współpracuje także z instytucjami publicznymi i prywatnymi, szczególnie w zakresie poradnictwa związanego z zaburzeniami żywienia. Zajmuje się również kształceniem zawodowym (nauczycieli oraz działaczy edukacyjno-rehabilitacyjnych i społeczno-sanitarnych).

Książka „Siniaki ... Historie zranionych kobiet” to pozycja przedstawiająca szesnaście kobiet i ich losy. Nie są to bajeczne opowieści o szczęściu i miłości. „Siniaki…” to historie przepełnione złem i cierpieniem, opowiedziane bez ogródek i zamazywania prawdy. Historie, które powodują rany na ciele i duszy. Istnieją wydarzenia, które potrafią niszczyć swoich „bohaterów” nie tylko cieleśnie ale i duchowo. Jedynym ratunkiem staje się ich uzewnętrznienie. Dopiero gdy zostaną wysłuchane, w zranionej duszy mogą zacząć się przemiany i uzdrowienia.

Kiedyś ktoś mi powiedział, że im częściej opowiadamy innym o przykrych rzeczach, które nas w życiu spotkały, o tych wszystkich cierpieniach, które siedzą głęboko w naszej duszy i powoli niszczą serce – tym bardziej stają się one czymś zewnętrznym. Tak jakby opuszczały nas wraz z wypowiadanymi słowami i przestawały być częścią naszego istnienia. Coś w tym jest… sama nie wiem co, ale tkwi w tym jakaś cudowna moc.

„Siniaki. Historie zranionych kobiet” uważam za pozycję, którą powinni przeczytać wszyscy. Tematyka jest ważna i wymaga przemyślenia. Książka ta nie zawiera w końcu opowiadań zakończonych happy endami, a ukazuje kobiecą kruchość i znaczenie jakie ma dla nas bliskość i miłość innych ludzi. Dzieło pozwala także spojrzeć na własne życie, które też jest pewnego rodzaju historią, którą kreujemy. Historią, na którą wpływa nasze otoczenie.
Serdecznie polecam tę wartościową pozycję!!!

http://www.zirtael-bibliomaniak.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena