Koszyk 0
Opis:
-historia mieszkającej w Paryżu Włoszki, pisarki, która walczy z nałogiem -Rossana Campo w swoim blogu przyznaje, że w jej najnowszej książce nie brak osobistych doświadczeń -pokazany bez hipokryzji dramat uzależnienia nie tylko od alkoholu, ale również od miłości i seksu. Najnowsza powieść Rossany Campo to rozgrywająca się współcześnie w Paryżu historia czterdziestokilkuletniej Włoszki, pisarki, która od lat żyje we Francji i boryka się z nałogiem ... Kiedy jej mąż - Mathieu - po powrocie z delegacji służbowej, oznajmia, że zakochał się w koleżance po fachu i to z nią postanawia się związać, pisarka zupełnie traci panowanie nad swoją dotychczasową egzystencją, pogrąża się w rozpaczy, zaczyna pić bez umiaru, nawiązuje relacje z przygodnie poznanymi mężczyznami i stacza się coraz bardziej, aż w końcu sięga dna. Wówczas jej najlepszy przyjaciel Fred i Mathieu umieszczają kobietę w ośrodku odwykowym na prowincji. W czasie terapii pisarka zmuszona jest do zmierzenia się z własną przeszłością, swoimi słabościami, deficytami, głodem uczuć, brakiem ukojenia i dojmującym poczuciem wyobcowania. Po jakimś czasie okazuje się, że Mathieu zaczyna tęsknić za porzuconą żoną... Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Muza
  • miękka
Mniej Więcej
  • Rosanna Campo
  • 2009
  • 352
  • 205
  • 145
  • 978-83-7495-693-2
  • 9788374956932
  • X4320

Recenzje czytelników

Brak słów

Ocena:
Autor:
Data:
Opowieść pisarki, która nie może znaleźć odpowiednich słów. Jak przejmujące jest to uczucie, zrozumie każdy, kto choć część swojego życia poświęcił pisaniu.
Swoje ukojenie związane z brakiem weny, z poczuciem beznadziejności radzi sobie pijąc. Staje się alkoholiczką, która nie widzi problemu w tym, jak radzi sobie z problemami.

A kariera pisarki, która stanęła jakby w miejscu, nie jest jej jedynym problemem. Już na początku swoich zwierzeń, bohaterka powieści odkrywa, że jej mąż ma romans ... Jej życie się powoli rozpada. Ukochany mężczyzna odchodzi, porzucając wspólne lata życia.

Z pomocą przychodzi Fred, przyjaciel głównej bohaterki, który zapisuje ją na odwyk. I tak dzień po dniu bohaterka walczy ze swoim nałogiem, zwierzając się czytelnikowi ze swoich odczuć, przemyśleń, bezsilności.

Po drodze spotyka mężczyzn, którzy mają wpływ na to, kim się staje. Ale w całej swojej beznadziejności próbuje walczyć, choć zdarzają jej się upadki.

Przeczytałam "Silniejsze ode mnie" w jedno popołudnie. Czyta się szybko, co na pewno jest zasługą pierwszoosobowej narracji. Powieść składa się z wielu dialogów, wewnętrznych przemyśleń bohaterki, jej strachu i prób podjęcia rękawicy, jaką rzuca jej pod nogi życie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena