Koszyk 0
Opis:
Silmarillion to zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli o Pierwszej Erze Świata, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni. Legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności, Morgoth, przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy "świetliste klejnoty", w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • J.R.R. Tolkien
 • 2012
 • 18
 • 448
 • 205
 • 130
 • 97883-241-44662
 • 9788324144662
 • ZAQRH

Recenzje czytelników

Diabelsko trudna, szalenie piękna

Ocena:
Autor:
Data:
Długo szukałem tej książki, z czasem nawet o niej zapomniałem, aż w końcu w Księgarni Matras zobaczyłem ją na półce i bez chwili zastanowienia nabyłem ją do swojej kolekcji.
Cokolwiek bym nie napisał o tej powieści, to i tak nie odda to piękna tej książki. Kiedy skończyłem czytać Silmarillion byłem po prostu zachwycony i w żaden sposób nie chciałem wracać do rzeczywistości, chciałem pozostać w tym niesamowitym świecie Tolkiena.
Silmarillion to opowieść o powstaniu Śródziemia ... pojawieniu się wszystkich ras. Książka jest znakomitym uzupełnieniem wiedzy i ciekawości o świecie stworzonym przez Tolkiena. Książka na pewno nie należny do najłatwiejszych, w czasie czytania łatwo się pogubić wśród tysiąca nazw. Jeżeli ktoś zaczyna swoją przygodę z Tolkienem, to właśnie jako pierwszą książkę polecam mu zdecydowanie Silmarillion. Dzięki tej książce obraz historii przedstawiony we Władcy Pierścieni stanie się bardziej przejrzysty.
Dla wszystkich fanów Tolkiena jest to po prostu pozycja obowiązkowa i bez tej książki tak naprawdę do końca nie zrozumiemy geniusza, jakim niewątpliwie był tolkien. Ta książka pozwala nam tak naprawdę poznać bohaterów od samego początku, skąd się wzięli i dlaczego...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

W skrócie, Kronika Tolkienowskiego Świata.

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy kto zagłębia się w świat książek fantastycznych z czasem usłyszy słowa w rodzaju "Jak mogłeś nie czytać *Wstaw tytuł lub autora*", niewątpliwie wiele osób słyszy te słowa właśnie w kontekście Tolkiena.
Przyznam się bez bicia, że nie jestem wielkim fanem "Tolkienowskiego" stylu, co prawda nie przeczytałem wielu jego książek, jednak uważam że, to co rzekomo jest "kanonem fantasy" udało mi się chociaż sprawdzić ...
Silmarillion na pewno możemy nazwać książką piękną, wyjaśniającą nam to co działo się przed wydarzeniami przedstawionymi nam w Hobbicie lub Władcy Pierścieni, jednak jak dla mnie jest to zwykła Kronika Tolkienowskiego Świata, i taki tytuł spokojnie mogłaby nosić.
Tolkien stworzył wspaniały świat a Śródziemie jest jego tylko małą częścią, wymyślił całą historię, wiele nacji, ich obyczaje, i zapisał to wszystko w swoich książkach, to właśnie w moich oczach uczyniło go kronikarzem. Tolkien stworzył wspaniały świat, jednak uważam że książki do najlepszych nie należą. Co prawda na tych książkach możemy opierać nasze wymagania co do innych autorów, jednak nie ze względu na to jak ten świat jest przedstawiony, a ze względu na to jak bardzo ten świat jest rozbudowany.
Podsumowując, Silmarillion jest zwyczajną Kroniką która wyjaśnia następne kroniki Tolkiena. Nie mówię że jest złą kroniką, jednak nie poleciłbym jej początkującym czytelnikom, a na pewno nie osobom kochającym akcje, wydarzenia trzymające w napięciu, i tym podobne.
Mając opisać te książkę jednym zdaniem powiedziałbym: Wspaniała kronika, jednak nie tego szukałem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena