Koszyk 0
Opis:
Zanim sięgniesz po tę książkę, zastanów się: ile razy w życiu udało Ci się storpedować własne ambitne plany? Nadal jesz za dużo słodyczy, chociaż codziennie obiecujesz sobie: „Od jutra to rzucam”? Wciąż palisz, mimo że wiesz, jakie to dla Ciebie szkodliwe? Nie uczęszczasz na kurs angielskiego, choć w pełni rozumiesz, że zamykasz przed sobą drogę do awansu? Wiesz ... dlaczego robisz sobie krzywdę? Brakuje Ci siły woli, prawda? Wszyscy mamy ten problem — w mniejszym bądź większym stopniu. Wiemy, że powinniśmy kontrolować w zasadzie każdą dziedzinę swojego życia: począwszy od tego, co jemy, a skończywszy na tym, co robimy, mówimy, kupujemy. A jednak poddajemy się i nie doprowadzamy spraw do takiego finału, jakiego byśmy pragnęli. Ta książka powstała w oparciu o kurs pod tytułem The Science of Willpower, odbywający się w ramach programu kształcenia ustawicznego na Uniwersytecie Stanforda. Na ten kurs Kelly McGonigal zaprasza wszystkich chętnych i z roku na rok uczestniczy w nim coraz więcej słuchaczy. Poznają oni wyniki najnowszych badań naukowych dotyczących samokontroli w takich dziedzinach, jak psychologia, ekonomia, neurologia, medycyna. Kurs uczy, jak uwalniać się od dotychczasowych nawyków i kształtować zdrowe przyzwyczajenia, jak pokonywać skłonność do odkładania wszystkiego na później, jak rozwijać umiejętność koncentracji, jak zarządzać stresem; pozwala także zrozumieć, dlaczego ulegamy pokusom, i odkryć, jak można się im opierać. Poza treściami przekazywanymi kursantom niniejsza książka zawiera najciekawsze badania i ćwiczenia praktyczne, wykorzystywane w ramach zajęć, a także najnowsze odkrycia i mądre spostrzeżenia setek uczestników szkolenia. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Helion
  • miękka
Mniej Więcej
  • Kelly McGonigal
  • 2015
  • 372
  • 208
  • 140
  • 9788324682799
  • 9788324682799
  • ZCH39

Recenzje czytelników

Jak wykorzystać samokontrolę by osiągać więcej?

Ocena:
Autor:
Data:
Jak stres wpływa na siłę woli? O jakiej porze dnia tryskasz energią? Jak osiągnąć pełnię satysfakcji z wykonywanych działań? Sięgnij po "Siłę woli" i wykonuj ćwiczenia, będące podstawą kursu The Science of Willpower. Nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Kelly McGonigal stworzył książkę, która uczy nie tylko efektywnego korzystania z samokontroli ale też pokazuje czytelnikowi, jak może "dokopać się" do wielu swoich nieznanych (lub nienazwanych) cech i odsłonić je ... czasem nawet mimo braku świadomości o ich istnieniu.

Dzięki książce można się zagłębić w wielopłaszczyznowość własnej osobowości, która niejednokrotnie jest sprzeczna sama ze sobą (chyba nie tylko panie coś o tym wiedzą :P). Czasem czegoś chcemy, ale jednocześnie nie chcemy, bo się tego boimy. Czasem chcemy jednego, ale pragniemy drugiego. Chcemy zjeść kaloryczne ciasto ale jednocześnie pragniemy mieć świetną figurę. Książka ta przedstawia naukowe wytłumaczenie działania mózgu w takich sytuacjach oraz (co najważniejsze) pokazuje jak rozbudzić w sobie pokłady pozytywnej energii i motywacji by osiągać zamierzone i wartościowe cele - te na których najbardziej nam zależy, a nie tylko chwilowe zachcianki.

Przyszłość to Twoje przyszłe "ja" - warto więc korzystać z życia, wykorzystywać możliwości jakie posiadamy, nie ulegać pokusom i cieszyć się spełnieniem na każdej płaszczyźnie życia, bez stresu i niewiary w siebie.

Książka ta bardzo mocno odnosi się do sytuacji i przeżyć czytelnika. Tekst publikacji możemy konfrontować bezpośrednio z własnym życiem, odkrywać w nim przykłady, na których możemy ćwiczyć i na sobie obserwować poprawę. A nawet jeśli jej nie zauważysz to i tak się wzbogacisz wnikając w swoje prawdziwe "ja" i poznając motywację swoich działań. Podążając za książkową radą, napisz list do swojego przyszłego "ja" - może efekty, których nie widać dziś, staną się dostrzegalne za jakiś czas. "Siła woli" pomaga racjonalnie spojrzeć na swoje obawy, pozbyć się lęku i co najważniejsze działać świadomie, czuć swoje ciało i korzystać z jego zasobów.

http://papierowakobietka.blogspot.com/2015/08/jak-wykorzystac-samokontrole-by-osiagac.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Porywająca!

Ocena:
Autor:
Data:
Jeśli naprawdę zależy Ci na nieustannym podnoszeniu swoich wyników poprzez podnoszenie swojego zaangażowania to ta książka jest dla Ciebie! Doskonałe narzędzie rozkładające na czynniki pierwsze istotę silnej woli w różnych sytuacjach.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena