Koszyk 0
Opis:
Nie tak miał wyglądać schyłek sierpnia. Nadkomisarz Edmund Polański - jeden z najlepszych śledczych w kraju - pędzi na Półwysep Helski, poważnie narażając się swojej energicznej małżonce. Jego podwładny, trochę niesforny, lecz sympatyczny podkomisarz Adam Tyszka, podczas kilkudniowego urlopu wpakował się w nie lada kabałę i siedzi w areszcie oskarżony o... morderstwo. W tym samym czasie ktoś taranuje samochód wszędobylskiej ekolożki, zostaje porwana córka miejscowego krezusa ... a pewna turystka znika bez śladu. Coś niedobrego dzieje się z rybami, ale o tym rybacy milczą jak zaklęci. Lokalni policjanci niechętnie patrzą na Polańskiego, który postanawia pomóc nieudolnym kolegom rozwikłać mnożące się zagadki. Oczywiście, gdyby ktoś pytał - nigdy go tam nie było! W Sierpniowych kumakach kaszubskie klechdy, fakty historyczne i sensacje z pierwszych stron gazet splatają się w wielowątkową, czasami komiczną, innym razem mroczną niczym toń Bałtyku opowieść. Podążając tropami jej bohaterów, przemierzaliśmy złociste plaże i sosnowe lasy, penetrowaliśmy wojskowe bunkry i nadmorskie trzcinowiska, aż wpadliśmy na trop historii kryminalnej, która sprawi, że Hel nie będzie już dla czytelników tym, czym był wcześniej. Violetta Sajkiewicz, Robert Ostaszewski. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Violetta Sajkiewicz, Robert Ostaszewski
 • 2012
 • 1
 • 320
 • 195
 • 123
 • Mroczna seria
 • 978-83-7747-714-4
 • 9788377477144
 • ZAJZ9

Recenzje czytelników

Inny kryminał...na wesoło.

Ocena:
Autor:
Data:
Ciężko jest ocenić jednoznacznie Sierpniowe kumaki. Na pewno jest to kryminał, ale nie oczekujcie kryminału grozy, raczej kryminału momentami ala Jaś Fasola. Cała akcja to kilka tylko z pozoru nie powiązanych ze sobą wątków. Autorzy jednak tak sprawnie wszystko prowadzą, że wątki w pewnym momencie zaczynają idealnie się zazębiać nic nie pozostawiając li tylko naszym domysłom, czy nie daj Boże zawieszonego w próżni.Mamy więc w kryminale – aferę, katastrofę ekologiczną, porwanie, próby zabójstwa ... samo zabójstwo, topielca na wydmach i wiele innych mniejszych lub większych mało urlopowych atrakcji. To wszystko przeplatane biegającym wkoło młodzieńcem, galerią opalających się turystów, opisami wątpliwych i niewątpliwych atrakcji Helu, działalnością nad aktywnej śląskiej policji i już tej zdecydowanie mniej aktywnej znad morza. Moim zdaniem Sierpniowe kumaki to niezły kryminał, chociaż mało klasyczny, bo na wesoło i trochę mało krwawego kryminału w tym kryminale:). Ale szczerze go wam polecam, zarówno miłośnikom zagadek kryminalnych jak i wszystkim, którzy cenią sobie humor i wartką akcję. Nikt nie zawiedzie się na tej książce, no chyba, że szuka kryminału na miarę amerykańskiego zabili go i uciekł, albo klasyka Chandlera.
W przypadku Sierpniowych kumaków mogę wam gwarantować relaks i dobry humor, ale na pewno nie obgryzanie paznokci z nerw co będzie dalej. Sajkiewicz i Ostaszewki to nie Chandler ani King, ale mają na pewno potencjał. Wierzę, że kolejny tom będzie jeszcze bardziej zwariowano-humorystyczny i bardziej klasycznie kryminalny.
Jak piszą autorzy, Sierpniowe kumaki, to opowieść o wspaniałej męskiej przyjażni, historia niefortunnych wakacji, przestroga dla zbyt wścibskich kobiet i alternatywny przewodnik po atrakcjach Helu. Jednym słowem - polecam, ale z nastawieniem na coś innego niż klasykę kryminału.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena