Koszyk 0
Opis:
Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również - jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki-akwizytorki ... wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy…? Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym nie. Te bajki dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną. Warto je przeczytać razem z dziećmi! Gorąco polecam rekomenduje Katarzyna Miller, psychoterapeutka i felietonistka „Zwierciadła”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bajka
 • twarda
Mniej Więcej
 • Roksana Jędrzejewska-Wróbel
 • 2010
 • 1
 • 90
 • 241
 • 170
 • 978-83-6182-4-244
 • 9788361824244
 • Z7497
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Niepostrzeżenie terapeutyczne

Ocena:
Autor:
Data:
Koźlątka i wilk, królewna i krasnoludki, Roszpunka, Kopciuszek, trzy świnki to bohaterowie bajek towarzyszących naszym dziecięcym dniom. Roksana Jędrzejewska-Wróbel proponuje, abyśmy przedstawili ich także współczesnym kilkulatkom. W tym celu uwspółcześnia nieco bajkowe historie - stwarza nowe opowieści, bohaterów stawia w sytuacjach w jakich dziś znaleźć się mogą dzieci.

Jak poradzić sobie z łobuzem wymuszającym kanapki i pieniądze od młodszych kolegów ... Czy bycie celebrytą jest naprawdę fajne? Jak przeżyć rozwód rodziców? Jak wielu rzeczy potrzebujemy do szczęścia? I co się liczy w życiu bardziej - wygląd czy charakter? Na takie pytania muszą odpowiedzieć sobie bohaterowie "Siedmiu Wspaniałych..." i młodzi czytelnicy poznający zawarte w książce historie.

Połączenie klasyki ze współczesnością może przynieść bardzo ciekawe efekty. Tak jest w przypadku opowieści stworzonych przez Roksanę Jędrzejewską-Wróbel - opowieści, w których kryje się także funkcja terapeutyczna.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena