Koszyk 0
Opis:
Jaka jest historia archaniołów – najważniejszych rycerzy Boga?  W jaki sposób służą Bogu?  I dlaczego Kościół oddaje cześć trzem najwyższym skrzydlatym posłańcom? Tradycja pierwszych wieków chrześcijaństwa głosiła istnienie siedmiu specjalnych wysłanników Bożych, mogących oglądać oblicze Najwyższego i wypełniających specjalne zadania ... Niezwykła symbolika oraz misje, dla których zostali przeznaczeni, fascynowała wielu uczonych i świętych Kościoła. Ksiądz Marcello Stanzione, uznany angelolog, w oparciu o Pismo Święte, apokryfy i prywatne objawienia opisuje historię kultu archaniołów oraz zadania, jakie w imię Boże spełniali na ziemi.  Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Esprit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marcello Stanzione
 • 2016
 • 1
 • 328
 • 205
 • 145
 • *, 9788365349-34-7
 • 9788365349347
 • ZD88X

Recenzje czytelników

Siedmiu Archaniołów

Ocena:
Autor:
Data:
Bazylika Matki Bożej Anielskiej i Męczenników powstała z inicjatywy Antoniego Lo Duki -kapłana, który praktykował kult siedmiu aniołów. Dziś jest to praktyka zapomniana, dlatego ta książka jest przybliżeniem, a zarazem prośbą o odnowienie publicznego kultu siedmiu książąt niebieskich. Książkę autorzy poświęcili Papieżowi Franciszkowi prosząc go, by w Kościele został rozpowszechniony kult siedmiu archaniołów. Czytając tę książkę uświadomiłam sobie jak mało znam Pismo Św. i siedmiu aniołów: Św ... Michał, Św. Gabriel, Św. Rafał(ci bardziej znani), Św. Uriel, Św. Jehudiel, Św. Sealtiel, i Św. Barachiel(przyznam, że dopiero w tej książce dowiedziałam się o czterech pozostałych).

W Apokalipsie Św. Jana znajdujemy odniesienie do siedmiu aniołów ”Łaska Wam i pokój od Tego, Który jest i Który był i Który przychodzi o od siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem” Tych siedem duchów, to siedmiu najwyższych książąt niebieskiego dworu. Zarządzają oni wszystkimi duchami, jak również wzbogacają nas siedmioma darami Ducha Świętego.

Niniejsza książka opisuje historię kultu archaniołów oraz zadania jakie spełniali na ziemi w imię Boże.
Doktorzy Kościoła przyznają, że siedmiu pierwszych aniołów darzy Najświętszą Marię Pannę szczególnym szacunkiem. Siedmiu aniołów przedstawia siedem cnót, które się dzielą na cnoty kardynalne i boskie oraz siedem sakramentów.
Ku czci siedmiu duchów stojących przy tronie Bożym jest:
1.Św. Michał - gorliwość Boża
2. Św. Gabriel - moc Boża
3. Św. Rafał - lekarstwo Boże
4. Św. Uriel - ogień Boży
5. Św. Sealtiel - modlitwa Boża
6. Św. Jehudiel - wielbienie Boga
7. Św. Barachiel - błogosławieństwo Boże

Wielka moc jest w tych aniołach, najskuteczniejsze wstawiennictwo i najwyższa ochrona. Przydatne jest przywoływanie ich w różnych sytuacjach życiowych, a zwłaszcza w chwili śmierci.

Książka wydana w miękkiej oprawie, zawiera 300 stron i 4 rozdziały, a w trzecim rozdziale autorzy opisują kult Św. Archaniołów i przybliżają sylwetki świętych, którym się ci aniołowie ukazywali.
Mądra i głęboka lektura, która przybliża czytelnikowi postaci siedmiu aniołów, przytacza objawienia jak również skłania do głębokiej refleksji nad życiem duchowym człowieka.

Może więc warto sięgnąć do tej książki i pogłębić swoją wiedzę o historię kultu siedmiu świętych archaniołów?

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

Zostaną nagrodzone najciekawsze wypowiedzi świąteczne w formie polecenia książki na prezent połączonego ze wspomnieniem świąt dzieciństwa, refleksją, dedykacją.