Koszyk 0
Opis:
Siedem lat czekali na tę rozmowę. Zaiskrzyło od razu. Dwoje przyjaciół. Rozmówców. Wspaniały duet – Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski – w intymnej, szczerej, drażniącej ciętą ripostą rozmowie, w której wzruszenie, powaga i humor idą łeb w łeb. Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury. Pyta o relacje, wiarę, tęsknotę za krajem, o bycie Polakiem w Niemczech, o to ... co daje popularność w Rosji, o postrzeganie męskości we współczesnym świecie, o związki na odległość i w końcu o to, co dla tak wielu z nas najważniejsze – co zrobiłby z miłości. Dopytuje, wierci dziurę w brzuchu, nie odpuszcza. Takiej relacji nie spotyka się codziennie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dorota Wellman
  • 2016
  • 97883240-3702-5
  • 9788324037025
  • ZDCBQ

Recenzje czytelników

Wyjątkowa !

Ocena:
Autor:
Data:
"Siedem lat później" to książka wyjątkowa.

Relacja między panią Dorotą Wellman i panem Januszem L. Wiśniewskim to ideał dojrzałej przyjaźni.

Przyjaźni, która nie boi się zadawać trudnych pytań...

Przyjaźni, która zna Nas tak doskonale, że potrafi kończyć za nas zdania...

Przyjaźni otwartej, trochę sentymentalnej, z dystansem do siebie...

Polecam serdecznie!
Czy ta recenzja była przydatna?

Świeże spojrzenie

Ocena:
Autor:
Data:
Żyjąc w określonej kulturze i środowisku społeczno-ekonomicznym tworzymy w swoim umyśle pewne ograniczenia – brakuje nam obiektywizmu, budujemy w swojej świadomości podstawę do oceny „normalne – nienormalne”, nie dostrzegamy innych możliwości. Dlatego czasem warto poznać opinię kogoś z zewnątrz, a najlepiej osoby, która wyłączyła się z naszego środowiska, nabyła nowe doświadczenia i teraz potrafi powiedzieć, że można postępować inaczej. Taką rolę w wywiadzie z Dorotą Wellman odgrywa Janusz L ... Wiśniewski. Dzięki temu, że chociaż cały czas jest w jakiś sposób powiązany z Polską, na co dzień obserwuje kulturę Niemiec i spotka się z czytelnikami z innych krajów, ocenia kwestie związane z Polską z innej perspektywy – śmiało, ale w sposób przemyślany i wyważony wyraża swoją opinię o uchodźcach, wielokulturowości, relacjach damsko – męskich, rywalizacji politycznej czy kwestiach ochrony ludzkiego życia. W żadnym wypadku nie ma obowiązku, aby się z nim zgadzać i on sam nie próbuje nikogo do tego zmuszać – podbudowuje jednak swoje wypowiedzi argumentami z doświadczeń i obserwacji, a nie stwierdzeniem „bo tak musi być”.

W wypowiedziach Janusza L. Wiśniewskiego wyraźnie przebija się na pierwszy plan kwestia emocji, o których dużo pisze w swoich książkach. Wyraża się to zarówno w otwartości na tematy związane z relacjami na odległość, niezrozumieniem dla wykonywanego zawodu, nadużyciem zaufania, relacjami z córkami, radzeniem sobie z przełomami w życiu. Zrozumienie dla emocji przekłada się również na rezygnację z odpowiedzi na pewne pytania czy „dyplomację” w wyrażaniu opinii. Z drugiej strony, wyraźnie odczuwa się wpływ wykształcenia Wiśniewskiego i jego pracy zawodowej (niezwiązanej z powieściami) – potrafi argumentować swoje oceny, aby słuchacz nie miał wrażenia, że jest to tylko swobodna myśl.

Rozmowę między Dorotą Wellman a Januszem L. Wiśniewskim czyta się szybko i z przyjemnością – tematy są omawiane krótko, chociaż dogłębnie, a dziennikarka wydaje się rozumieć tok wypowiedzi Wiśniewskiego (zapewne na kanwie przyjaźni) i pozwala jej to „odgadywać myśli” swojego rozmówcy. Jest to zatem autentyczny zapis rozmowy przyjaciół, którzy od dawna się nie widzieli i nie rozmawiali ze sobą i dlatego teraz tematy płyną jak niekończąca się rzeka.

Jeśli zatem czytelnik jest otwarty na poznanie punktu widzenia innych ludzi oraz naukę rozmowy z przyjacielem, z pewnością w tej książce znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego czy bardziej interesuje go praca, podróże, psychika człowieka, literatura, podróże czy jeszcze cokolwiek innego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena