Koszyk 0
Opis:
Ze szczególnym entuzjazmem wprowadzamy do Polski FrédéricaLenoira – autora, który pomaga żyć.Inspirująca opowieść o miłości, autora bestsellerów tłumaczonych na 20 języków, sprzedawanych we Francji w ćwierćmilionowych nakładach.Dla tych, którzy szukali lekcji Sztuki Życia u Paulo Coelho albo ReginyBrett .
 • Amber
 • twarda
Mniej Więcej
 • Frederic Lenoir
 • 2015
 • 1
 • 176
 • 213
 • 140
 • 9788324153527
 • 9788324153527
 • ZCGAF

Recenzje czytelników

Dobra

Ocena:
Autor:
Data:
Dawno, dawno temu w odległej krainie młody książę bardzo cierpiał z powodu swego strasznego losu - serca z kryształu, które pozostawało niewzruszone na wszelkie uczucia. Jednak dowiedział się, że istnieje jeden sposób, aby kryształ się stopił - ogień płonącej miłości. Król się postarzał i młody książę jako następca tronu rozpoczął poszukiwania przyszłej królowej. Jednak mimo wędrowania wzdłuż i wszerz przez świat nie udało mu się odnaleźć kobiety, która potrafiłaby stopić ów kryształ.. ... Jego podróż usiana przeszkodami doprowadziła go jednak do zastanowienia się nad sensem życia, a także do odkrycia przerażającej tajemnicy...

Tak zawsze zaczynają się bajki na dobranoc dla najmłodszych. Jednak ta pozycja to opowieść skierowana nie tylko do dzieci. Autor bada tu różne ludzkie emocje, przedstawia miłość jako uczucie powodujące ból, żal ale też niezmierzoną radość. Książka zbudowana została na kilku poziomach poznawczych, co ułatwia jej odczyt czytelnikom o różnym wieku. Połączenie zróżnicowanych tematów filozoficznych z symboliką powoduje, że staje się jeszcze bardziej ciekawa.

Spotkałam olbrzymy, maga, mówiącego skarabeusza... To w sumie nic niezwykłego dla tego rodzaju opowieści, jednakże nie można pozostać wobec niej obojętnym. Jej prostoty. Optymizmu, który niesie ze sobą. Ponadczasowości. Czyta się ją z przyjemnością i łatwością. Pożarłam ją za jednym posiedzeniem i nie odczułam żadnego zmęczenia. Jednak filozoficzne koncepcje są tu bardzo wyidealizowane, co może niektórych razić. Autor nie wskazuje tu także prawdziwego "zła". Żeby uzyskać tu właściwe odpowiedzi trzeba zadać odpowiednie pytania. Prowadzi to do wielu refleksji. To wieloaspektowa historia.

Mądrości płynące z tej krótkiej historii brzmią momentami trochę zbyt naiwnie. Oczywiście każdy z nas pragnie być szczęśliwym. Jednak szczęście nie jest stanem stałym, który można uzyskać tylko poprzez mądrość lub wykonując pracę nad sobą. Także uczucie miłości nie zapewni nas szczęścia wiecznego. Oczywiście miewamy w życiu chwile przyjemności, radości, ale stabilne uczucie szczęścia to czysta iluzja. Nasze szczęście zależy w dużej mierze od szczęścia bliskich nam ludzi i stanu naszego świata zewnętrznego...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

serce z kryształu..

Ocena:
Autor:
Data:
Nie ukrywam, że nie wiem co zrobić z tą książką. Bardzo lubię baśnie, czy literaturę stylizowaną na baśniową. Jednakże, książka choć traktować ma o rzeczach poważnych, momentami jest tak patetyczna, że trudno jest to zlekceważyć.

To opowieść o królu, na którego zła czarownica rzuciła klątwę. Król, z powodu klątwy, nie jest zdolny do miłości ponieważ jego serce zamknięte jest w krysztale. Żyje obserwując jak odchodzą jego bliscy, nie czując żadnej tęsknoty za nimi ... Jest jedynie obserwatorem życia, które toczy się obok niego. Nie wie czego powinien pragnąć, jak powinien zachowywać się w określonych sytuacjach. Obserwuje świat, ale nie przeżywa go tak, jak ludzie znajdujący się wokół niego.

Książka ta zawiera wiele inspirujących myśli, ale czasami myśli te gasną spalone zbyt dosłownym językiem. Prawdziwe baśnie mają to do siebie, że pełne są niedomówień, które mimo tego, nie pozostawiają żadnych wątpliwości wobec tego, jak należy je rozumieć. Metoda "podawania wszystkiego na tacy" nie jest moim zdaniem dobrą metodą, ani w życiu, ani w literaturze.

Miałam nieodparte wrażenie, że autor książki waloryzuje w pewien sposób myślenie życzeniowe, a momentami odwraca się plecami od zdrowego rozsądku. Czytając tę historię, miałam wrażenie, że czytam powieść kolejnego propagatora "Sekretu" Rhondy Byrne.

Cóż... Podsumowując, uważam, że książka porusza interesujące kwestie i może być inspiracją do codziennych refleksji, nad zwyczajnymi, aczkolwiek poważnymi sprawami. Pomysł na opowieść jest interesujący, ale zamknięty w patetycznej formie, sam jest jak serce zamknięte w krysztale.

Więcej recenzji na stronie:www.czytamirecenzuje.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena