Koszyk 0
Opis:
Serce. Jedna z najbardziej wzruszających opowieści dla dzieci o szczerej przyjaźni, miłości do rodziców i sympatii do nauczycieli. Książka pełna mądrej dydaktyki, napisana na tle wydarzeń historycznych, kształtująca charakter i podkreślająca pozytywne emocje. Książka pamiętnik. Książka jak wyznanie. Książka jak szczera spowiedź dorastającego chłopaka. Książka - piękny prezent od Amicisa dla dzieci.
Mniej Więcej
 • Edmund Amicis
 • 2011
 • 0
 • 264
 • 203
 • 142
 • 97883-7568-8009
 • 9788375688009
 • ZAFHU
 • Szkoła podstawowa
 • Klasa 4 szkoły podstawowej, Klasa 5 szkoły podstawowej, Klasa 6 szkoły podstawowej

Recenzje czytelników

Zawsze aktualna

Ocena:
Autor:
Data:
Pokochałam "Serce" jako dziecko, po wielu latach pokochałam jako mama, z nadzieją, że moje dzieci też ją pokochają, że stanie się dla nich swoistym drogowskazem i pokaże, że bycie dobrym człowiekiem to wartość najwyższa.

"Serce" to pamiętnik Henryka, w którym chłopiec opisuje z dziecięcą szczerością i naiwnością ważne wydarzenia z jego życia, szkolne historie, odwiedziny (u) przyjaciół, czyli to wszystko, co kilkulatka czy kilkunastolatka interesuje i fascynuje ... oprócz relacji Henryka dołączone są wypowiedzi (listy) matki i ojca oraz prezentowane w szkole "opowiadania miesięczne". Każdy utrwalony na kartach pamiętnika dzień, dzięki prezentowanym zdarzeniom przynosi nowy morał, czegoś uczy. Amicis wychowuje swoich czytelników na ludzi, którzy widzą drugiego człowieka, dostrzegają jego uczucia i je rozumieją, na patriotów, świadomych historii swego kraju (tu: Włoch w konkretnym momencie dziejowym), szanujących tradycję i obyczaje, na wdzięczne rodzicom, opiekuńcze i troskliwe dzieci, na szanujących pracę i poświęcenie nauczycieli uczniów czy choćby na ludzi, którzy potrafią docenić pracę innych, którzy zamiast wyśmiewać się z biedy i np. brudnych ubrań robotnika, dostrzegają jego wysiłek, jego ciężką i uczciwą pracę, podziwiają trud, jaki codziennie wkłada w zapewnienie rodzinie podstawowych potrzeb, autor uczy również szacunku do przedmiotów, do swojej i cudzej własności. Te, i wiele innych nauk płynących z "Serca", wyrażone zostały za pomocą "scenek rodzajowych", listów rodziców i niezwykle wzruszających opowiadań.

Spotkałam się z zarzutami wobec tej książki, że jest "nierealna", postaci papierowe, w które trudno uwierzyć... Jeśli ktoś nie potrafi uwierzyć w postaci Amicisa, to jakim cudem wierzył w Alicję i gadającego królika, królewnę, która spała sto lat, chłopca, który nigdy nie dorósł czy żabę, która przemienia się w księcia?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena