Koszyk 0
Opis:
Czy to ma sens? Ile razy dziennie zadajemy sobie to pytanie. Czasem udaje się znaleźć na nie odpowiedź, ale czasem nie. Może najważniejszy jest sam proces jej poszukiwania?  SENSownik  to zbiór felietonów Hanny Samson publikowanych na łamach magazynu „Sens”. Rzeczywistość poddana oglądowi znakomitej pisarki i dziennikarki, ukazuje swoje nieznane dotychczas oblicze. Hanna Samson porusza szerokie spektrum temató ... w, a to co je łączy - to wnikliwe spojrzenie mądrej kobiety. Niejeden raz podczas lektury przyjdzie nam zgodzić się z Autorką i westchnąć „to ma sens!”.  Hanna Samson -  pisarka, psycholożka, trenerka i terapeutka. Zadebiutowała w 1996 roku powieścią Zimno mi, mamo. Następnie opublikowała szereg książek m.in. Miłość. Reaktywacja, Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu. Matka dorosłej córki. W Fundacjach Feminoteka i CEL prowadzi grupy terapeutyczne dla kobiet doświadczających przemocy. Od lat związana z magazynem „Sens”.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Hanna Samson
  • 2016
  • 1
  • 232
  • 220
  • 165
  • 9788364776-91-5
  • 9788364776915
  • ZD7KY

Recenzje czytelników

"Brak decyzji bywa bardziej destrukcyjny niż zmaganie się ze skutkami złego wyboru."

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam czytać felietony, które w krótkiej formie, oszczędnym słowem, trafnym spostrzeżeniem, przedstawiają istotę problemu, zmuszają do głębszych refleksji, chwytania za ster życia i wprowadzania zmian. To takie krople prawdy, przejrzyste myśli, ciekawe inspiracje, inne perspektywy. Skoncentrowane na kobietach, dotykające ich problemów i sposobów radzenia sobie z nimi. Bardzo dużo wynosi się z takiej lektury, sporo w człowieku z niej pozostaje, pobudza do przemyśleń ... pomaga w podejmowanych decyzjach. Co ciekawe, większość z tego, co przeczytamy, doskonale znamy, dużo o tym wiemy, rozumiemy mechanizmy nami kierujące, a jednak swoimi codziennymi działaniami, często wieloletnimi, konsekwentnie temu zaprzeczamy. Warto zajrzeć do takich książek, wsłuchać w ich przesłanie, skorzystać z wnikliwego spojrzenia, utwierdzić w przekonaniu, że większość rzeczy zależy od nas samych. Bez względu na wiek, etap życia, nastrój czy stopień spodziewanego wsparcia, każda z nas znajdzie w tej publikacji coś dla siebie, być może obudzi się, otrząśnie, uporządkuje swoje sprawy, podda weryfikacji własne działania, podejmie wyzwanie czy zapobiegnie czemuś.

Felietony natychmiast zdobywają uwagę czytelnika, świetnie ujmują to, co kobietom w duszy gra, napisane wciągającym stylem, poparte autentycznymi historiami, uświadamiają wydawałoby się oczywiste prawdy z uśmiechem, przyjaźnie, czytelnie, jednoznacznie, często zaskakująco. Poruszają istotne tematy, bardzo różnorodne, ciekawe, towarzyszące nam w życiu, składające się na bagaż codziennych doświadczeń. Aspekty kobiecej osobowości, piękna, ambicji, talentów, kulturowe stereotypy, funkcje społeczne, kwestionowanie męskiej dominacji, współczesne rodzicielstwo, choroba pośpiechu, sztuka umiaru, pozbycia się tego co zbędne. Przemoc domowa, ograniczanie wolności osobistej, toksyczne związki, ból samotności, radzenie sobie z emocjami, prawo do wyrażania siebie, własnych decyzji, reakcji, uczuć, rozwijania kreatywności. Branie odpowiedzialności za swój los, wiara we własne kompetencje życiowe, szczera rozmowa ze sobą, odwaga pójścia własną drogą, dojrzewanie do niezależności, gotowości do bronienia własnego zdania, realizowania marzeń, nieodkładania życia na później. "Sensownik" to bogactwo mądrej wiedzy o kobietach, podanej bardzo przystępnie, zrozumiale i w sympatycznym tonie, od nas zależy, czy zechcemy wykorzystać te trafne myśli i spostrzeżenia, wyciągnąć z książki, ile się tylko da, bo w końcu chodzi o naszą przygodę życia, przebiegającą tu i teraz, uczyńmy ją zatem bardziej świadomą, ukierunkujmy tak, aby do nas pasowała.

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

sensownik -zbiór felietonów

Ocena:
Autor:
Data:
To prawda -ta książka jest dla kobiet ,które chcą żyć własnym życiem,o kobietach dla kobiet zmagających się z życiem ,ich problemy i drogi wyjścia z problemów,ciekawie inspiruje jako kobieta stoi po ich stronie lecz nie zawsze oszczędza je z uwagi na ich postawę w życiu codziennym.
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena