Koszyk 0
Opis:
Wydaje nam się, że typowy wynalazca to szaleniec z rozwianym włosem na głowie. Czy tak jest w istocie? Na łamach "Focusa" często piszemy o geniuszach, są bowiem równie fascynujący jak dzieła, które przeszły do historii. Kim są ludzie, którzy zmienili świat i w czym tkwi tajemnica ich geniuszu? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: * Skąd wynalazcy czerpią pomysły? * Czy geniusz i dziwactwo zawsze idą w parze? * Jakie eksperymenty przeprowadzają na sobie naukowcy ... * Kto zbił fortunę na cudzych odkryciach? * Jaki wynalazek zawdzięczamy lenistwu? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2011
  • 188
  • 190
  • 120
  • Focus. Cywilizacje
  • 978-83-7778-046-6
  • 9788377780466
  • ZACJN

Recenzje czytelników

Nie tylko dla mózgowców! :)

Ocena:
Autor:
Data:
Nie wiem czemu, ale mam dziwne wrażenie, że każdy słysząc słowo „geniusz” ma przed oczami szalonego naukowca z okularach ochronnych, z rozwianą czupryną i probówkami w ręce. Ostatecznie pierwsza osoba, która przychodzi na myśl to niewątpliwie Albert Einstein. Jednakże prawda jest taka, że pojęcie to, ma dużo większe znaczenie niż się wydaje.

Jeśli choć trochę interesujecie się skandalami naukowymi oraz tym, w jaki sposób ludzie potrafią zapamiętywać tak wiele rzeczy ... a także chcielibyście poznać innych naukowców i geniuszy, to powinniście sięgnąć po książką „Sekrety geniuszu”. Jest to bardzo przyjemna książeczka, która nieco przybliży Wam owe zagadnienia, a kto wie, może znajdziecie w niej jeszcze więcej niż byście oczekiwali?

Tematów, które zostały tutaj poruszone jest naprawdę sporo, a bardzo ciekawe moim zdaniem okazały się skandale – w jaki sposób naukowcy sami fałszowali wyniki badań czy też podkradali pomysły innym swoim kolegom po fachu. Poznajemy historię wielu naukowców, którzy poczynili znaczne kroki do zmiany naszego świata, a o wielu z nich nie pamiętamy – choćby dlatego warto po tę pozycję sięgnąć – aby zobaczyć komu zawdzięczamy świat, w którym obecnie żyjemy. Poza tym niesamowite jest czasami to , w jaki sposób osiągali oni sukcesy i swoje cele.

Za bardzo trafiony dodatek uważam rożne rubryczki, które wyjaśniały wiele pojęć – chociażby różne rodzaje inteligencji. Nawet nie sądziłam, że jest tego aż tyle, i że każda może zostać zbadana. W innej rubryczce zostały podane linki do różnorakich testów, a więc każdy, kto posiada dostęp do Internetu może się przetestować. Spodobał mi się również bardzo podrozdział „Wynalazki, które czekają na wynalezienie”, a także wzmianki o IgNoblu, potocznie zwanym anty-noblem – czegoż to ludzie nie wymyślą!

Jest to bardzo przyjemna pozycja, która wprowadzi nas w owe sekrety geniuszu. Zapozna nas z ciekawymi osobistościami i ich wynalazkami, pozwoli uwierzyć w to, że każdy może wiele w życiu osiągnąć. To już kolejna książka z serii „Poznać i zrozumieć człowieka”, którą dane mi było przeczytać, i kolejna, z której jestem naprawdę zadowolona. Polecam wszystkim, nie tylko naukowcom!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena