Koszyk 0
Opis:
Drogi Pamiętniku, bądź ostrożny, bo BOB… Cyniczny i bezwzględny mężczyzna niemal każdej nocy pojawia się w snach Laury Palmer. Nastolatka próbuje przekonać samą siebie, że jest on tylko wytworem jej wyobraźni, jednak coraz bardziej traci nad sobą kontrolę. Zamieszczane w dzienniku relacje ze spotkań z przyjaciółkami i wiersze stopniowo ustępują miejsca opisom wyuzdanych fantazji i ekscesów. Nikt nie podejrzewa, że wzorowa uczennica, po lekcjach angażująca się w pomoc niepełnosprawnym ... dorabia do kieszonkowego jako prostytutka, a niespożytą energię zawdzięcza kokainie. Kiedy pewnego dnia zostaje zamordowana, całe miasteczko przeżywa szok. Ale jeszcze większy wstrząs wywoła lektura jej sekretnych zapisków. Sekretny dziennik Laury Palmer po raz pierwszy ukazał się w 1990 roku na fali ogromnej popularności, jaką zyskało Miasteczko Twin Peaks. Książka została z entuzjazmem przyjęta przez fanów na całym świecie, także w Polsce. Nakładem Wydawnictwa Znak literanova ukazały się także Sekrety Twin Peaks Marka Frosta. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Znak
  • twarda
Mniej Więcej
  • Jennifer Lynch
  • 2017
  • 224
  • 203
  • 134
  • 9788324037858
  • 9788324037858
  • ZDJPK

Recenzje czytelników

Pamiętnik dwunastolatki.

Ocena:
Autor:
Data:
Niemal każda nastolatka ma za sobą swój pierwszy napisany pamiętnik, w którym skrywa swoje najważniejsze przeżycia i tajemnice. Jednak dziennik Laury Palmer nie jest typowym dziennikiem zwykłej dwunastolatki.

Bohaterka to ułożona i pilna dziewczyna, której niczego w życiu nie brakuje. Jest kochana przez obojga rodziców i ma najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa. Jednak jest jedna rzecz, która znienacka burzy jej spokój - tajemniczy osobnik, BOB ... Od tego momentu jej życie radykalnie zmienia się o 360 stopni.

Czytając ten pamiętnik, zauważy się, że wraz z każdym późniejszym wpisem styl pisania się zmienia. Im coraz starsza jest dziewczynka, tym bardziej staje się nie do poznania.

Kim jest BOB? Jakie zmiany w życiu Laury Palmer zachodzą? Co sprawiło, że stała się inną osobą?
To są pytania, na które warto poznać odpowiedź, gdyż czyny bohaterki są niemal nieprzewidywalne.

Okładka książki pochodzi z serialu "Twin Peaks", ale niestety, nie miałam jeszcze okazji go obejrzeć. Na pewno to nadrobię w przyszłości.

Pamiętnik Laury Palmer to jedna wielka zagadka, za którą kryje się coś niepokojącego. A co takiego? Jeśli cię zaciekawiło, sięgnij po tę pozycję.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Sekretny dziennik Laury Palmer

Ocena:
Autor:
Data:
Sekretny dziennik Laury Palmer autorstwa Jennifer Lynch, córki sławnego Davida Lyncha, to nie lada gratka dla wszystkich amatorów Miasteczka Twin Peaks. Niewielka objętościowo książka przybliża nam pełne zawirowań życie nastoletniej Laury, która z grzecznej dziewczynki stopniowo przeistacza się w zafascynowaną przemocą wyuzdaną dziwkę i narkomankę. To mroczne zapiski nastolatki, która zeszła na manowce i dała się porwać obezwładniającej niemoralności. Tak ... ta historia zdecydowanie nie ma prawa skończyć się dobrze... Mroczna, utrzymana w nieco surrealistycznym klimacie lektura.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena