Koszyk 0
Opis:
To znowu ja, Zosia z ulicy Kociej! Siedzę właśnie na mojej ulubionej jabłoni, a na gałęzi obok leżą wszystkie zeszyty, które do tej pory dla was zapisałam. Sporo tego jest! Ale kiedy tak je przeglądam, dochodzę do wniosku, że wiele się w nich nie zmieściło! Gdybym chciała uzupełnić to i owo, zeszytów przybyłoby tyle, że gałąź jabłoni mogłaby nie wytrzymać ... ciężaru! Dlatego dodam tylko to, co uznam za absolutnie niezbędne, a przy okazji sprawdzę, czy zapamiętaliście coś z moich zapisków. Dzięki temu będziemy mieć od tej chwili wspólne sekrety. I najważniejsze! Skorzystam też z niektórych szalonych pomysłów Maliny – NAJTWÓRCZEJSZEJ artystki i cioci na świecie, jak mówi Mania. To dopiero będzie zabawa! „Sekretnik Zosi z ulicy Kociej” to wspaniały prezent nie tylko dla fanów serii, lecz także dla każdego, kto nie lubi się nudzić! W środku mnóstwo interaktywnych zadań, miejsc na tajne zapiski czy twórcze prace. Stwórzcie wraz z Zosią własną książkę i świetnie się bawcie! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Tyszka
  • 2015
  • 224
  • 192
  • 140
  • 9788310-12887-4
  • 9788310128874
  • ZCRKP
  • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Sekretnik

Ocena:
Autor:
Data:
Seria z Zosią z ulicy Kociej pełna jest interesujących przygód, problemów bliskich dzieciom i młodzieży oraz zwariowanych dorosłych. Po siedmiu częściach jej przygód przyszedł czas na małą odmianę. W „Sekretniku Zosi z ulicy Kociej” nie znajdziemy przygód, rozwiązywania zagadek, trudu uczenia się i poznawania nowego miejsca. Po tylu tomach, wielu doświadczeniach Zosia czuje się już jak w domu. Ma tu przyjaciół, zna miasto, ma własny pokój ...
Kolejny tom oferuje za to wiele zabawy: mali czytelnicy razem z Zosią muszą pisać o swoim otoczeniu, ulubionych rzeczach, opisywać i rysować swoje zakątki, krewnych, odtwarzać drzewo genealogiczne, opisywać Wigilię, zrobić listę ulubionych i nie lubianych rzeczy, podzielić się planem lekcji oraz przerobić go na własny wymarzony, zrobić listę rzeczy, które będą niezbędne na bezludnej wyspie (lub jakiejkolwiek wycieczce) itd.
Zadań w książce jest wiele. Można się śmiało pokusić o stwierdzenie, że nowa Zosia to osobisty zeszyt ćwiczeń zmuszający czytelników do analizy swojego otoczenia, obserwacji i twórczego podejścia. Będzie to doskonała książka inspirująca uczniów do wykonywania ćwiczeń, które w szkole wydają się nudne. Jeśli seria z Zosią będzie lekturą w szkole to ten tom świetnie spełni rolę książki z zadaniami. Może być również świetnym motywatorem do wykonywania podobnych zadań, ale przekazanej dzieciom w innej formie.
Agnieszka Tyszka stawia na samodzielne poznanie swoich mocnych i słabych stron przez młodych czytelników, dlatego polecam wszystkim uczniom szkoły podstawowej. Ze względu na bohaterkę powinien spodobać się dziewczynkom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pamiętnik czy sekretnik?

Ocena:
Autor:
Data:
Książka "Sekretnik Zosi z ulicy kociej" nie jest zwykłą książką, ani zwykłym pamiętnikiem. Pozycja ta to sekretnik, który dziecko może tworzyć wspólnie z autorką książki. Z jednej strony Zosia (bohaterka książeczki) opisuje swoje wspomnienia, śmieszne sytuacje, zadania i wiele innych, a z drugiej strony pozostawia miejsce na inwencję twórczą dziecka.

Książka w środku wygląda niczym zeszyt zapisany czarnym długopisem. Pozwala to na rozbudzenie wyobraźni i kreatywności ... Nie narzuca żadnych reguł i granic, a to jest bardzo zachęcające. Pozostawia nutę tajemniczości i wprawia w zaintrygowanie.
Sekretnik jest bardzo uporządkowany i spójny. Na samym wstępie można go podpisać, a nieco później Zosia przedstawia się oraz tłumaczy zasady sekretnika. Już za chwilę przeniesiemy się w świat Zosi, która oprowadzi nas po swojej okolicy, przedstawi swoją rodzinę i najlepsze koleżanki, a także wpuści Was do swojego pokoju. Żeby nie było jednak tak prosto to Zosia poprosi Was o to samo. Więc kredki, bibuła, farbki i co tam chcecie idą w ruch, aby przedstawić się z jak najlepszej strony. Prawda, że taka zabawa dla dzieci jest kreatywna i ciekawa? Można pobawić się w fotografa oraz architekta wnętrz, a tym samym dziecko sprawdzi czy takie rzeczy go interesują. Kto wie może zapała miłością do projektowania wnętrz?
Przewracając kolejne kartki naszego sekretnika napotykamy temat szkoły. Znajdziemy miejsce żeby zapisać plan lekcji, porozmawiamy o najlepszych szkolnych kryjówkach, przedmiotach. Powędrujemy przez wakacyjne wspomnienia. Stworzymy coś z niczego (czytaj sznurki, butelki i kubeczki). Poznamy z Zosią wszystkie pory roku i ich uroki. Wymyślimy oryginalne przebranie na Halloween, powróżymy z liści, znajdziemy nowe sposoby na wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku, spiszemy swój plan dnia... Zosia nie pozwoli nam na nudę!
Na samym końcu Zosia grzecznie podziękuje Wam za wspólną zabawę!
Jedna książka, a tyle możliwości. Ja odkrywam tutaj nie tylko plusy dla rozwoju dzieci. Tych jest sporo począwszy na rozwoju kreatywności, nauki samodzielności, sposobu na radzenie sobie z emocjami, zabicie nudy, a skończywszy na chwili tylko dla siebie. Dorośli również mogą znaleźć w tej książce coś dla siebie. Mianowicie chodzi mi swego rodzaju kontrolę nad emocjonalną stroną dzieci. Podczas wspólnych zabaw z sekretnikiem możemy w delikatny sposób wybadać relacje dziecka z rówieśnikami, zapytać o problemy szkolne lub kłótnie rodzeństwa.

Książeczka idealnie nadaje się dla wszystkich. Nie ważne czy to dziewczynka, czy chłopiec.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena