Koszyk 0
Opis:
Każda rodzina ma swoje sekrety, które czekają, by je odkryć. Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1885 roku. Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury.  Czy to ona jest autorką ... dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji? W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka udadzą się w podróż do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo… Doskonała lektura na długie wieczory. Znajdziecie w niej rodzinne tajemnice, wielkie uczucia i malowniczy, pisany sercem portret Podlasia. Polecam! Małgorzata Gutowska-Adamczyk Renata Kosin urodziła się i mieszka na Podlasiu. Sekret zegarmistrza to jej piąta powieść. Inspiracją dla jej książek są zawsze przedmioty lub wydarzenia, które autorka nazywa „zapalnikami”. To właśnie one skłaniają ją do tworzenia niezwykłych historii. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Renata Kosin
 • 2016
 • 1
 • 410
 • 205
 • 145
 • *, 97883240-4099-5
 • 9788324040995
 • ZD407

Recenzje czytelników

Gdzie czytam - sekret zegarmistrza

Ocena:
Autor:
Data:
Nic mnie ostatnio tak nie ucieszyło, jak list znaleziony w skrzynce na listy.
Książka, którą w nim znalazłam pozwoliła na chwilę oderwać się od codziennych problemów. „Sekret zegarmistrza” Renaty Kosin, bo o niej mowa, to jedna z tych książek, które po przeczytaniu pozostawiają niedosyt historii i klimatu.
Główną bohaterką książki jest Helena, która dokonując jak jej się wydawało, samodzielnych wyborów, osiedla się na jednej z Podlaskich wsi ...
W dworku od pokoleń należących do jej rodziny odnajduje pamiętnik, który miał być nigdy nieodkrytym. Stanowi on mapę dzięki, której kobieta poznaje najgłębiej skrywane sekrety rodzinne. Helena (a właściwie Lena bo tak woli, by się do niej zwracano) wraz z córką odbywa podróż dzięki której nie tylko odkrywa zapomniane karty rodzinnej historii, ale także znajduje w nich miejsce dla siebie.
Autorka niezwykle malowniczo i sugestywnie opisuje klimat wsi położonej gdzieś w środku niczego. Chciałoby się usiąść wraz z bohaterkami na werandzie i pić kompot z wiśni. Okraszana odrobiną rodzinnych wspomnień i historycznych postaci ( jak choćby M. Skłodowska Curie, czy P. Picasso) książka stanowi mieszkankę tego co przeszłe, z tym co współczesne.
I choć momentami może drażnić powierzchowne podejście do niektórych wątków lub po prostu brak ich zakończenia, to czas przeżyty z książką będzie należał do przyjemnych.

https://www.facebook.com/Gdzie-czytam-897638893656381/?ref=tn_tnmn
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Rodzinne sekrety potrafią zmienić niejeden ród

Ocena:
Autor:
Data:
Miałam podejrzenia co do tej książki, ale nie spodziewałam się, że tak mocno mnie wciągnie. Lubię historie rodzinne, stare sekrety, odkrywanie dawno zapomnianych wydarzeń, ale to co przedstawiła autorka przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Na okładce znajduje się rekomendacja Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, coś łączy te dwie pisarki, jakaś nutka którą można wychwycić w stylu, w sposobie pisania i tworzeniu historii.


SOBOTA, 23 STYCZNIA 2016

PRZEDPREMIEROWO " ... SEKRET ZEGARMISTRZA" RENATA KOSINNiektóre tajemnice i sekrety rodzinne nie powinny wyjść na światło dzienne, żeby nie burzyć spokoju i szczęścia. Jednak ich skrywanie potrafi przynieść wiele smutków i niepokojów, doprowadzić ludzi do nieporozumień i kłótni. Wydarzenia, te dobre i te złe, wpisane są w historie rodzinne. Sekrety również są w nie wplecione, szczególnie te mroczne i nieprzyjemne. Zawsze wierzymy, że nasz ród nie posiada nic, co warte jest odkrycia, do czasu, kiedy zupełnie przypadkiem trafiamy na coś, co zmienia nasz świat.Lena uwielbia dworek, który odziedziczyła po dziadkach. Od lat nic w nim nie zmienia, z jednej strony oddając hołd zmarłym, a z drugiej próbując uchwycić ulotne chwile przeszłości. Mąż i córka przyjeżdżają do niej, jednak nie potrafią zamieszkać tam na stałe. Kiedy w końcu kobieta zmuszona jest do remontu, odkrywa stary dziennik, który rzuca zupełnie nowe światło na wydarzenia z przeszłości, dając możliwość wejrzenia w XIX wiek. Ciekawość zwycięża, Lena postanawia odkryć tajemniczą właścicielkę znaleziska, a sekrety, które wychodzą na jaw zburzą jej spokojne życie i wpływają na całą rodzinę.

Miałam podejrzenia co do tej książki, ale nie spodziewałam się, że tak mocno mnie wciągnie. Lubię historie rodzinne, stare sekrety, odkrywanie dawno zapomnianych wydarzeń, ale to co przedstawiła autorka przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Na okładce znajduje się rekomendacja Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, coś łączy te dwie pisarki, jakaś nutka którą można wychwycić w stylu, w sposobie pisania i tworzeniu historii.

Nie znała bardziej oddanych sobie ludzi niż Ignacy i Stefania. Kochali się przez całe swoje życie miłością piękną i całkiem staroświecką. Taką, która choć przetrwała do czasów zupełnie innych od tych, w których się narodziła, tkwiła nadal w swojej epoce. Pewnie już niemodna i dlatego rzadka.

Bohaterów nie da się nie polubić, choć mają wady, które czasami mogą denerwować. Lena żyje przeszłością, wspomina zmarłych dziadków, których pamięć nadal stawia na pierwszym miejscu, a jednocześnie jest sympatyczną panią w średnim wieku, która spełnia się tworząc niecodzienną biżuterię i żyjąc w miejscu, które jest jej najbliższe. Córka Ksenia, studentka, pozytywna dziewczyna, z czasem pomaga matce znaleźć rozwiązanie sekretu. Nowa sąsiadka, Nadia, sama stanowi wielką niewiadomą. Mówią, że jest czarownicą, że zabiła dzieci, choć ludzie lubią obmawiać. Wspaniała postać Honoraty, starej kuzynki/babci, która walczy z demencją, a jednocześnie być może skrywa odpowiedź na niezadane pytania. Wądołowa, która od lat przynosi rodzinie Leny owoce lasu. Szczepan należy do osób, których nikt nie chciałby poznać bliżej, a swoje racje przedstawia za pomocą przekleństw i nieodzownej siekiery. Jest też tajemnicza kobieta z Francji, która poszukuje rozwiązania swoich zagadek. Bohaterów jest więcej, nie można zapomnieć o zmarłych dziadkach, którzy również odcisnęli mocne piętno zarówno na głównej bohaterce i na historii. Te postacie są bardzo barwne, z całą gamą zalet i wad, podczas lektury ma się wrażenie, że istnieją naprawdę, że gdy pojedzie się na Polesie znajdzie się dworek Śmiałowskich, a w nim sympatycznych mieszkańców.

Sekrety, które pojawiają się na kartach powieści stanowią istotny element tej książki. Razem z bohaterką bawiłam się z detektywa, przeżywałam każdy nowy odkryty trop, próbowałam powiązać fakty, ale wielokrotne nagłe zwroty uniemożliwiały mi poznanie odpowiedzi do samego końca. Tajemnice, które skrywa ród Leny są bardzo złożone, a odkrywanie ich wygląda trochę jak odkrywanie kart, dopiero poznając całą talię wszystko wskakuje na swoje miejsce i obraz staje się czytelny.

"Sekret zegarmistrza" to wspaniała, pozytywna historia, którą czyta się jednym tchem. Dla fanek literatury kobiecej, lubiących sekrety rodzinne, ciekawych bohaterów i wciągającą akcję to pozycja wręcz obowiązkowa
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena