Koszyk 0
Opis:
Sekrety! Tajne organizacje! Akcja! Lato w Polsce zapowiadało się cudownie! Lasy, łąki, pyszne czereśnie prosto z drzewa! Do tego turniej rycerski i niezapomniane pojedynki. Tak, wakacje upłynęłyby na błogim lenistwie, gdyby... ktoś nie zamknął Bartka, Ani i ich przyjaciół w tajemnej komnacie! Nie obrabowano sejfu w zamku wujka Ryszarda! I nie próbowano schwytać go w Wiedniu! Co się dzieje?! Czas rozwikłać zagadkę! Ostrowscy i Gardnerowie ruszają tropem legendarnego relikwiarza ... Czy zaprowadzi ich do zaginionego skarbca Zakonu Krzyżackiego? Czy sekret Wielkiego Mistrza okaże się pułapką? Pytanie, kto jest zdrajcą, a kto przyjacielem, skoro nawet panna Ofelia skrywa tajemnicę, o której nikomu się nie śniło.. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Stelmaszyk
  • 2011
  • 0
  • 256
  • 210
  • 150
  • *, 97883-2650-0206
  • 9788326500206
  • ZACW1
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Rewelacyjna :)

Ocena:
Powiem Wam, że jest ona przepełniona tajemnicami oraz zagadkami.Idealna dla osób, które lubią w książkach odrobinę kryminału, sensacji i historii :) Na dodatek akcja toczy się wśród zamków, opowieści o Krzyżakach... Jestem pewna, że bardzo spodoba się ona osobom lubiącym takie klimaty :)

W środku tak jak w poprzednich częściach z serii znajdziemy sporo dodatkowych opisów... Ramki w których znajdują się różne wyjaśnienia są bardzo pomocne ... Dzięki nim czytelnik wie dokładnie o czym czyta i na dodatek ma szansę co nieco się nauczyć ;) Takie ciekawostki są bardzo fajnym dodatkiem do całej historii.
W środku znajdziemy również wiele ładnych obrazków, które zdecydowanie dodają książce uroku. Mi osobiście nie przeszkadzają książki bez ilustracji, jednak dla młodszego czytelnika mogą być one bardzo zachęcające :)

Podsumowując jest to kolejna książka z tej serii, którą moim zdaniem warto przeczytać :) Polecam

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

rewelacja

Ocena:
Autor:
Data:

"Sekret Wielkiego Mistrza" to już trzeci tom przygodowej serii "Kronik Archeo" opowiadający o perypetiach niesfornej grupki przyjaciół rozwiązujących sensacyjne zagadki archeologiczne. Tym razem Ania i Bartek Ostrowscy oraz Mary Jane, Jim i Martin Gardnerowie wpadają na trop legendarnego relikwiarza Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego Hermana von Salzy pochodzącego z okresu wypraw krzyżowych.

Kasztelan zamku w Zalesiu Królewskim, a zarazem wuj Ani i Bartka ... w trakcie prac konserwatorskich odkrywa zagadkowy pergamin opisujący zaginiony relikwiarz. Znalezisko prowokuje dzieci do wizyty na zamku i dalszych poszukiwań wskazówek mogących ujawnić miejsce ukrycia bezcennego artefaktu.
W sekretnej komnacie przypadkiem znajdują tajemniczy klucz oraz mozaikową kostkę z wizerunkiem pelikana, które prowadzą młodych odkrywców do zamku krzyżackiego w Malborku. Wkrótce staje się jasne, że nie tylko relikwiarz jest stawką w tej grze, ale również zaginiony skarbiec Zakonu Krzyżackiego i że nie tylko grupka przyjaciół podąża śladem sekretu Wielkiego Mistrza. Z archiwum Kasztelana zostają wykradzione plany zamku, ktoś włamuje się do domu opiekunki dzieci, panny Ofelii i śledzi każdy krok piątki archeodetektywów nie przebierając w środkach, by zdobyć drogocenny relikwiarz i posiąść skarb Zakonu.

"Sekret Wielkiego Mistrza" w żaden sposób nie odbiega od wysokiego poziomu poprzednich części serii gwarantując niezmiennie potężną dawkę emocji, szaloną i pełną fantazji porcję przygód oraz fascynującą zagadkę detektywistyczną, której początki sięgają epoki krucjat. Po raz kolejny autorka stanęła na wysokości zadania umiejętnie łącząc solidną dawkę historycznej wiedzy (tym razem odnoszącej się do dziejów Zakonu Krzyżackiego), średniowiecznych legend i tajemnic z przeszłości z wątkiem sensacyjno - detektywistycznym tworząc oryginalną, intrygującą fabułę, którą śledzi się z wypiekami na twarzy.
Średniowieczny urok malowniczych zamków Malborka i Gniewu, turnieje rycerskie, legendarna krzyżacka twierdza Montfort w Ziemi Świętej, wspaniałe zabytki Wiednia - fantastyczna podróż po niezwykłych historycznych miejscach, gdzie czas się zatrzymał to znak rozpoznawczy "Kronik Archeo". Jeśli dodamy do tego wartką akcję obfitującą w fałszywe tropy i ślepe uliczki, zgrabnie i pomysłowo skonstruowaną intrygę, zapierające dech w piersiach przygody oraz sympatycznych, wyrazistych i inteligentnych (ale nie przemądrzałych!) bohaterów, a wszystko to okraszone sporą dawką humoru i mgiełką tajemnicy, otrzymamy istną mieszankę wybuchową zdolną przykuć uwagę czytelnika na całe godziny, podkręcić jego wyobraźnię, zafascynować bez reszty. Tej książki po prostu nie chce się odkładać na półkę, żegnać z bohaterami, wracać do codzienności.

Dodatkową jej atrakcją jest niezwykle oryginalna, dopieszczona pod względem estetycznym szata graficzna, która nie tylko cudownie komponuje się z treścią książki, ale też znacząco ją wzbogaca.
Mapki umieszczone na wewnętrznych stronach okładki dają pojęcie o miejscu akcji; stylizowane na fotografie ilustracje, liczne plany, szkice i schematy, przedruki autentycznych zdjęć czy interesujące przypisy na marginesach wyjaśniające użyte terminy, krótkie rysy historyczne i biograficzne, ciekawe anegdoty i legendy - to nie lada gratka dla uważnego czytelnika i każdego pasjonata historii. Bogactwo zarówno pod względem formy, jak i treści, pogodna, swobodna narracja - ta książka nie ma słabych stron. Jest idealną lekturą dla tropicieli tajemnic i zagadek z przeszłości, dla każdego czytelnika marzącego o inteligentnej, trzymającej w napięciu i oferującej rozmaite atrakcje literackiej rozrywce.
Jeśli o mnie chodzi, to z wielką niecierpliwością czekam na kolejny tom "Kronik Archeo" zatytułowany "Klątwa złotego smoka".
Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena