Koszyk 0
Opis:
Powieść sensacyjno-psychologiczna, na której motywach oparto nagrodzony Oscarem film argentyński „Sekret jej oczu” oraz jego hollywoodzki remake „Sekret w ich oczach” z Julią Roberts, Nicole Kidman i Chiwetelem Ejioforem w rolach głównych. Emerytowany urzędnik sądowy Benjamín Chaparro postanawia opisać sprawę sprzed lat, która zaczęła się od morderstwa i gwałtu na młodej kobiecie ... Choć sprawca został schwytany i osądzony, niecodzienne okoliczności sprawiły, że jednak sprawiedliwości nie stało się zadość. A w takiej sytuacji łatwo o samozwańczego sędziego. Tylko Chaparro wie, jak potoczyły się losy zamieszanych w tę historię osób, i teraz postanawia odsłonić prawdę. Ale jest jeszcze inna prawda, która go dręczy i którą boi się ujawnić. Że od lat kocha pewną kobietę... Eduardo Sacheri - znany pisarz argentyński, z wykształcenia historyk. Ma na swoim koncie trzy powieści. Sekret jej oczu, zekranizowany przez Juana José Campanellę, został obsypany nagrodami (otrzymał m.in. Oscara dla filmu nieanglojęzycznego 2010). Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Edurdo Sacheri
  • 2015
  • 272
  • 215
  • 135
  • 978838031-462-7
  • 9788380314627
  • ZD3UA

Recenzje czytelników

Świetna.

Ocena:
Autor:
Data:
Bohaterem książki jest emerytowany urzędnik sądowy Banjamin Chaparro. Mając obecnie sporo czasu (wiadomo, jak to na emeryturze, powraca do kilku spraw z przeszłości. jedna z nich jest brutalne morderstwo i gwałt na młodej dziewczynie. Emeryta dręczy ta sprawa. Co prawda zbrodniarza ujęto, ale uniknął on kary. Chaparro zna bez mała wszystkie sekrety tej sprawy, wie co stało się z jej bohaterami (po obu stronach) i teraz, po latach pragnie ujawnić całą sprawę ... wywlec na światło dzienne wszystkie jej okoliczności, nawet te najgłębiej schowane. Czy jednak warto? Jakie będą następstwa jego czynu? Zdradzę tylko, że na równi niesamowite i przerażające.
W książce mamy także inny wątek, romansowy. Otóż nasz emerytowany, samozwańczy sędzia i demaskator od wielu lat kocha się w pewnej kobiecie.
Czy oba te wątki łączą się?
Tego nie zdradzę. Napiszę tylko, iż przez całą książkę przeszłość miesza się z terażniejszością, wina z potencjalną karą, a czyny, które wydają się bohaterom właściwymi, nie zawsze w efekcie takimi są.
Sekret w ich oczach to dobra, ba nawet bardzo dobra powieść. Nie ukrywam, początek był trudny. Przez kilkanaście stron musiałam wczytywać się w fabułę i specyficzny styl pisarski argentyńskiego autora. Był nawet taki moment, że chciałam książkę odłożyć. jednak ciekawość, czy dalej nie będzie z lekturą łatwiej, okazała się silniejsza.
I dobrze zrobiłam, że czytałam dalej. W pewnym momencie wszystko się zmieniło, lektura stała się dużo łatwiejsza (prawdopodobnie przyzwyczaiłam się do stylu pisarza) i książka pochłonęła mnie całkowicie.
Historia jest wielowątkowa (zawiera nawet bardzo ciekawie nakreśloną panoramę argentyńskiego życia) mocno psychologiczna i na końcu zawiera ponadczasowe morały. Jednak bez obaw, cała historia nie ma w sobie nic z belferskich przynudzań. Sacheri opowiada barwnie, stosuje wiele ciekawych zabiegów, kluczy, wprowadza wiele wątków, intrygę tworzy wielowarstwowo i po mistrzowsku, a do tego ciągle zwodzi czytelnika. A samo zakończenie...bardzo zaskakujące.
Polecam
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena