Koszyk 0
Opis:
Elektryzujący debiut! Złoto Saddama i kulisy polskiej polityki! Ze stawu w wiosce na Podlasiu policja wyławia zwłoki bez twarzy. Wygląda to na porachunki mafijne, szybko jednak okazuje się, że sprawa jest poważniejsza. To dopiero początek serii morderstw i dziwnych wydarzeń sięgających szczytów władzy. Toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Gra o bezpieczeństwo państwa. Czy dziennikarz z problemami i policjant przed emeryturą ... którzy wszczynają własne śledztwo, mają w niej jakieś szanse? Tomasz Sekielski (1974) to reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, sprawozdawca parlamentarny. Współtworzył wiele popularnych programów telewizyjnych nadawanych w TVN i TVN24, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz My, Czarno na Białym. Laureat najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych. Jest autorem filmów dokumentalnych Władcy Marionetek oraz 8:38. Powieścią Sejf debiutuje jako autor książek sensacyjnych. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Tomasz Sekielski
 • 2012
 • 1
 • 344
 • 215
 • 135
 • 97883-7510-9443
 • 9788375109443
 • ZAQLQ

Recenzje czytelników

Genialny thriller

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Sekielskiego naprawdę zaskakuje. Przede wszystkim sprawnością, spójnością fabuły, zręcznym budowaniem napięcia. Dziennikarz, który ujawnił aferę taśmową, pokazał, że wie na czym polega pisarski fach i dał czytelnikom książkę wciągającą, zaskakującą i... mądrą. Panie Tomku, czapki z głów!!! Czekam na ciąg dalszy.
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała pozycja, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy dostałam Sejf, nie byłam zachwycona, ba byłam niezadowolona. Byłam pewna, że to kolejna, przereklamowana polska książka z pogranicza sensacji. Myliłam się, przyznaję się bez bicia.
Książka jest tak dobra, że w trakcie lektury bardzo byłam zdziwiona.
Bardzo lubiłam Tomasza Sekielskiego, jako dziennikarza, ale po lekturze Sejfu cenię go także, jako pisarza. Trochę zasmuciło mnie samo zakończenie, nie takiego się spodziewałam, ale cóż takie też bywa życie.
Sejf ma w sobie coś takiego ... że gdy rozpocznie się lekturę, bardzo trudno jest odłożyć książkę nie doczytawszy jej do końca.
Bohaterowie są bardzo wyraziści, przy czym uważny czytelnik i obserwator naszego publicznego życia odnajdzie w bohaterach sporo analogii do znanych osób. Przykładem mogą być...szef służb wywiadu, redaktor Solski, czy zaginiony szyfrant.
Książka wciąga od pierwszych stron. Trzeba przyznać autorowi, że jak na debiut jest to wyśmienite dzieło literackie. Oby tak dalej. Wielkie uznanie za doskonale odmalowane polskie realia i liczne dygresje związane z Napoleonem.
Rozpoczynając lekturę Sejfu dostajemy do ręki kilka wątków i mnogość postaci. Jednak bez obaw, wszystkie wątki są prowadzone równolegle i tak umiejętnie, że nic nam się nie myli, wszystko znajduje swoje zakończenie i rozwiązanie. Kolejno pojawiające się wydarzenia tworzą swoiste puzzle, które układamy z autorem powoli pozostając w ciągłej niepewności i napięciu.
Rozwiązanie zagadki i całej intrygi bardzo was zaskoczy, gwarantuję to i okaże się diametralnie różne od waszych oczekiwań.
Podsumowując, jest to doskonała, ostra niczym przysłowiowa brzytwa i niestety, ale bardzo prawdziwa książka. Gorąco zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena