Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

27,30 zł

33,00 zł

Oszczędzasz: 5,70 zł
(17%)

Chwilowo niedostępne

W różnych miastach Stanów Zjednoczonych giną trzy młode dziewczyny. Jedna w wypadku samochodowym, dwie są ofiarami seryjnych morderców. Wszystkie trzy łączył związek z prezydentem Stanów Zjednoczonych Christopherem Farringtonem. Trwa kampania wyborcza - prezydent bierze w niej udział jako jeden z kandydatów.
Młody adwokat dostaje do poprowadzenia sprawę apelacji seryjnego zabójcy, który nie przyznaje się do zabicia jednej z tych dziewczyn. W trakcie prywatnego śledztwa odkrywa, że prezydent jest zamieszany w tę sprawę, a morderca rzeczywiście niewinny.
Tymczasem w Waszyngtonie strach sieje Waszyngtoński Rozpruwacz, seryjny morderca kobiet. Szuka go zaś agent FBI Keith Evens.

Wszystkie ofiary mordercy, poza jedną, mają w ustach nieokreśloną substancję. I to właśnie dzięki odkryciu, o jaką substancję chodzi, Rozpruwacz zostaje ujęty. I on również zaprzecza, że zabił jedną z tych nastolatek...

Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Sędzia
Autor Phillip Margolin
Wydawnictwo Albatros
Oprawa miękka
Rok wydania 2013
Numer wydania 1
Liczba stron 400
Długość [mm] 195
Szerokość [mm] 125
ISBN 978-83-7885-623-8
EAN 9788378856238
Indeks ZB0V7

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Recenzje klientów

Recenzje uznane za najbardziej przydatne

9 lipca 2013
Książki Albatrosa, z charakterystycznym białym grzbietem, są dla mnie synonimem dobrej książki. Sięgam po nie w ciemno – jeszcze się nie zawiodłam. Na powieść Margolina czekałam z niecierpliwością, nie opuściłam jeszcze żadnej z jego książek wydanych po polsku – to znakomite thrillery sensacyjne.

„Sędzia” to doskonale napisany thriller oparty na amerykańskich realiach. Powieść biegnie dwuwątkowo, aby zgrabnie spleść się w jedną całość i zaskoczyć czytelnika na finale.

Z jednej strony, obserwujemy masakrę na statku China Sea, który w swojej ładowni przewozi narkotyki. Przy życiu pozostaje tylko jeden człowiek, John Finley, któremu udaje się zbiec ze statku. Sprawa zostaje zgrabnie zatuszowana przez służby federalne, statek znika z nabrzeża, a świadkowie sprawy również zaczynają znikać. Pozostaje tylko raport złożony przez funkcjonariusza, który pierwszy pojawił się na miejscu zdarzenia.

Z drugiej strony, jesteśmy świadkami przepychanki pomiędzy sędziami podczas podejmowania decyzji w sprawie procesu Sary Woodruff, policjantki oskarżonej o zabójstwo swojego kochanka – nota bene, Johna Finleya.

Sprawa Woodruff rozważana była w Sądzie dwukrotnie, z różnymi wyrokami.
Komuś bardzo zależy na skazaniu kobiety i nieujawnianiu powiązań ze statkiem z Shelby. W wyjaśnienie sprawy angażuje się prasa. Co z tego wyniknie i co łączy oba przypadki? Przekonajcie się sami!

„Sędzia” to doskonały thriller ukazujący powiązania instytucji, mających zapewnić obywatelom prawo i sprawiedliwość, ze świadkiem przestępczym. Pieniądze kuszą …. Jednak, czy warto? Prawda zwykle, prędzej czy później, wychodzi na jaw.

Margolin jest niesamowity w tworzeniu atmosfery, w podsycaniu napięcia i efektownych zwrotach akcji. Jego powieści zawsze są zaskakujące na finale – tym razem również koniec książki obraca w perzynę wszelkie wcześniejsze dywagacje. Nie spodziewałam się takiego zakończenia!

„Sędzia” na pewno usatysfakcjonuje wielbicieli mocnych wrażeń i powieści z intrygą polityczną w tle. Świetna książka na lato – polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/07/sedzia-phillip-margolin.html  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Sędzia