facebook
promocje
 

27,61 zł

33,00 zł

Oszczędzasz: 5,39 zł
(16%)

Chwilowo niedostępne

W różnych miastach Stanów Zjednoczonych giną trzy młode dziewczyny. Jedna w wypadku samochodowym, dwie są ofiarami seryjnych morderców. Wszystkie trzy łączył związek z prezydentem Stanów Zjednoczonych Christopherem Farringtonem. Trwa kampania wyborcza - prezydent bierze w niej udział jako jeden z kandydatów.
Młody adwokat dostaje do poprowadzenia sprawę apelacji seryjnego zabójcy, który nie przyznaje się do zabicia jednej z tych dziewczyn. W trakcie prywatnego śledztwa odkrywa, że prezydent jest zamieszany w tę sprawę, a morderca rzeczywiście niewinny.
Tymczasem w Waszyngtonie strach sieje Waszyngtoński Rozpruwacz, seryjny morderca kobiet. Szuka go zaś agent FBI Keith Evens. Wszystkie ofiary mordercy, poza jedną, mają w ustach nieokreśloną substancję. I to właśnie dzięki odkryciu, o jaką substancję chodzi, Rozpruwacz zostaje ujęty. I on również zaprzecza, że zabił jedną z tych nastolatek...
Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Sędzia
Autor Phillip Margolin
Wydawnictwo Albatros
Oprawa miękka
Rok wydania 2013
Numer wydania 1
Liczba stron 400
Długość [mm] 195
Szerokość [mm] 125
ISBN 978-83-7885-623-8
EAN 9788378856238
Indeks ZB0V7
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Recenzje klientów

Recenzje uznane za najbardziej przydatne

9 lipca 2013
Książki Albatrosa, z charakterystycznym białym grzbietem, są dla mnie synonimem dobrej książki. Sięgam po nie w ciemno – jeszcze się nie zawiodłam. Na powieść Margolina czekałam z niecierpliwością, nie opuściłam jeszcze żadnej z jego książek wydanych po polsku – to znakomite thrillery sensacyjne.

„Sędzia” to doskonale napisany thriller oparty na amerykańskich realiach. Powieść biegnie dwuwątkowo, aby zgrabnie spleść się w jedną całość i zaskoczyć czytelnika na finale.

Z jednej strony, obserwujemy masakrę na statku China Sea, który w swojej ładowni przewozi narkotyki. Przy życiu pozostaje tylko jeden człowiek, John Finley, któremu udaje się zbiec ze statku. Sprawa zostaje zgrabnie zatuszowana przez służby federalne, statek znika z nabrzeża, a świadkowie sprawy również zaczynają znikać. Pozostaje tylko raport złożony przez funkcjonariusza, który pierwszy pojawił się na miejscu zdarzenia.

Z drugiej strony, jesteśmy świadkami przepychanki pomiędzy sędziami podczas podejmowania decyzji w sprawie procesu Sary Woodruff, policjantki oskarżonej o zabójstwo swojego kochanka – nota bene, Johna Finleya.

Sprawa Woodruff rozważana była w Sądzie dwukrotnie, z różnymi wyrokami.
Komuś bardzo zależy na skazaniu kobiety i nieujawnianiu powiązań ze statkiem z Shelby. W wyjaśnienie sprawy angażuje się prasa. Co z tego wyniknie i co łączy oba przypadki? Przekonajcie się sami!

„Sędzia” to doskonały thriller ukazujący powiązania instytucji, mających zapewnić obywatelom prawo i sprawiedliwość, ze świadkiem przestępczym. Pieniądze kuszą …. Jednak, czy warto? Prawda zwykle, prędzej czy później, wychodzi na jaw.

Margolin jest niesamowity w tworzeniu atmosfery, w podsycaniu napięcia i efektownych zwrotach akcji. Jego powieści zawsze są zaskakujące na finale – tym razem również koniec książki obraca w perzynę wszelkie wcześniejsze dywagacje. Nie spodziewałam się takiego zakończenia!

„Sędzia” na pewno usatysfakcjonuje wielbicieli mocnych wrażeń i powieści z intrygą polityczną w tle. Świetna książka na lato – polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/07/sedzia-phillip-margolin.html  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Sędzia