Koszyk 0
Opis:
W różnych miastach Stanów Zjednoczonych giną trzy młode dziewczyny. Jedna w wypadku samochodowym, dwie są ofiarami seryjnych morderców. Wszystkie trzy łączył związek z prezydentem Stanów Zjednoczonych Christopherem Farringtonem. Trwa kampania wyborcza - prezydent bierze w niej udział jako jeden z kandydatów. Młody adwokat dostaje do poprowadzenia sprawę apelacji seryjnego zabójcy, który nie przyznaje się do zabicia jednej z tych dziewczyn. W trakcie prywatnego śledztwa odkrywa ... że prezydent jest zamieszany w tę sprawę, a morderca rzeczywiście niewinny. Tymczasem w Waszyngtonie strach sieje Waszyngtoński Rozpruwacz, seryjny morderca kobiet. Szuka go zaś agent FBI Keith Evens. Wszystkie ofiary mordercy, poza jedną, mają w ustach nieokreśloną substancję. I to właśnie dzięki odkryciu, o jaką substancję chodzi, Rozpruwacz zostaje ujęty. I on również zaprzecza, że zabił jedną z tych nastolatek... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Phillip Margolin
  • 2013
  • 1
  • 400
  • 195
  • 125
  • 978-83-7885-623-8
  • 9788378856238
  • ZB0V7

Recenzje czytelników

Sędzia

Ocena:
Autor:
Data:
Książki Albatrosa, z charakterystycznym białym grzbietem, są dla mnie synonimem dobrej książki. Sięgam po nie w ciemno – jeszcze się nie zawiodłam. Na powieść Margolina czekałam z niecierpliwością, nie opuściłam jeszcze żadnej z jego książek wydanych po polsku – to znakomite thrillery sensacyjne.

„Sędzia” to doskonale napisany thriller oparty na amerykańskich realiach. Powieść biegnie dwuwątkowo, aby zgrabnie spleść się w jedną całość i zaskoczyć czytelnika na finale.

Z jednej strony ... obserwujemy masakrę na statku China Sea, który w swojej ładowni przewozi narkotyki. Przy życiu pozostaje tylko jeden człowiek, John Finley, któremu udaje się zbiec ze statku. Sprawa zostaje zgrabnie zatuszowana przez służby federalne, statek znika z nabrzeża, a świadkowie sprawy również zaczynają znikać. Pozostaje tylko raport złożony przez funkcjonariusza, który pierwszy pojawił się na miejscu zdarzenia.

Z drugiej strony, jesteśmy świadkami przepychanki pomiędzy sędziami podczas podejmowania decyzji w sprawie procesu Sary Woodruff, policjantki oskarżonej o zabójstwo swojego kochanka – nota bene, Johna Finleya.

Sprawa Woodruff rozważana była w Sądzie dwukrotnie, z różnymi wyrokami.
Komuś bardzo zależy na skazaniu kobiety i nieujawnianiu powiązań ze statkiem z Shelby. W wyjaśnienie sprawy angażuje się prasa. Co z tego wyniknie i co łączy oba przypadki? Przekonajcie się sami!

„Sędzia” to doskonały thriller ukazujący powiązania instytucji, mających zapewnić obywatelom prawo i sprawiedliwość, ze świadkiem przestępczym. Pieniądze kuszą …. Jednak, czy warto? Prawda zwykle, prędzej czy później, wychodzi na jaw.

Margolin jest niesamowity w tworzeniu atmosfery, w podsycaniu napięcia i efektownych zwrotach akcji. Jego powieści zawsze są zaskakujące na finale – tym razem również koniec książki obraca w perzynę wszelkie wcześniejsze dywagacje. Nie spodziewałam się takiego zakończenia!

„Sędzia” na pewno usatysfakcjonuje wielbicieli mocnych wrażeń i powieści z intrygą polityczną w tle. Świetna książka na lato – polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/07/sedzia-phillip-margolin.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena