Koszyk 0
Opis:
Pierwszy pilot, blady ze strachu, wysiadł z samochodu i wykrzyknął: Ten facet jest albo wariatem, albo geniuszem! Sebastien Loeb już jako dziecko zakochał się w prędkości i zwyciężaniu. Zawsze był w gorącej wodzie kąpany i nigdy nie mógł usiedzieć w miejscu. Rzucił szkołę, imał się różnych dorywczych prac, a wolny czas spędzał na szaleńczych rajdach z kolegami, najpierw na motorowerze, później za kierownicą samochodu ... Miał tylko jedno marzenie - jechać coraz szybciej i dzięki temu być zawsze pierwszym. Jego rajdowy debiut okazał się prawdziwym objawieniem. Wkrótce pod swoje skrzydła wziął go Citroen, a zdolny rajdowiec-samouk odkrył ciemne strony tego wymagającego sportu. Musiał nauczyć się dyscypliny i pracy w zespole, jego chlebem powszednim stały się upalne dni spędzane w samochodzie nagrzanym do sześćdziesięciu stopni, chwile grozy i liczne rozczarowania. Równocześnie adrenalina, euforia wyścigu i niezapomniane przeżycia w argentyńskiej pampie czy australijskim buszu z nawiązką rekompensowały mu wszelkie trudy. SEBASTIEN LOEB, absolutny rekordzista Rajdowych Mistrzostw Świata, ulubiony sportowiec Francuzów, po raz pierwszy opowiada tak otwarcie o swoim życiu. Jego autobiografia kryje wiele niespodzianek. Ta fascynująca historia odkrywa tajemnice sukcesu jednego z najlepszych kierowców w historii motoryzacji. Cofając się do korzeni Sebastiena Loeba, możemy poznać prawdziwy charakter mistrza, który za kierownicą rajdówki nigdy nie miał sobie równych i ustanowił rekordy, których prawdopodobnie nikt już nie pobije. *Cezary Gutowski Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sebastien Loeb
  • 2013
  • 288
  • 215
  • 150
  • 978-83-7924-005-0
  • 9788379240050
  • ZB0SZ

Recenzje czytelników

Talent to jedno, Praca to drugie, a wiara to klucz.

Ocena:
Autor:
Data:
Sebastien za czasów swojej kariery słynął z bycia zamkniętym w sobie. Był totalnym przeciwieństwem Pettera Solberga - swojego pierwszego wielkiego rywala w walce o tytuły, z którym również walczył o swoja pierwsza koronę.
Znane przed wydaniem biografii jedynie szczątkowe informacje o jego karierze gimnastyka i epizodzie z motocyklami (oraz o sukcesach w tych dziedzinach) sprawiały wrażenie, ze Sebastien był grzecznym utalentowanym chłopakiem ... który starannie się przygotowywał do kazdego kroku kariery sportowej.
to wrażenie podtrzymywały również jego statystyki - Sebastien miał najmniej wypadków z całej czołówki WRC.
również wielu zastanawiało się, co sprawia ze jest on zawsze o krok przed rywalami. Czasami był to niewielki krok, ale prawie zawsze był on z przodu.

nic bardziej mylnego. w książce Seb obnaża swoje grzechy i przekazuje swoje myśli bez żadnego filtra.
A za młodu autorytetem nie był na pewno żadnym... mistrz, który jest dla wielu przykładem, sporo za wtedy rozrabiał, przez jakiś czas wcale niezbyt mocno dbał o swoje zdrowie, przyszłość czy też rodzinę.
Żałował tego w późniejszym czasie gdy jeździł w rajdach, czując jednak wielką ulgę że obyło się wówczas bez problemów.
jak sam skromnie podkreśla - po prostu miał więcej szczęścia niż rozumu, a czytając dokładnie można odkryć ze wiele jego głupich czy złych doświadczeń z młodości okazało się mocnym czynnikiem hartującym psychikę.
punktem zwrotnym było dopiero uzyskanie prawa jazdy, kiedy Sebastien poczuł motywacje i postanowił pójść do pracy by mieć pieniądze na utrzymanie samochodu.
Z biegiem książki coraz bardziej śledzimy przebieg metamorfozy charakteru Sebastiana - od lekkomyślnego młodzieńca kochającego wyzwania, przez nieokrzesaną nadzieje rajdów, po świadomego zagrożeń odpowiedzialnego mistrza, rozumiejącego jednocześnie zasady pracy w skrzydle wielkiej korporacji.
Seb pokazuje w ten sposób ze nieważne jak się zaczyna, a ważne jak się kończy i dodaje wiele otuchy nie tylko młodym ludziom - co ciekawe, ta książka może również nieco uspokoić rodziców bojących się o wybryki swoich pociech.

Poza tym prawie każdy rozdział ma w sobie coś zaskakującego i ciekawego dla większości fanów rajdów, gdyż bardzo łatwo wczuć się w sposób myślenia Sebastiana, i jego emocje w rożnych sytuacjach.
Najważniejszym elementem tych myśli był dość dyzy dystans Sebastiena do swoich sukcesów - dla niego nie liczyły sie statystyki, ani ilosc tytułów i zwycięstw. opowiada on o sobie jako o człowieku ktory po prostu kocha jazdę samochodem na granicy praw fizyki i czerpie z tego największa przyjemność. sukcesy były dla niego tylko pochodną dobrze wykonanej pracy.
z pozoru każde jego niemal perfekcyjnie łatwe zwycięstwo okazuje sie ciężko wywalczonym, i nieraz "dojechanym z duszą na ramieniu", jako żółtodziób borykał sie z typowymi problemami zwątpienia, stresem, oraz głupimi błędami. jednak wiara w siebie działa jak lustro, i gdy on początkowo ją okazał - w chwilach zwątpienia zawsze z pomocą partnerów umiał się odbudować.

Jeździć szybko nauczył się w młodości, jako - jak sam to przyznaje - pirat drogowy. nie miał wówczas pojęcia o rajdach profesjonalnych ani amatorskich a swój pierwszy występ zaliczył w sposób iście przypadkowy. mimo wszystko w tym szaleństwie trochę rozwagi zachowywał. nie chodzilo mu o popisanie sie przed kolegami, jego "treningi" były bardziej instynktowne i ukierunkowane pod kątem doskonalenia jazdy w każdym calu - nawet gdy jeszcze z nikim nie rywalizował. Gdy grzeszył, robił to tak by nikomu nie zaszkodzić, a więc na drogach z prawie zerowym ruchem.

Książka ma również pewien bardzo pozytywny aspekt - dodaje nieco wiary młodym zawodnikom bez pieniędzy.
Myślę ze niemal każdy chciałby usłyszeć ze nawet taki mistrz jak Sebastien borykał sie z ich brakiem.
i nie mogło być nic piękniejszego, niż taka właśnie informacja w tym właśnie tytule! brawo Sebastien, nie wiem czy wiesz jak ważną informacje przekazałeś!
Podstawa sukcesu to wiara w swoje umiejętności! abstrahując od treści tej książki chciałbym dodać, ze gdy wierzymy w siebie i w to ze osiągniemy swój cel - potrafimy wtedy dostrzec dyzo więcej możliwości stad częściej jesteśmy "we właściwym czasie we właściwym miejscu" poznając odpowiednich ludzi. Cóż to za banał, że wiara w siebie przenosi góry! Ale jednak tej myśli nie umiemy doceniać i czasem sami się osłabiamy.
Jego wewnętrzne nastawienie brzmiące "wiem ze umiem, a jak nie umiem to zrobię wszystko by się nauczyć" pomogło mu znaleźć bardzo niestandardową drogę na szczyt, niemal od początku znajdując jeden za drugim życzliwych pomocnych ludzi oszczędził sobie frustrującego pukania do drzwi potencjalnych sponsorów, co wielu innym zawodnikom może się później odbić w psychice i w ich formie. Zasiał od początku tak mocne ziarno wiary, że potrafiło ono znaleźć wszystkie składniki by sie dobrze rozwinąć. Myślę również ze jest to najważniejsze przesłanie płynące z książki Sebastiana, które nigdzie nie podkreślone zostało przekazane trochę nieświadomie, to jak myślę cala tajemnica jego sukcesu. Nie podchodził do niczego zbyt racjonalnie, i potrafił umiejętnie korzystać z intuicji, dał się nieść na fali i balansował na granicy rozsądku nie próbując jej przekraczać. Wiedział ze jest najlepszy i starał się uwypuklić każdemu swoje mocne strony, ale nie próbował udowodnić tego za wszelką cenę, czyli umiał też uczciwie przegrać. Los się odwracał i najczęściej, to jego rywale popełniając błędy pokazywali mu jego wyższość i utwierdzali go w tym przekonaniu

Szczerze polecam tą książkę szczególnie ludziom którzy wieża w swoje umiejętności, lecz brak im trochę wiary w i/lub pomysłu na realizacje marzeń. Tyczy się to nie tylko rajdów, ale także każdej innej dziedziny życia. Czytając miedzy linijkami zrozumiecie, w jaki sposób Sebastian otworzył swoje drzwi do sukcesu, oraz na czym polegała tajemnica jego sukcesów. Jego historia pod każdym względem balansuje pomiędzy prawdopodobieństwem, a absurdem, i nie pozostaje po niej nic innego, jak zrozumieć że w każdym z nas tkwi również geniusz Sebastiena - musimy tylko sobie pozwolić na wiarę w jego realizację.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Sébastien Loeb. Mój Styl Jazdy

Ocena:
Autor:
Data:
Sebastién Loeb, francuz, kierowca Citroëna, sześciokrotny mistrz świata w rajdach WRC w swojej biografii porusza tematy wszelakie od dzieciństwa poprzez sukcesy, porażki aż po utarczki z prawem. Książka ta nie tylko pokazuję nam, co autor w życiu osiągnął i, że jest najlepszy na świecie, ale pokazuję nam, kim jest naprawdę, jak jego pasja przerodziła się w pracę, co nim kierowało i jakie wartości w życiu ceni, po prostu… SWÓJ STYL JAZDY.


Loeb od zawsze związany był z motoryzacją ... Jako mały chłopiec czerpał przyjemność z odgłosu silnika jeżdżąc z ojcem samochodem, a czasem nawet prowadząc go siedząc na kolanach rodzica. Będąc w wieku młodzieńczym zaczął odkrywać swoją pasję do motorów, szybkiej jazdy i mechaniki podrasowując swój motorower. Niejednokrotnie łamiąc prawo, osiągał zaskakujące prędkości i gnał na łeb na szyję byle by poczuć dreszcz adrenaliny. Kiedy dorósł do odpowiedniego wieku by otrzymać prawo jazdy poszedł na egzamin i zdał go bez trudu. Pierwszy samochód kupiła mu babcia z czasem zamienił go na inny by mieć lepsze wyniki. Nie raz zadarł z prawem jeżdżąc szybko i niebezpiecznie po ulicach swojego miasteczka. Pierwsza miłość, pierwsze skręty, pierwsze przemyślenia na temat możliwej kariery w rajdach samochodowych. Od pasji po pierwszy rajd młodych, niestety przegrany, wielkie szczęście, bo ktoś zaczął wspierać jego karierę, widział w nim potencjał, a ten ktoś to nikt inny jak Dominique Heinz. Od jednego rajdu do drugiego Sébastien analogicznie coraz bardziej zaczął liczyć się w środowisku WRC. Podejmując współpracę z Citroënem otworzył sobie furtkę do sukcesu. Z zapleczem mechaników, sponsorów, samochodów spokojnie mógł przeć do przodu zdobywając kolejne tytuły mistrzowskie.

Rajdowiec nie ukrywa, że ma talent jednak zaznacza, że miał duże szczęście w życiu. Z każdej, często patowej, sytuacji spadał na cztery łapy właśnie dzięki szczęściu i ludziom, jakimi się otaczał. W książce autor porusza trudne tematy z dzieciństwa, o tym jak jego rodzice się kłócili, jak nie mógł znaleźć porozumienia z ojcem, a nawet o tym jak jego niebezpieczne zabawy z kolegami kończyły się wypadkami, a nawet śmiercią. Opisując krok po kroku swoją drogę do mistrzostwa Sébastien często powraca do momentów, które ukształtowały jego charakter mistrza. Owe momenty często są niczym innym jak złożeniem hołdu czy też podziękowania osobom, które na niego wpłynęły i dzięki, którym stał gwiazdą WRC.


Loeb pisarzem nie będzie to fakt, jednak dzięki swojej szczerości i skromności jego biografię czyta się zaskakująco szybko i przyjemnie. Niejednokrotnie trafiałam na momenty wzruszenia jak i rozbawienia, ponieważ autor ma dystans do siebie. Jak to w autobiografiach często bywa ludzie próbują się wybielić, wyjaśniać różne dziwne rzeczy ze swego życiorysu, a w Moim Stylu Jazdy niczego podobnego nie znajdziemy! Wręcz przeciwnie Sébastien Loeb jest dla siebie bardzo krytyczny i potrafi przyznać się do swoich błędów.

Mój Styl Jazdy to szczera biografia opisująca drogę do sławy sześciokrotnego mistrza WRC. Od dzieciństwa z zalążkami pasji motoryzacyjnej aż do rajdów w samochodach Citroëna. Loeb opisuje sytuacje prawdziwe, wzruszające, zabawne, a nawet czysto absurdalne. Jak Sébastien został mistrzem świata siedząc w fotelu, co robił przez sześć godzin sam z pilotem na pustyni w RPA, jak córka z żoną wpłynęły na niego i jak do cholery można mieć tyle szczęścia w jednym, tak krótkim życiu? Na te i inne nurtujące Was pytania z pewnością otrzymacie odpowiedzi w tej autobiografii. Jedna z lepszych książek rajdowych, jakie czytałam.

EPICKIE KSIĄŻKI
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena