Koszyk 0
Opis:
„Książka pełna wciągających historii i przykładów z życia. Metoda zarządzania projektami znana jako Scrum jest zapewne najszerzej wdrażanym narzędziem poprawiającym produktywność w firmach stosujących najnowocześniejsze techniki. Jeff Sutherland odniósł błyskotliwy sukces w swojej misji oddania tego narzędzia w ręce szerokiego świat biznesu – Eric Ries „ ... New York Times”, autor bestselleru „The Lean Startup” „Ta książka ma ogromną wartość praktyczną, która może przekształcić waszą firmę. Jeśli macie projekt, którego realizacja wymaga zaangażowania ludzi, pierwszym krokiem powinno być przeczytanie książki i postępowanie zgodnie z metodą Scrum”. – Stephen Lundin, New York Times, autor bestsellera „Fish! A remarkable way to boost morale and improve results”. „Po mistrzowsku mówi prawdę na temat komplikacji politycznych, które stają się przeszkodą na drodze do osiągnięcia jak najlepszych wyników pracy w jak najkrótszym czasie. Zapracowani specjaliści, których zapewne wciągnie ta książka, znajdą w niej nie tylko skuteczny podręcznik osiągania celu, lecz także wskazówki, jak nadać sens swojemu życiu”.   – John Maeda, partner ds. projektów, Kleainer Perkins Caufield & Byers „Scrum jest lekturą obowiązkową dla każdego przywódcy, niezależnie od tego, czy wzmaga się na polu walki, czy na rynku. Wyzwania współczesnego świata nie pozwalają na luksus powolnej, nieefektywnej pracy. Sukces wymaga ogromnej szybkości, wielkiej wydajności oraz niezachwianego zaangażowania w osiągnięcie wyników. Innymi słowy, sukces wymaga Scruma” – Generał Barry McCaffrey „Wciągające, przekonywujące i niezwykle praktyczne… Trudno robić postępy, gdy się wyraźnie nie widzi własnych ograniczeń. Sutherland daje nam lupę pozwalającą to naprawić. O dziwo, ta książka nie tylko ułatwia nam życie w pracy i domu, lecz także czyni je lepszym i szczęśliwszym”–  Shawn Achor, New York Times, autor bestsellera „Before Happiness And The Happiness Advantage Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jeff Sutherland
  • 2015
  • 1
  • 240
  • 210
  • 174
  • 978-83-01-18365-3
  • 9788301183653
  • ZCXVK

Recenzje czytelników

Doskonała, porywająca, zmieniająca oblicze scruma

Ocena:
Autor:
Data:
Niesamowita pozycja. Zmienia kompletnie oblicze zarządzania projektami i wiedzę, jaką stereotypowo mamy o scrumie. Sutherland zabiera nas w podróż nie tyle po zarządzaniu, ale przede wszystkim po świecie motywacji i ludzkich emocji. Pokazuje zupełnie inne ujęcie w realizacji wspólnego celu, w którym nie ma miejsca na kij i marchewkę, na zarządzającego i posłusznych realizatorów zadań. Scrum pokazuje, że zespół to ogromna siła, która wyzwolona z kontroli, potrafi sama się zorganizować ... sama podjąć decyzję, sama motywować się i osiągać znacznie więcej niż w standardowych, stereotypowych metodach nakazowo-rozdzielczych. Ludzie, którym odda się decyzyjność i pozwoli samodzielnie tworzyć swoje plany, zadania, przeistaczają się w mistrzów, którzy chcą być coraz lepsi, którzy nie potrzebują kata i szefa, którzy widzą cel i zrobią wszystko, aby go osiągnąć.
Cytując fragment książki: Scrum akceptuje, że jesteśmy stworzeniami kształtowanymi przez przyzwyczajenia, posługującymi się rytmem, w pewien sposób przewidywalnymi, ale także magicznymi i zdolnymi do wielkości", i właśnie scrum zmienia umożliwia wyzwolić w nas najlepsze cechy, pozwala obrać właściwy rytm, płynny, szlachetny, stymulujący i samowzmacniający.
Polecam tę pozycję dla każdego, który chce stworzyć mistrzowskie środowisko pracy, w którym praca nie jest odtwórczym znojem codzienności, ale magiczną podróżą, która wyzwala szczęście i prowadzi do osiągnięcia najwyższych szczytów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena