Koszyk 0
Opis:
Rok temu znaleziono ciało Alexa Towne'a Miesiac temu jego matka widziała go na ulicy. Tydzień temu David Raker zgodził się go odnaleźć. Dziś dałby wszystko, żeby móc cofnąć czas. Detektyw amator David Raker przyjmuje zlecenie pierwsze od śmierci ukochanej żony. Chce pomóc zrozpaczonej - tak jak on kobiecie, która straciła syna. Ale w tym śledztwie zagadka goni zagadkę, śmierć ściga śmierć, a Raker wkracza w świat fikcyjnych nazwisk, fałszywych tożsamości i makabrycznego Projektu Kalwaria.
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Tim Weaver
 • 2010
 • 1
 • 328
 • 210
 • 148
 • 978-83-241-36-285
 • 9788324136285
 • Y7748

Recenzje czytelników

Pozycja odpowiednia na długi, zimowy wieczór

Ocena:
Autor:
Data:
Pościg za nieboszczykiem


Tim Weaver jest autorem książki pt. "Ścigając umarłych. Lektura została wydana w naszym kraju w obecnym roku przez firmę Amber.

Powieść opowiada o Davidzie Rakerze, prywatnym detektywie, który podejmuje się trudnego zadania. Musi odnaleźć zaginionego chłopaka imieniem Alex Town. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że od roku uznany jest on za zmarłego w wyniku kolizji samochodowej ...
Detektyw stopniowo wciągany jest w intrygę pomiędzy światem przestępczym a tajną organizacją.

Lektura napisana jest w sposób przystępny dla czytelnika. Fabuła wciąga z każdą kolejną stroną. Pisarz w należyty sposób dawkuje napięcie, dzięki czemu w powieści trudno o marazm lub nudę. Książkę czyta się szybko, równie szybko się o niej zapomina. Dziełu brakuje indywidualnego i specyficznego charakteru. Można określić ją słowem nijaka. Jednak miło jest zagłębić się w jej treść późnym wieczorem. O ile przyjemnym można nazwać czytanie o torturach stosowanych na ludziach. Wielkim plusem jest duża i wyraźna czcionka oraz okładka, która przyciąga uwagę.

Pozycja ta przypadnie do gustu miłośnikom thrillerów o niespodziewanych zwrotach akcji- gdyż takowych tu nie brak.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Www.szeleststron.blog.pl

Ocena:
Autor:
Data:
Książka przez przypadek trafiła w moje ręce, gdy spacerowałam między regałami w księgarni. Przeczytałam króciutka adnotację: "Samotny detektyw w wypełnionej przemocą powieści dla czytelników o mocnych nerwach" i myślę sobie: to coś idealnego dla mnie. Niestety zabrać się za nią miałam czas dopiero niedawno i żałuję, że tyle czekałam.

David Raker były dziennikarz, który gdy zachorowała jego żona w zasadzie porzucił zawód po to by spędzać z nią jak najwięcej czasu ... To ona namówiła go by zaczął pracę jako prywatny detektyw i szukał zaginionych. Musiał sam przed sobą przyznać, że praca w pewien sposób go fascynowała. Do czasu, gdy Derryn zmarła, a cały zapał odszedł razem z nią. Pogrążony w żałobie i rozpaczy po utracie ukochanej żony zaprzestał poszukiwania osób. Do dnia gdy znajoma prosi o odnalezienie syna, który... nie żyje. Jakim cudem? O co tak na prawdę chodzi? David wkracza w świat tajemnic, przemocy i mroku. Odkrywa rzeczy, których nikt nie chciał by wiedzieć, dowiaduje się o sprawach z najgorszego horroru, dostaje ostrzeżenia, ale on i tak brnie dalej zaintrygowany w co wdepnął i czemu go ostrzegają, czemu odstraszają. Do chwili, bo gdy David przekracza próg otwartych drzwi za którymi jest... Grozi mu śmierć, gdyż nie może wyjść z wiedzą, którą posiadł. No właśnie jaka to wiedza? Czy Alex - syn znajomej jednak żyje? Jeśli tak to czemu zniknął? Gdzie się podziewał? I jakie tajemnice odkryje Raker?

Powieść jak na debiut młodego dziennikarza szokuje i zaskakuje. I choć jak dla mnie nie jest to pozycja "dla ludzi o mocnych nerwach" to robi wrażenie i nie wyobrażam sobie gdybym ja pominęła. Oryginalna i mroczna książka jako obowiązek dla miłośników thrillerów
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena