Koszyk 0
Opis:
Kryminał psychologiczny. W parku przy ekskluzywnej szkole dla dziewcząt na przedmieściach Dublina zostają odnalezione zwłoki szesnastoletniego Chrisa Charpera. Rok po tragicznej śmierci na „ścianie tajemnic“ – korkowej tablicy, na której dziewczęta ze szkoły Świętej Kildy anonimowo zwierzają się ze swych sekretów – pojawia się zdjęcie chłopaka, opatrzone podpisem: „Wiem ... kto go zabił“. Detektyw Stephen Moran z wydziału spraw niewyjaśnionych dostrzega szansę dla swojej kariery i decyduje się podążyć tym tropem. Razem z detektyw Antoinette Conway wchodzi w świat nastolatek, uwikłanych we wzajemne relacje i animozje, który okazuje się o wiele bardziej niebezpieczny i złowrogi, niż mogliby przypuszczać doświadczeni detektywi. Złożoność ludzkiej natury w książkach Tany French dalece wykracza poza to, co zwykle oferują nam autorzy kryminałów. Jeśli diabeł kryje się w szczegółach, Tana French jest stuprocentową satanistką! “LA Review of Books“ Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tana French
  • 2016
  • 608
  • 205
  • 135
  • 9788379857487
  • 9788379857487
  • ZDFL7

Recenzje czytelników

Bardzo dobra

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwszy raz spotykam się z twórczością Tany French i przyznaję, że to spotkanie jest całkiem udane. Nie będę się zachwycała tak, jak Mastertonem, ale jest dobrze. Autorka zgrabnie buduje napięcie, co mnie osobiście bardzo się podoba. Chociaż czasami wydawało mi się, że fabuła staje się trochę rozlazła... Można by ubrać trochę z opisów, a dodać na przykład w dialogach. Dlaczego? Może dlatego, że czasem miałam wrażenie, iż czytam po kilka razy to samo. Pewnie temu ... że autorka często nawiązywała do pewnych wydarzeń, o których nie mogę Wam wspomnieć, nie zdradzając interesujących szczegółów.


Nie mogę się zgodzić z rekomendacją Kinga. Mnie nie przeraziła ta książka. W zasadzie nie spodziewałam się tego po niej, dlatego nie czuję się oszukana. Niemniej nie wiem, co Stephen King "przerażającego, aż parzy" w niej znalazł. Zastanawiające. Zgadzam się natomiast z rekomendacją Flynn, która twierdzi, że Tana French jest doskonałą pisarką. Dlatego, że niewątpliwie książka French ma to coś, co sprawiło, że pomimo tych drobnych minusów, książkę czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Powieść"Ściana sekretów. Wiem, kto go zabił" czyta się bardzo szybko.

Postaci są konkretnie zbudowane, aczkolwiek nie zapałałam jakąś szczególną sympatią do którejś z nich. Owszem polubiłam je i sądzę, że nieprędko je zapomnę, ale byłam bierna w ich odbiorze. Nie wczuwałam się w ich emocje, przeżycia i tak dalej. Może też dlatego, że autorka jakoś niespecjalnie zagłębiała się w ich życie? Głównie skupiła się na samym wątku kryminalistycznym/detektywistycznym. I w zasadzie dobrze, bo i ja również, jako czytelnik na nim się skupiłam. Chociaż zazwyczaj czerpię przyjemność z zagłębiania się w historię postaci... W tej książce ten brak wspomnianej przyjemności, niespecjalnie mi przeszkadzał.

Warto wspomnieć o głównym wątku. Tajemnicza śmierć absolwenta jednej z lepszych szkół... Nikt nie wie co się stało, kto go zabił... Aż tutaj po jakimś czasie pojawia się świadek. Ha! Nie ma tak łatwo, bo w zasadzie... Sami nie wiemy kim ten świadek jest i właśnie to musimy, wraz z detektywami odgadnąć. Czyli nie tylko poszukujemy mordercy, ale również kogoś, kto może nam w tym pomóc. Przyznam, że bardzo mi się podobało to śledztwo. Wciągnęłam się! I chociaż zakończenie nie w moim guście, to jak najbardziej w klimacie całej książki, więc jak najbardziej na plus.

"Ściana sekretów. Wiem, kto go zabił", to książka przeznaczona dla czytelników, którzy lubią zagadki. Dla czytelników, którzy lubują się w tych klimatach i szukają niesztampowej historii. Osobiście polecam.

sol-shadowhunter.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mój pierwszy raz. :)

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwszy raz spotykam się z tą autorką i sama się sobie dziwie czemu dopiero teraz. :)
Pewnie nadal moją mistrzynią budowania napięcia będzie Link ale jestem pod wrażeniem.
Fajnie się to czyta. Jest w tym sens i psychologiczne podejście do czytelnika. Łatwo sobie wyobrazić szkołę, dziedziniec i polane na której noce spędzają główne bohaterki. Ale muszę przyznać że zakończenie wcale nie było dla mnie wielkim odkryciem. Szybko zorientowałam się kto go zabił ... Ale mimo to długo będę wspominać tę książkę z uśmiechem na ustach. Warto mieć ją na półce i obowiązkowo należy przeczytać. Może sięgnę po więcej książek tej autorki.
Serdecznie polecam. :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena