Koszyk 0
Opis:
To pierwszy tytuł z serii „Płatki” przybliżającej dzieciom, zwłaszcza dziewczynkom, postacie niezwykłych kobiet z kart Starego Testamentu. Książka przedstawia historię Sarah, żony Abrahama, pierwszej pramatki w dziejach zbawienia. Słynęła ona nie tylko z zalet ducha, ale i z wielkiej urody. Intrygującą i dynamiczną fabułę autorka opiera przede wszystkim na Biblii, korzysta jednak też ... z tradycji i legend żydowskich. Znakomite i pełne wdzięku ilustracje, pomysłowa szata graficzna są dodatkowym atutem tej pięknej książki. Zawiera ona również ciekawe wyjaśnienia, przepis na podpłomyki oraz papierową laleczkę z sukienkami do wycinania. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Antonella Anghinoni
  • 2015
  • 64
  • 240
  • 170
  • 9788375168259
  • 9788375168259
  • ZCMS7
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zachwycająca książeczka

Ocena:
Autor:
Data:
Kobiety od zarania dziejów charakteryzowały się nie tylko pięknem, delikatnością i ufnością, ale także hartem ducha, uporem w dążeniu do celu i wytrzymałością w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało serię książeczek dla dzieci pt.,,Płatki,, których bohaterkami są biblijne kobiety. Pierwsza część pt.,,Sarah.Księżniczka,, poświęcona jest, jak sam tytuł wskazuje, księżniczce Sarah, pramatce ludu Izraela ...
Maria opowiada małemu Jezuskowi na dobranoc historię życia pięknej księżniczki Sarah, która urodziła się w rodzinie Teracha, a gdy dorosła została żoną Abrahama. Należała do koczowniczych plemion, które przemieszczały się z jednego pastwiska na drugie, aby zapewnić stadom owiec i kóz pożywienie. Karawana Sarah i Abrahama przemieszczająca się z Ur, przez Babilonię, aż do miejscowości Charan miała szczególny wpływ na Abrahama, który odnalazł jedynego Boga i poprowadził swój lud przez pustynię do Kanaanu, późniejszej Palestyny.

Sarah była narzędziem w rękach Boga i przez nią spełniły się złożone Abrahamowi obietnice. W bardzo późnym wieku urodziła pierworodnego syna Izaaka, a ziemia zakupiona w Hebronie, w kraju Kanaan stała się początkiem Ziemi Obiecanej.
Antonella Anghinoni w niesamowicie ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła perypetie biblijnych bohaterów, którzy jawią się jak ludzie z krwi i kości, przeżywają wzloty i upadki.
Jestem zachwycona staranną szatą graficzną, dopracowaną w każdym szczególe. Kolorowe ilustracje wykonała Alessandra Mantovani.

Tekst w większości jest uwspółcześniony, ale zawiera także wstawki oryginalne z Biblii. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w tekście komiksów, które z pewnością zachęcają do czytania młode pokolenie. Czcionka jest dosyć duża, a ważne słowa, czy zwroty odznaczone są innym kolorem. Na końcu książeczki znajduje się słowniczek, mapka z zaznaczoną trasą wędrówki Sarah i Abrahama oraz niespodzianki dla dziewczynek, których nie będę zdradzała.

Polecam z całego serca tę książeczkę, z pewnością zachęci dzieci do poznawania biblijnych bohaterów:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena