Koszyk 0
Opis:
 Kiedy orzesznica wybiera się na kurs z kretem Stellanem, mrówkojad czuje się opuszczony i samotny. Czy orzesznica nie mogłaby zostać w domu i zjeść z nim podwieczorku?Mrówkojad siada na twardym krześle ze swoją maskotką Karolem Gustawem i czeka.Czeka. I czeka! I cze… Cebula!Nagle mrówkojad już wie, co ma zrobić!Dowcipna i mądra opowieść o poczuciu osamotnienia i o tym, ż ... e czasem dobrze sobie popłakać, ale też że smutek można przekuć w działanie.Książka obrazkowa o parze przyjaciół – mrówkojadzie i orzesznicy, znanych z dłuższych opowiadań:„Dziwne zwierzęta", „Inna podróż" oraz „Sens życia". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lotta Olsson
  • 2016
  • 1
  • 36
  • 265
  • 200
  • *, 978837776-121-2
  • 9788377761212
  • ZDAFP
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Historia przyjaźni z wątkiem kulinarnym :)

Ocena:
Autor:
Data:
Historia przyjaźni z wątkiem kulinarnym, czyli "Sam w domu" Lotty Olsson
Tytuł od razu skojarzył mi się z filmem "Kevin sam w domu", ale nic z tych rzeczy, nie ma tutaj Kevina, za to jest mrówkojad, bardzo sympatyczny, choć trochę gapowaty i marudny. Jest również orzesznica, świetna kucharka, która potrafi wyczarować przepyszne potrawy, a poza tym dba o porządek i dlatego w jej domu panuje ład, a w powietrzu zawsze unosi się zapach smakołyków, który wabi mrówkojada ... Para przyjaciół różni się od siebie, ale przeciwieństwa się przyciągają, więc mrówkojad i orzesznica stanowią zgrany duet, który doskonale się rozumie, chętnie spędza ze sobą czas i zawsze może na siebie liczyć. Pewnego dnia orzesznica postanawia wybrać się na kurs "Zdrowe słodycze" w towarzystwie kreta, Stellana. Ten pomysł nie podoba się mrówkojadowi, jest trochę zazdrosny, ale na pocieszenie dostaje kawałek ciasta i postanawia jakoś przetrwać dzień bez orzesznicy, choć będzie to naprawdę trudne. Smutno mrówkojadowi bez orzesznicy, źle samemu w domu, poza tym okropnie nudno, a czas mija bardzo powoli. W takich momentach zwykle przychodzą do głowy różne pomysły i mrówkojad też na coś wpadnie, a bohaterką dnia stanie się... cebula! Co takiego wymyślił mrówkojad? Dlaczego potrzebna mu cebula, a nawet bardzo dużo cebuli? Przeczytajcie koniecznie i zajrzyjcie do domku orzesznicy, wtedy wszystko stanie się jasne!
Pierwszą recenzentką tej opowieści była moja mała córeczka, która wertowała strony i przeglądała obrazki kilkakrotnie. Zadowolona mina, uśmiechnięta buzia i wędrujący po ilustracjach paluszek uznałam za wystawienie oceny bardzo dobrej, zwłaszcza że nawet na spacer poszła z książką, którą dumnie niosła na plac zabaw. I nic w tym dziwnego, bo książka jest naprawdę urocza, kolorowa i pięknie zilustrowana. Można czytać i dopowiadać sobie różne historie na podstawie obrazków. Świetna zabawa i mile spędzony czas z mrówkojadem i orzesznicą gwarantowane! "Sam w domu" to historia przyjaźni z wątkiem kulinarnym, mrówkojad i orzesznica zaskarbiają sobie sympatię czytelnika, bawią i wzruszają jednocześnie. Jestem pewna, że maluchy będą tą opowieścią zachwycone, a orzesznica i mrówkojad staną się jednymi z ulubionych bohaterów książek dla dzieci.
Orzesznica i mrówkojada są również bohaterami dłuższych opowiadań: "Dziwne zwierzęta", "Inna podróż" i "Sens życia", dlatego zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi opowieściami.
Do miłego zaczytania!
Dominika Ławicka http://matkapolkaczytajaca.blox.pl/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna Książka

Ocena:
Data:
Sam w domu Lotty Olsson to opowieść o przyjaźni między orzesznicą a mrówkojadem. Te sympatyczne zwierzątka, dzięki personifikacji, zyskały przyjazną dla dziecka twarz.

Orzesznica jest najlepszą przyjaciółką mrówkojada, poza Karolem Gustavem- sympatycznym, pluszowym mrówkojadem, we trójkę spędzają całe dnie na rozmowach i zabawie.

Tym razem orzesznica wybiera się na kurs na temat zdrowych słodyczy razem z kretem Stellanem ... który postanowił korzystać z życia i nie spędzać całych dni w swojej kreciej norze.

Mrówkojad jest zazdrosny o relację orzesznicy i Stellana. Czuje się porzucony i niechciany. W trakcie samotnego pobytu w domu swojej przyjaciółki wpada na pewien pomysł… Jaki? Przekonajcie się o tym razem ze swoimi dziećmi. Gwarantuję Wam świetną zabawę, dużo radości i piękną przyjaźń z mrówkojadem i jego kompanami.

Książeczka łączy w sobie mądrą opowieść o przyjaźni, potrzebie akceptacji i mądrych relacjach z drugą osobą z wesołymi i kolorowymi ilustracjami.
Świetny sposób na spędzanie czasu i rozbudzanie u malucha miłości do książek.

więcej na: http://domowaksiegarnia.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena