Koszyk 0
Opis:
Opowieść kota zesłanego przez anioły, by uratował naznaczoną tragedią rodzinę.„Ta opowieść pisana sercem ogrzeje dusze dorosłych i młodych czytelników – nie tylko fanów Kota Boba i Alfiego – kota wielorodzinnego”.„SUNDAY TIMES”W poprzednim życiu Salomon był kotem małej Ellen.Ellen kochała muzykę, a kiedy grała na pianinie, wokół jaśniał ... y anioły.Teraz Ellen nie ma już pianina. Ma zapłakane oczy, męża, przez którego cierpi, synka, o którego się boi, i problemy, które ją przerastają.Pewnego dnia podczas burzy Ellen znajduje na swoim progu wycieńczonego czarno-białego kotka. I od pierwszej chwili wie, że nie jest to zwyczajny kot…Salomon został zesłany na ziemię przez anioły. Potrafi zaglądać w ludzkie serca i leczyć ludzkie dusze. Przybył tu, by stać się opiekunem rodziny Ellen. Kiedy ona i jej synek zaznają biedy, przemocy, utraty wszystkiego, co kochają, to właśnie Salomon wnosi światło w ich życie. Pomaga im przejść przez strach i bezdomność… i znów zobaczyć anioły. I sam opowiada swoją i ich historię – przyjaźni i miłości, której złota nić łączy nas z niebem…SHEILA JEFFRIES wierzy, że czarno-białe koty są obdarzone siódmym zmysłem i potrafi ą same znaleźć sobie właściciela, który jest im przeznaczony.Tak jak jej kot Salomon, który zainspirował ją do napisaniapowieści Salomon – kot, który leczył dusze. Książka natychmiast stała się bestsellerem i pozostawała przez 10 tygodni na liście „Sunday Timesa”. W Anglii została sprzedana w 150 000 egzemplarzy. Została wydana także w Niemczech, Francji i Włoszech.Sheila Jeffries napisała już jej kontynuację: Solomon’s Kitten. To opowieść córki Salomona – małej kotki, która też leczy dusze. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sheila Jeffries
 • 2015
 • 1
 • 240
 • 206
 • 130
 • *, 9788324154531
 • 9788324154531
 • ZCXZJ

Recenzje czytelników

KOCIA POMOC

Ocena:
Autor:
Data:

Mam wrażenie, że w ostatnich latach namnożyło się opowieści o kotach, z perspektywy których poznajemy losy ludzi. Przesyt? Nie jeśli ktoś to lubi a książki trzymają poziom. Nie wiem, jak jest z innymi, ale o „Salomonie „ mogę rzec, że jest to książka udana.

Kot Salomon, narrator naszej opowieści i główny bohater, nie żyje. Znajduje się obecnie w zaświatach, gdzie panuje spokój i szczęście, ale pojawia się szansa powrotu na Ziemię a więc i do boku swojej ukochanej pani, Ellen ... Zmieniło się jednak wiele, Ellen nie jest już bowiem dzieckiem, jak wtedy, gdy Salomon ją opuszczał, a dorosłą kobietą z własnymi problemami, która na kota może nie mieć ani czasu, ani sił, ani ochoty. Zmiany dotykają także samego Salomona – umarł jako dorosły kot, teraz, jakby role człowiek-jego pupil uległy odwróceniu, odradza się jako malutki kociak, który zanim zacznie swoją misję, musi przejść przez wszystkie fazy kociego dzieciństwa i życia. A co potem? Leczenie duszy!

Sam Salomon, jak i jego przygody i metody oczywiście, to postać sympatyczna i potrafiąca tak rozbawić jak i wzruszyć. Bo kocia logika i zachowanie to coś na wskroś uroczego i słodkiego, że nawet twardziele uśmiechną się czytając nieporadne zabiegi rozbrajającego kocięcia by nieść pomoc na swój sposób. W tej materii bardzo przypomina mi wydaną niedawno także nakładem Amber powieść „Alfie”, od niego różni go jednak pewna doza fantastyki, która przypomina odrobinę uwielbiane przeze mnie kino lat 80 i ówczesne komedie, w których pojawiały się elementy nie z tego świata.

Stylistycznie „Salomon” to rzecz lekka i prosta. W tej materii także bardzo przypominająca przygody Alfiego, podobnie szybka i przyjemna w odbiorze. Rozgrzewająca od środka w dni chłodne i ponure, nie tylko od pogody.

Dla fanów takich klimatów rzecz, którą przeczytać warto, a wręcz i trzeba. Bo miło, bo ciepło… Bo to kolejna porcja tego, co lubią. Polecam, a wydawnictwu Amber składam podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

www.swiamiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam książki, gdzie głównym bohaterem są zwierzęta. W ostatnim czasie pojawia się ich coraz więcej. Jedne są fantastyczne drugie niekoniecznie. Niektóre śmieszą, a inne wzruszają. Jednak prawie każda porusza w nas jakieś struny emocjonalne. Dlatego też widząc tę książkę, a czytając wcześniej Alfiego i inne pozycje z kocimi bohaterami nie mogłam sobie odpuścić.

Salomon jest kotem i narratorem, ale przede wszystkim głównym bohaterem. Kiedy go poznajemy nie żyje i jest w kocim niebie ... Prowadzi tam bezstresowe, spokojne i szczęśliwe "życie". Gdy pojawia się misja do spełnienia to właśnie Salomon chce wrócić na ziemię, bo ma okazję wrócić do swojej ukochanej pani - Ellen. Jednak nie będzie to takie łatwe, bo kocurek umarł jako dorosły, a powróci jako kocię. I będzie musiał nie tylko przejść wszystkie etapy rozwoju, ale też znaleźć swoją panią! Ale, gdy już się udało i to co wydawało by się najtrudniejsze Salomon ma za sobą zaczyna się pod górkę. Jednak on się nie poddaje i robi to po co zszedł na ziemię - leczy dusze!

Jego przygody i postępowanie przedstawiają go jako bardzo sympatycznego i przyjaznego kocura. Wzrusza i rozśmiesza. Bawi i smuci. I choć całość daje wrażenie bajki czy baśni przez dodanie kociego nieba czy aniołów to jako miłośniczka zwierząt wiem, że nie jeden kot, pies czy inny zwierz potrafi leczyć. Dlatego też tego typu książki były, są i będą bliskie memu sercu choćby nie wiem jak naiwne i wymyślne były. Jeśli kochasz zwierzęta to pozycja jest dla Ciebie wręcz obowiązkowa, bo żal nie znać historii kota Salomona, która oparta jest na faktach - życiu prawdziwego Salomona.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena