Koszyk 0
Opis:
 Czwarta księga Sagi, którą rozpoczął Wielki BłękitW tym tomie Astrid musi opuścić przyjaciółki, by w końcu skonfrontować się ze swoim przodkiem – mitycznym Orfeo. To on jest najpotężniejszym magiem w dziejach podwodnego świata.Tymczasem Serafina, na czele Czarnych Płetw i oddziałów goblinów, wyrusza do walki przeciwko Valeriowi i jeźdźcom śmierci ... Czy Serafina powróci żywa?Czy jeszcze kiedyś zobaczy swoje królestwo i ukochanego Mahdiego?Jak daleko posunie się Orfeo? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jennifer Donnelly
  • 2016
  • 352
  • 205
  • 145
  • 978837983-893-6
  • 9788379838936
  • ZDDAE
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Saga ognia i wody

Ocena:
Autor:
Data:
Finałowy tom sagi o syrenkach był kulminacją wszystkich intryg i ostatecznych starć. Astrid postanowiła chwilowo opuścić swoje przyjaciółki, by stanąć twarzą w twarz ze słynnym i niebezpiecznym Orfeo. Przed principessą Serafiną stoi najtrudniejsze zadanie, a mianowicie na czele Czarnych Płetw wyrusza na konfrontację ze swoim krewnym Valerio i jego olbrzymią armią. Czy następczyni Miromary uda się odzyskać należną koronę? Czy jeszcze kiedyś ujrzy swojego ukochanego Mahdiego? I najważniejsze ... czy wszyscy ujdą z życiem?
Moja przygoda z tą historią trwa już kilka miesięcy, każdy kolejny tom był bardziej dopracowany, a ja coraz bardziej przywiązywałam się do bohaterów. Nie skupiam się zbytnio na fabule, gdyż chcę uniknąć spojlerowania. Najlepiej samemu jest się zagłębić w ten świat, gdyż wbrew pozorom nie należy on do mało skomplikowanych. Bardzo podobały mi się przemiany, jakie przeszły Serafina, Astrid, Neela, Ava, Becca i Ling. Każda z nich została wykreowana w niepowtarzalny sposób, choć wszystkie się od siebie różnią połączyła je niesamowita więź i prawdziwa przyjaźń. Na przestrzeni wszystkich części ich charaktery kształtowały się, a same syrenki dojrzały. Świat przedstawiony jest niewątpliwie bogaty, pełen niespodzianek i tajemnic. Mitologia, która się tu systematycznie wkradała sprawiała, że czytało mi się jeszcze bardziej przyjemnie. Akcja toczyła się sprawnie, często była przewidywalna, ale chyba trudno znaleźć książkę, gdzie tak nie jest. Zakończenie usatysfakcjonowało mnie, nie było szczególnie przesłodzone, a raczej realistyczne, pokazujące, że wojna również zbiera swoje żniwo. To, co mi tu nie pasowało to okładka. O ile poprzednie części były wydane w sposób pasujący do siebie, tak ta odstaje od reszty. Jednak oprawa graficzna, to tylko jeden z elementów całości, gdyż najbardziej i tak liczy się treść.
Podsumowując, bardzo się cieszę, że sięgnęłam po Sagę ognia i wody. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z podobną tematyką, więc już sam pomysł na fabułę jest jej ogromnym atutem. Na drobne niedociągnięcia można przymknąć oko, gdyż przygody syren porywają i ciężko oderwać się od czytania. Polecam zapoznać się z tą serią, gdyż jest bez wątpienia oryginalna.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pomyślne wiatry

Ocena:
Autor:
Data:
Ręka Sprawiedliwości dosięgnie wszystko i wszystkich nie bacząc na to jaką ktoś jest ważną osobą, a jaką kanalią.
Prawda zawsze wychodzi na jaw, wystarczy tylko cierpliwe poczekać.

Sera i zastępy Czarnych Płetw szykują się do bardzo poważnej i ciężkiej misji. Odzyskanie tronu i ocalenie ukochanego, to ważny priorytet w życiu księżniczki, lecz najpierw trzeba pokonać stworzenia nie z tego świata, a także Króla Ciemności, pożeracza dusz i zguby całego syreniego świata ...
Dzięki pomocy perfidnego Orfea, Abbadon ma uwolnić się z wiecznego więzienia i pochłonąć wszystko co znajdzie na swojej drodze.
Jednak Sera i reszta magicznych syren związanych więzami krwi sióstr mają plan. Astrid, jedna z nich odważy się na samobójczy czyn. Biorąc pod uwagę jej dziedzictwo mocy i talizmanu, z własnej woli udaje się na spotkanie z samym Orfeem.
Wtedy nawet czary nie pomogą w komunikacji między syrenami, a już szczególnie na wiadomość, czy Astrid żyje.
Tymczasem w szeregach Czarnych Płetw wybucha wielkie zamieszanie. Między żołnierzami jest szpieg, który wszystkie plany i zamiary Sery zdradza tym, którzy odebrali jej tron, rodzinę i królestwo. Syrena jeszcze o tym nie wie, ale najbardziej zaufana osoba właśnie ją zdradziła.
Powracając cały czas myślami do swojej miłości - Mahdim, Sera staje się coraz słabsza. Nie wysypia się, jest rozdrażniona i rozkojarzona. Codziennie doskwiera jej ból głowy i na dodatek martwi się o bezpieczeństwo ukochanego.
Lecz podstępna Lucia czyha.
Wysyła na syrenę szpiega podobnego do Mahdiego, porywa ją i planuje zabić, aby na zawsze i prawomocnie zająć tron.

Ostatnia część z sagi Ognia i Wody, dla mnie okazała się chyba najlepsza ze wszystkich. Dlaczego? Ponieważ było bardzo dużo wydarzeń, które aż mrożą krew w żyłach i wątek pomiędzy Mahdim i Serą nareszcie się rozwinął i stał się ciekawy. Pomijając sprawy polityczne syreniego kraju, których było dużo, to muszę stwierdzić, że cała historia sagi bardzo mi się spodobała.

Główna bohaterka ponownie bardzo mnie zaskoczyła i w końcu stała się odważna i waleczna. Te dwie cechy niby tak małe, ale bardzo zapunktowały u mnie. Trochę ze smutkiem odkładam Serę jej przyjaciółki na półkę i kończę na zawsze ich historię.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena