Koszyk 0
Opis:
Głębiny oceanu skrywają wiele tajemnic. Jedną z nich jest świat podwodnych syren, które rządzą królestwami i panują nad wszelkimi morskimi stworzeniami. Córka królowej, Serafina, ma wkrótce przejść przez obrzęd inicjacji i zostać oficjalnie uznana za następczynię tronu. Ma również zostać żoną księcia z sąsiedniego królestwa, aby połączyć ... silnym sojuszem obie krainy i stawić czoła ewentualnym wrogom. Kiedy nadchodzi wielki dzień, księżniczka staje przed ludem i śpiewa pieśń władzy i siły, opowieść o królestwie Miromary. Niestety najważniejsza chwila jej życia, staje się jednocześnie tą najtragiczniejszą. Czarni najeźdźcy atakują pałac, zabijają ojca Serafiny, a królową ciężko ranią. Syrena musi uciekać, zostawiając za sobą całe dotychczasowe życie i wszystkich, których kocha. Jest przy niej jedynie jej wierna przyjaciółka, Neela. Obie dziewczyny, przerażone niespodziewanym atakiem, nie wiedzą, dokąd powinny się udać. Prześladowcy ciągle depczą im po piętach, ale syreny zyskują także nieoczekiwanych sojuszników. Serafina wciąż wspomina niepokojące sny, przywołujące dawną legendę i zdaje sobie sprawę, że opowiadają one prawdziwą historię. Pewnego dnia stara czarownica przywołuje obie syreny i każe im odnaleźć jeszcze cztery towarzyszki – tylko w grupie będą w stanie przeciwstawić się narastającemu złu i pokonać morskiego potwora. Każda z syren posiada niezwykły dar – czy potrafią nad nim zapanować i wspólnie uratować podwodny świat? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jennifer Donnelly
  • 2015
  • 388
  • 205
  • 145
  • 978837983-167-8
  • 9788379831678
  • ZCNN6
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Historia równie tajemnicza i nieprzenikniona jak sam ocean.

Ocena:
Autor:
Data:Tytuł: "Wielki Błękit"
Autor: Jennifer Donnelly
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Przekład: Patryk Dobrowolski
Data wydania: 6 maja 2015
Liczba stron: 392
Ocena: 9/10

Jennifer Donnelly to uznana autorka literatury zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Spośród książek dla dorosłego czytelnika jej największym osiągnięciem jest bestsellerowa trylogia, na którą składają się tytuły: "The Tea Rose", "The Winter Rose" oraz "The Wild Rose" ... Jej pierwsza książka dedykowana dla młodzieży zdobyła najwyższe uznanie, czego rezultatem są nagrody "Los Angeles Times", Carnegie Medal w Wielkiej Brytanii oraz wyróżnienie w plebiscycie Michaela L. Printza.

Pierwsza część sagi Ognia i Wody

Szukasz ciekawego pomysłu, stylu oraz prostego i lekkiego języka? Dużej ilości magicznych opisów? Niebezpieczeństw, miłości i przyjaźni? Zakończenia, przez które znienawidzisz autorkę do czasu wydania drugiej części? Tajemniczą i nieprzeniknioną historię? Jeśli tak, to ta książka jest idealna dla ciebie. Łączy w sobie te wszystkie elementy, które tworzą mieszankę wybuchową.

"Zło to nie kolor oczu, tego się nie dziedziczy."

Niebawem rozpocznie się Dokimi, czyli rytuału mającego na celu ustalenie, czy syrena jest godna korony. W przeddzień tego święta Serafinę męczą dziwne sny, które ostrzegają ją przed powrotem źródła pradawnego zła. Zapomina o tym i szykuje się, aby ceremonia wyszła idealnie. Nastaje Domiki, lecz zostaje przerwane. Serafina wraz z przyjaciółką Neelą muszą wyruszyć na misję, by nie dopuścić wybuchu wojny między krainami.

Serafina jest jedną z głównych bohaterek powieści. To nastolatka, której dzieciństwo szybko zniknie, aby dorosłość i pełna odpowiedzialność zawładnęła jej życiem. Była wychowywana z zamysłem, że stanie na czele potężnej cywilizacji. Bardzo ją podziwiam, bo, szczerze powiedziawszy, wątpię, abym dał sobie radę tak, jak ona. Nie umiałbym w mgnieniu oka przestawić się z życia nastolatka, który popełnia dużo błędów w dorosłego odpowiedzialnego za tysiące żyć. Neela także jest postacią, której warto się przyjrzeć. To najlepsza przyjaciółka Serafiny, której często doradza. Zawsze twardo stąpa po ziemi. Ma nieodpowiedzialnego brata, którego ciągle gani. Bez niej jej koleżanka nie raz by zginęła.

Utwór wywarł na mnie ogromne wrażenie. Szczerze, nie spodziewałem się, że tak zostanę wciągnięty w fabułę. Przypuszczałem, iż dostanę badziewną młodzieżówkę, przez którą nie będę mógł przebrnąć, a za każdym krokiem spotkam ckliwą miłość. Na szczęście się myliłem. I to bardzo. Jednak ciągle jestem wkurzony na zakończenie książki i na to, że będę musiał trochę poczekać, aż przeczytam drugą część. Ludzie, czemu mi to robicie? Dołączona mapka pozwala nam z łatwością śledzić losy bohaterów powieści.


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wielki błękit

Ocena:
Autor:
Data:
http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2015/09/wielki-bekit.html

[...]

Z pewnością plusem Wielkiego Błękitu jest nieschematyczność utworu. Ciężko zgadnąć, czego można się spodziewać na kolejnej stronie. Uczucie wiecznej niespodzianki. Kolejnym pozytywnym aspektem jest uwaga, jaką autorka poświęciła najbanalniejszym rzeczom, by uczynić je bardziej adekwatnymi do świata podwodnego. Lektura Wielkiego Błękitu nie ciąży, nie jest to także obszerna pozycja –raczej przeciętna ... co w tym przypadku jest wyjściem idealnym, zbyt wiele treści mogłoby pokomplikować wątki lub co niektórych zanudzić. Dla tych, który obawiają się, że lektura jest jednak "poupychana” dzięki małej czcionce – bzdura. Nie ma co obawiać się drobnego maczku. I wydawnictwo dorzuciło swoje "ale”, oszałamiając wizualnym efektem. Klimatyczna, nieprzesadzona okładka, ze skrzydełkami, które spora cześć moli książkowych docenia, za ochronę przed oślimi rogami. Pięknym dodatkiem są mapy syrenich krain na wewnętrznej stronie. [...] Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena