Koszyk 0
Opis:
 Serafina, Neela, Ling, Ava, Becca i Astrid, Syreny z Sześciu Syrenich Królestw, rozrzuconych po wszystkich morzach i słodkowodach, zostały wezwane przez Babę Vraję - rzeczną czarownicę. Od niej dowiedziały się o sobie niesamowitej prawdy - są potomkiniami Sześciorga Władców, największych magów w historii, którzy rządzili imperium Atlantydy. Po upływie setek tysięcy lat pierwotne zło ... które doprowadziło do ruiny Atlantydę, powróciło i zagraża całemu Królestwu Syren. Tylko następczynie Wielkich Władców mogą stawić czoła bestii, muszą jednak odnaleźć pradawne magiczne talizmany. Serafina uważa, że jej talizman jest ukryty na wraku statku. Kiedy próbuje przedostać się na wrak, dostrzega patrol bandyckich zdrajców, którym dowodzi ktoś bardzo bliski jej sercu… Syrena jest załamana, a krótka chwila zawahania i rozterki będzie katastrofalna w swoich skutkach. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jennifer Donnelly
  • 2015
  • 360
  • 205
  • 146
  • 9788379835386
  • 9788379835386
  • ZCXTK
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Gniewna fala

Ocena:
Autor:
Data:
Po tragicznym straceniu domu, ojca, matki i połowy dworu, Serafina wraz z najlepszą przyjaciółką tułają się po różnych nieznanych im dotychczas miejscach. Spotkają na swojej drodze różne syreny, którym nie mogą w pełni zaufać. Serafina, która do tego czasu stała się mniej łatwowierna i odważna zmieniła całkiem swoje usposobienie do świata i wygląd. Nie wygląda już, jak piękna, wymuskana księżniczka, która wygody musi mieć zawsze pod ręką. Od czarownic ... które istnieją ponoć tylko w bajkach syreny dowiedziały się kim są i czy mają szukać innych im podobnych. Dowiadują się także, że istnieją amulety, które dzięki ich sile Serafina i inne jej podobne mogłyby obalić człowieka, który łapie bezbronne syreny i zmusza je do pracy w obozach śmierci. Dzięki mocy królestwo syren odżyłoby na nowo, a Serafina w końcu, jako prawowita następczyni zasiadłaby na tronie. W pewnym momencie przyjaciółki rozdzielają się i powieść dzieli się na świat opowiadany przez jedną syrenę i Serafinę. Księżniczka poznaje jednego z predatorich, który bardzo przypada jej do gustu i zaczyna się w nim zakochiwać. Lecz niestety napastnicy, którzy siedzą jej na ogonie napadają na nich i całą organizację, zabijają, sieją spustoszenie, a Serafina widzi tylko, jak biedny Blu szamocze się na harpunie, który wbił mu się w plecy. Dziewczyna stara się wyruszyć na poszukiwanie amuletu i informacji o swoim królestwie. Natomiast Neela, przyjaciółka Serafiny podąża swoją drogą prosto do ojca i matki, do królestwa, które było kolebką jej młodości. Obie syreny na swojej drodze spotykają widok, którego nigdy się nie zapomniana i który występuje w snach, jako koszmar mrożący krew w żyłach. Serafina spotyka swojego dawnego narzeczonego i dowiaduje się istotnych rzeczy o swojej rodzinie. Jednak tego co widzi na koniec nie wytrzymuje. Jej wuj, brat zmarłej matki odegra w tym kluczową rolę i niczego nieświadome podwodne królestwo wpadnie w niebezpieczeństwo, z którego tylko Serafina i tajemniczy amulet może uratować.
Drugi tom dostarcza jeszcze więcej zaskakujących informacji i ekscytacji. Oczywiście wątek miłości powróci na nowo i okaże się jeszcze leszy niż był zarysowany w pierwszej części. Losy zagubionego królestwa, magia i tajemnice ukryte głęboko w odmętach czarnego morza bardzo zaciekawiają i wprowadzają czytelnika w stan, z którego może tylko wyratować dalsze czytanie i poznawanie fabuły.
Świat jeszcze bardziej urzeczywistniony, a opisy akcji bardzo ciekawe. Według mnie dwa ostatnie tomy powinny bardzo szybko ukazać się w Polsce i zostać wydane. Już nie mogę się doczekać!
Okładka jeszcze piękniejsza niż wcześniejsza i szczerze to właśnie jej przyznałam najwyższą notę z tych wszystkich, które teraz dostałam.
Dla zachęty mogę dodać, ze książka posiada mapkę królestwa. Obiecuję Wam, ze oba tomy znajdą swoje miejsce u mnie na półce z moimi ulubionymi powieściami. Polecam i zachęcam bardzo gorąco do zabawy.
Ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Syreny, ach te syreny!

Ocena:
Autor:
Data:
Jennifer Donnelly to uznana autorka literatury zarówno dla dorosłych jak i młodzieży. Spośród książek dla dorosłego czytelnika jej największym osiągnięciem jest bestsellerowa trylogia, na którą składają się tytuły: "The Tea Rose", "The Winter Rose" oraz "The Wild Rose". Jej pierwsza książka dedykowana młodzieży zdobyła najwyższe uznanie, czego rezultatem są nagrody „Los Angeles Times”, Carnegie Medal w Wielkiej Brytanii oraz wyróżnienie w plebiscycie Michael L ... Printz. Druga książka dla młodzieży pod tytułem "Revolution" została uznana za najlepszą książkę 2010 roku przez Kirkus Reviews oraz School Library Journal, a wersja w audiobooku otrzymała w 2011 roku wyróżnienie stowarzyszenia American Library Association. Autorka mieszka w Hudson Valley w stanie Nowy Jork.*

Baba Vraja wzywa do siebie Serafinę, Neelę, Ling, Avę, Beccę i Astrid. Mówi im kim one są i jakie jest ich zadanie. Muszą odnaleźć talizmany, dzięki którym będą mogły pokonać bestię. Serafina podejrzewa, gdzie może znajdować się jeden z amuletów. Neela ostrzega rodziców, lecz oni nie wierzą jej. Zamykają ją w pokoju. Ona ucieka i znajduje talizman. Jest jeden problem – mają go żyletopyskie smoki. Nie wszyscy są tacy, za jakich się podają.

Akcja utworu dzieje się w wielu wymyślonych miejscach (m.in. w Matali i Kandinie), czas nie jest znany. Pojawia się wątek miłosny, który został pokazany nie do końca realnie (osoby, które się kochają mówią czasem do siebie bardzo poetycko, przyrzekają miłość na śmierć i życie itp.). Dzieło to jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży do lat 14, więc można to jakoś wytłumaczyć. Głównymi postaciami są: Serafina i Neela. Obie, pod wpływem wydarzeń, przechodzą przemianę – stają się odważniejsze i mniej myślą o sobie. Potrafią pięknie śpiewać, znają się na magii.

Minusem tego utworu jest na pewno to, że każdy rodzaj stworzeń ma swój własny język (uwierzcie mi, że można się później w tym pogubić) i to, że nie wszystko zostało przetłumaczone, przez co musiałem się czasem domyślać, co bohaterowie mówią do siebie. Plusem natomiast są: duża liczba wydarzeń i emocje.

Mimo iż mam szesnaście (prawie siedemnaście) lat, utwór podobał mi się. Pomysł jest ciekawy, a wykonanie bardzo dobre. Książka została napisana lekkim językiem, czasem trzyma w napięciu, a czasem trochę przynudza. Jakość wydania jest super – korekta na wysokim poziomie, strony są minimalistyczne i estetyczne.

Pomysł na fabułę nie jest oryginalny, ponieważ syreny w książkach już się pojawiały, talizmany, które mają uratować ludzi również. Fabuła rozwija się w sposób spójny i logiczny. Bohaterowie są różni, zostali dobrze wykreowani. Ta główna historia (amulety) są główną osią fabularną, nie brakuje wątków pobocznych.

Końcówka utworu mnie zaskoczyła, nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Podsumowując: książkę polecam głównie dzieciom i młodzieży do lat 14.

Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

Tytuł: „Saga Ognia i Wody. Gniewna Fala”
Tytuł oryginału: „Waterfire Saga. Rogue Wave”
Autor: Jennifer Donnelly
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Cykl: Saga Ognia i Wody (tom II)
Przekład: Patryk Dobrowolski
Korekta: Marzena Kwietniewska-Talarczyk
Wydanie: I
Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)
Liczba stron: 347
Data wydania: 07.10.2015
ISBN: 978-83-7983-538-6

* Źródło – skrzydło książki
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena