Koszyk 0
Opis:
Były policjant, obecnie gdański dziennikarz - Emil Żądło - spotyka przypadkiem dawno niewidzianą znajomą z narzeczonym. Następnego dnia dowiaduje się, że oboje padli ofiarą makabrycznej zbrodni. W Gdańsku giną zamordowani w okrutny sposób kolejni ludzie. Żądło odkrywa, że ciała ofiar zostają po śmierci groteskowo upozowane i rozpoczyna prywatne śledztwo. Chce jak najszybciej znaleźć mordercę, który staję się coraz bardziej bezwzględny i zaczyna zagrażać także bliskim dziennikarza. Lato mija ... ale ani policyjne śledztwo prowadzone przez nadkomisarza Zebrę, ani intuicja dziennikarza i jego dociekliwość nie przybliżają do rozwiązania zagadki tajemniczych śmierci. Gubią się tropy i wydaję się, że morderca sprytnie wodzi wszystkich za nos. Emil dokonuje jednak odkrycia, które pozwoli mu rozwiązać ponura zagadkę.i Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Klejzerowicz
  • 2010
  • 248
  • 195
  • 124
  • 978-83-2458-7-827
  • 9788324587827
  • Y5469

Recenzje czytelników

Dobry, polski kryminał.

Ocena:
Data:
Jestem sceptycznie nastawiona do polskich kryminałów. Za bardzo przyzwyczaiłam się do twórczości zagranicznych mistrzów tego gatunku z Królową Kryminału Agathą Christie na czele. Z ciekawości sięgnęłam jednak po pierwszy polski kryminał. Traf chciał, że był to „Sąd ostateczny” Anny Klejzerowicz.
Autorka akcję książki osadza we współczesnym Gdańsku. To właśnie mieszkańców tego miasta upatruje sobie tajemniczy zbrodniarz na cel swych makabrycznych knowań. Do rozszyfrowania umysłu mordercy ... który nie poprzestaje na pierwszym podwójnym zabójstwie, skierowany zostaje podkomisarz Marek Zebra. W rozwikłaniu zagadki pomaga mu jego przyjaciel, Emil Żądło, były policjant a obecnie dziennikarz borykający się ze znalezieniem pracy, który dziwnym, ale nadal wiarygodnym zbiegiem okoliczności, zostaje wciągnięty w zatrważający plan mordercy. W pewnym momencie, dzięki przypadkowemu olśnieniu tego drugiego, policja wpada na trop, który pomoże pojmać przebiegłego szaleńca. Okazuje się, że morderstwa mają jakiś związek z pewnym szczególnie bliskim gdańszczanom dziełem sztuki.
Fabuła książki jest zaskakująco interesująca, akcja wciągająca, dialogi barwne, realia Gdańska zdumiewająco prawdziwe a całość niepozbawiona logiki. Z kolei ciekawy pomysł wplecenia historii sztuki w opowieść o seryjnym zabójcy zaskarbi sobie na pewno uznanie niejednego czytelnika.
Choć książce z pewnością wiele brakuje, by stać się mogła światowym bestsellerem, to niewątpliwie jest ona warta przeczytania. Z pewnością pokaże ona wszystkim, którzy zechcą po nią sięgnąć, że z polską literaturą kryminalną wcale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Że jest nawet całkiem dobrze i może być jeszcze lepiej, jeśli autorzy tacy jak Anna Klejzerowicz zabiorą się za pracę z tym gatunkiem literackim i doszlifują swój warsztat. Kto wie, może rosną nam na naszym podwórku światowi mistrzowie kryminału? Przekonajcie się o tym sami. Nie pożałujecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena