Koszyk 0
Opis:
Stanisław Jerzy Lec mawiał: To się będę śmiał, gdy nie zdążą ze zniszczeniem świata przed jego końcem. Nie zdążyli. Apokalipsa nastąpiła wcześniej. Promieniowanie gamma zamieniło w pył uprawy, spopieliło lasy, wysuszyło rzeki, morza i oceany. Do trzeciej wojny światowej nie doszło, nikt nie nacisnął czerwonego guzika, stalowi aniołowie ś ... mierci pozostali zamknięci w betonowych silosach, śniąc o zniszczeniu. Ale ten piasek, wszechobecny pył i upał… Pustynia, jaką stał się świat, upomniała się o swoją własność. Rodzaj ludzki to uparty gatunek. Ostatecznie ci, którzy przetrwali, wzięli sami to, co im było potrzebne do przeżycia. Te części miast, które nadawały się do zamieszkania zamieniono w twierdze otoczone kordonem betonowych płyt i wraków aut. Wśród zgliszczy przygranicznego miasta w Polsce B krwawo narodził się Squat Centrum. Oprócz pustyni pojawił się inny wróg – drugi człowiek. Kamyk – jeden z ostatnich Wolnych Ludzi, przemytnik i handlarz żywym towarem – po latach wraca do Białego Miasta, po którym krążą opowieści o dziwnych zamaskowanych przybyszach, urządzających polowania na ludzi. Niebawem Kamyk, gnany niepokojącymi snami i wizjami, sam przekona się o ich istnieniu… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Konrad Kuśmirak
  • 2015
  • 400
  • 195
  • 123
  • *, 9788379763313
  • 9788379763313
  • ZCWN2

Recenzje czytelników

wyobraźnia bez granic

Ocena:
Autor:
Data:
Stanisław Jerzy Lec mawiał: "To się będę śmiał, gdy nie zdążą ze zniszczeniem świata przed jego końcem". Nie zdążyli. Apokalipsa nastąpiła wcześniej. Promieniowanie gamma zamieniło w pył uprawy, spopieliło lasy, wysuszyło rzeki, morza i oceany. Do trzeciej wojny światowej nie doszło, nikt nie nacisnął czerwonego guzika, stalowi aniołowie śmierci pozostali zamknięci w betonowych silosach, śniąc o zniszczeniu. Ale ten piasek, wszechobecny pył i upał… Pustynia, jaką stał się świat ... upomniała się o swoją własność.

Rodzaj ludzki to uparty gatunek. Cham się uprze i weź mu daj. Ostatecznie ci, którzy przetrwali, wzięli sami to, co im było potrzebne do przeżycia. Te części miast, które nadawały się do zamieszkania zamieniono w twierdze otoczone kordonem betonowych płyt i wraków aut. Wśród zgliszczy przygranicznego miasta w Polsce B krwawo narodził się Squat Centrum. Oprócz pustyni pojawił się inny wróg – drugi człowiek.

Kamyk – jeden z ostatnich Wolnych Ludzi, przemytnik i handlarz żywym towarem – po latach wraca do Białego Miasta, po którym krążą opowieści o dziwnych zamaskowanych przybyszach, urządzających polowania na ludzi. Niebawem Kamyk, gnany niepokojącymi snami i wizjami, sam przekona się o ich istnieniu…

Lekko i z fantazją napisana opowieść.W ogóle zauważyłem, że nasi rodzimi pisarze piszą coraz to lepsze i lepsze powieści.
Nie wiem z czego to wynika, ale tym większa radość dla mnie jako czytelnika.
Wielki Rozbłysk który zmiótł pół świata, drugie sprowadził do stanu ledwo pozwalającym na przeżycie.
Ludzie walczą o przetrwanie nie tylko między sobą , ale i z hordami mutantów, między którym są nawet wiłkołaki.
Spustoszony świat, natura która upomina się o swoje i powoli zabiera to co człowiek jej wydarł.
Oczywiście cały proces jest bardzo powolny, ziemie dopiero odzyskują życie. Jałowe pustynie, kikuty spalonych drzew to codzienny krajobraz.Rzeczywistość nas przerasta, a co będzie dalej?

Post apokaliptyczna rzeczywistość w książce którą przeczytałem z przyjemnością.Tylko żal, że tak szybko dotarłem do ostatniej strony.
Polecam.Premiera książki 23 września.
Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie mi tej pozycji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

S.Q.U.A.T. albo śmierć

Ocena:
Autor:
Data:
Świat, w który zostajemy wtrąceni jest brutalny i pozbawiony nadziei. Pojęcie cywilizacji praktycznie nie istnieje. Miłość, wiara, uczciwość to tylko głupie marzenia, o których nikt już nie pamięta. Liczy się tylko jedno: walka o przetrwanie. Chaos to najlepsze słowo opisujące rzeczywistość, w której żyje Kamyk. Po prostu istna dzicz. I żadnych widoków na lepszą przyszłość. To nieprzyjazna, ale bardzo intrygująca i przede wszystkim ciekawie skonstruowana wizja. Jestem na tak ... Żadne tam ckliwe rozwodzenie się o walce ludzkości. Zjednoczmy się i zbudujmy Eden. Nie! Nic z tych rzeczy. Wzniosłych idei brak. Jest tylko brud, krew i piach. I to mi się podoba!

Klimat przypomina mi film Księga ocalenia i bardzo przypadł mi do gustu. Odnalazłabym pewnie także kilka naleciałości z książki Droga (autor: Cormac McCarthy). Nie wiem czy autor w jakimś stopniu się tymi pozycjami posiłkował. To tylko takie moje luźne spostrzeżenia.
Dużą sympatią obdarzyłam także głównego bohatera, który nie należy do grona przyjemniaczków, ale ma w sobie coś bardziej ludzkiego niż pozostałe postaci.

Z nieskrywaną ulgą polecam S.Q.U.A.T.. Lektura idealna dla fanów tego gatunku. Powiedziałabym nawet, że literatura męska, jeśli można w ogóle mówić o takim kategoryzowaniu. Nie arcydzieło, ale jednak autor ma coś ciekawego do zaoferowania. To naprawdę przyzwoity kawałek postapokalipsy, a do tego rozgrywa się na ziemiach polskich, więc można się z historią utożsamić. Koncepcja warta uwagi, bohaterowie barwni i nietuzinkowi, ciekawe zakończenie. Językowo też dobrze. Można miło spędzić czas. Nie nudziłam się, a autor kilka razy mnie zaskoczył. Co tu dużo mówić, czekam na kolejny tom, bo domniemam, że Kamyk nie skończył jeszcze swojej podróży.

czytaj więcej: http://recenzentkaksiazek.blog.pl/2015/09/23/s-q-u-a-t-konrad-kusmirak/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena