Koszyk 0
Opis:
Rytmika dla smyka to niezwykła pozycja na rynku wydawniczym. Łączy w sobie śpiewnik, przewodnik dla nauczycieli przedszkolnych i poradnik dla rodziców. Książka zawiera: * 11 najpopularniejszych piosenek dla dzieci, * zapisy nutowe wszystkich piosenek, * 11 scenariuszy przedszkolnych zajęć rytmiczno-umuzykalniających (dla wszystkich grup wiekowych)- 33 scenariusze domowych zabaw z dziećmi, * 14 scenariuszy domowych zabaw z dziećmi.
Mniej Więcej
 • 2012
 • 0
 • 48
 • 240
 • 170
 • 97883-7568-2748
 • 9788375682748
 • ZARFD
 • Nauczanie przedszkolne
 • Trzylatki, Czterolatki, Pięciolatki, Sześciolatki
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Rytmika dla smyka

Ocena:
Autor:
Data:
Jest wiele piosenek, które pamiętam z dzieciństwa i do których mam ogromny sentyment. Gdy usłyszę znaną melodię uśmiech sam pojawia się na twarzy. Dziś, o ile pamiętam słowa, sama śpiewam je swoim maluchom. Są w końcu wspaniałym towarzyszem zabaw, spacerów, sprawdzają się w podróży, wieczorem i rano… Zainteresowała mnie niedawno publikacja, będąca zbiorem najpopularniejszych piosenek dla dzieci, pt. „Rytmika dla smyka”.

Jest to książeczka skierowana zarówno do dzieci jak i rodziców ... Wszak aby śpiewać ze swoimi maluchami sami musimy najpierw nauczyć się tekstu piosenki. W tej publikacji znalazłam piękny zbiór 11 klasycznych utworów, przy których wychowywały się pokolenia Polaków. Są tutaj takie tytuły jak: Jadą, jadą misie, Żabka, My jesteśmy krasnoludki, Jagódki, Stary niedźwiedź, Mało nas, Kółko graniaste, Panie Janie, Kosi, kosi, łapci. Natrafiłam też na dwie nieznane mi piosenki: Urodziny marchewki i Wieczorem, miałam więc okazję razem z dziećmi poszerzyć również swój repertuar ;)

To jednak nie wszystko co oferuje prezentowana książeczka. Oprócz tekstu piosenek i raczej prostego zapisu nutowego w książeczce przygotowano również, adresowane szczególnie do rodziców/pedagogów, pomysły na kształcące zabawy z dziećmi. Wygląda to tak, że tuż po każdej piosence znajduje się kilka propozycji zajęć z dziećmi. Są to różnorodne zabawy ruchowe inne do zajęć w przedszkolu, inne do domu. Poza tym do śpiewnika dołączona jest płyta ze wszystkimi piosenkami jakie znajdują się na jego kartach i to właśnie ona u moich dzieci cieszyła się największym zainteresowaniem.

Bardzo spodobała mi się kolorowa szata graficzna śpiewnika, ilustracje są duże i wesołe i fajnie łączą się z zabawnymi dziecięcymi piosenkami. Plusem jest też prosty układ, gruby papier i twarda oprawa, dzięki czemu książeczka się nie zamyka i wraz z dziećmi możemy pokusić się o zagranie ulubionej melodii.

Czy warto sięgnąć po tę książeczkę? Zdecydowanie tak. Mimo, iż większość tytułów zawartych w tym niewielkim zbiorku znałam doskonale w dzieciństwie, teraz niestety nie potrafiłabym sama sobie przypomnieć. Dodatkowo jej atutem są opatrzone nutkami teksty piosenek, które pomagają zaśpiewać je lub zagrać, no i oczywiście płyta z piosenkami, która zachęca do zabawy, śpiewania i tańczenia. Taki repertuar powinien znać każdy maluszek dlatego gorąco zachęcam do zwrócenia uwagi na ten uroczy dziecięcy śpiewnik ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

rytmika

Ocena:
Autor:
Data:
„Rytmika dla smyka” to interesująca publikacja pozwalająca urozmaicić codzienną zabawę oraz pomagająca rozwinąć poczucie rytmu. W książeczce znajdziemy teksty oraz nuty jedenastu popularnych piosenek (teksty, nuty oraz piosenki na CD), do których załączono pomysły na zabawę, propozycje rozmów. W ćwiczeniach – poza kształtowaniem rytmu – postawiono nacisk na uważne słuchanie, koncentrację, zachowanie równowagi, panowania nad siłą i tempem oddechu, harmonijnych ruchów ... uwrażliwienie na natężenie dźwięków, rozwój wyobraźni ruchowej, wprowadzanie nowych pojęć, podzielności uwagi, refleks, budowanie wzajemnych relacji, sylabizowania.
Połączenie tekstów z nutami oraz wskazówkami zabaw sprawia, że publikacja ta staje się bardzo interesującą pomocą w nauce. Na początkowym etapie (w pierwszym roku życia) możemy wykorzystać piosenki, a następnie przyjdzie czas na zabawę. W wieku szkolnym będzie ona doskonałą pomocą do nauki gry na instrumentach. Proste znane melodie sprawią, że dziecko chętnie będzie próbowało swoich sił.
Książkę polecam dzieciom od pierwszych miesięcy pierwszych klas szkoły podstawowej, placówkom oświatowym dla dzieci w tym wieku oraz ośrodkach terapeutycznych, ponieważ wspólna zabawa jest najlepszą terapią.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

31,06 34,51
23,27 25,86

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
6,04 zł

Cena zestawu:

78,33 zł
84,37 zł
Oszczędzasz6,04 zł
Dostępne Wysyłka 24h