Koszyk 0
Opis:
Od latających ryb przez zębacze do rekinów i węgorzy – w naszych wodach odnajdziemy niesamowitą różnorodność ryb. Na stronach tej książki przedstawiamy szeroki przegląd gatunków zwierząt morskich z całego świata. Badaj je i koloruj dla zabawy. Klasyczne, szczegółowe ilustracje sąsiadują z planszami przeznaczonymi do kolorowania. Szczegółowe instrukcje ułatwią wł ... aściwy dobór barw. Ta książka ma służyć twojemu relaksowi. Mamy nadzieję, że dzięki niej każdy miłośnik ryb lub pasjonat rysowania, który chce rozwijać swoje umiejętności artystyczne, zyska wiele godzin radosnej rozrywki. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • miękka
Mniej Więcej
 • .
 • 2015
 • 1
 • 96
 • 280
 • 225
 • 978837731-227-8
 • 9788377312278
 • ZD0BO

Recenzje czytelników

Ryby

Ocena:
Autor:
Data:
Kolorowanki są coraz popularniejsze. Nie dziwi więc fakt, że ciągle pojawiają się ich nowe wersje. Jednym z wydawnictw, które zaczyna ostatnio przodować w wydawaniu kolorowanek, jest Vesper. Na ich koncie jest m.in. kolorowanka Ryby.
W książce znajdziemy 44 ilustracje różnych ryb. Tradycyjnie po lewej czeka na nas obrazek z Biblioteki przyrodnika autorstwa Williama Jardine’a. ilustracje do książki zrobił jego szwagier William Lizars. Ryciny pochodzą z początku XIX wieku ... Na pewno kojarzycie wygląd tego typu rysunków – przytłumione kolory, cieniowanie, dość dużo szczegółów. Typowe obrazki z encyklopedii. Bardzo ładne i staranne, zupełnie inne niż obecnie. Tło nie jest zbyt ważne, więc nie jest ono pokolorowane, to głównie szkice.
Z lewej czeka na nas ten sam obrazek, jednak nieco uboższy. Są to tylko linie główne, bez cieniowania i tak licznych szczegółów. Tło także jest trochę prostsze. Moim zdaniem to wielki plus, bo każdy sam może zdecydować, co doda. Oczywiście mimo że kolory pojawiają się na oryginale, wcale nie musimy ich przenosić na nasz obrazek. Dzięki prostocie kolorowanek możemy naprawdę wyszaleć się artystycznie.
Po krótkim wprowadzeniu na wstępie pozycji, dostajemy miniaturki obrazków. Znamy to z innych kolorowanek Vesper. Te małe ryciny pokazują, co czeka nas w środku. Każda ryba jest podpisana. Kursywą oznaczono jej nazwę łacińską, w nawiasie prostym krojem pisma podano odpowiednik polski. Co ciekawe, nie wszystkie ryby mają informację o polskiej nazwie, możliwe że po prostu jej nie ma.
Papier jest dość gruby. Dzięki temu gdy mocniej dociśniemy kredkę, nie przebija ona kartki. Ponieważ zazwyczaj używam kredek, nie wiem, czy flamastry również nie wyrządzą szkody, jednak nie wydaje mi się.
Książka jest odrobinę mniejsza od formatu A4. Jest wygodna, nie za gruba, chociaż podczas kolorowania potrafi się zamknąć, szczególnie z dala od końca. Oczywiście można sobie z tym poradzić, gnąc książkę, ale ja nigdy tego nie robię.
Ogólnie muszę przyznać, że ta kolorowanka bardzo mi się podoba. Jest dobrze wykonana, jak zwykle zresztą, z ciekawym pomysłem, rysunki są ładne i oryginalne. Sięganie po ryciny to moim zdaniem genialny pomysł. Poza tym wzory są jednorodne – to tylko ryby – ale ich wybór jest naprawdę duży.
Polecam fanom kolorowanek. Na pewno spędzicie miło czas przy tej pozycji. Jeśli lubicie tematycznie jednorodne kolorowanki – to coś dla was.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ryby

Ocena:
Autor:
Data:
To jest silniejsze ode mnie... Nic na to nie poradzę, że moda na kolorowanie wciąż trwa. Z każdym miesiącem pojawiają się kolejne i następne nowości w dziale kolorowanek. Jeżeli otrzymuję propozycję zrecenzowania jakiejś, cóż, ochoczo na to przystaję. Bowiem uwielbiam spędzać czas z kredkami w ręku.

Wcześniej miałam przyjemność sięgnąć po Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew, które zostały wydane nakładem Wydawnictwa Vesper ... Dlatego bez większego wahania postanowiłam zaznajomić się z podobnie wydanymi kolorowankami jak Kolorowanka. Motyle oraz Kolorowanka. Ryby. Zdecydowałam je zrecenzować w jednym wpisie, ponieważ niczym się nie różnią od siebie, oprócz oczywiście tematu. Obie kolorowanki są niezwykłym wyzwaniem dla miłośników kolorowania.

„Motyle siadają w bezruchu tylko na chwilę, więc jest niemal niemożliwe wykonanie perfekcyjnie odwzorowanego rysunku. Kolorowanki są zatem idealnym, gdy czas nie gra roli i można dokładnie przeanalizować kształty oraz barwy motyli.” str. 3 „Motyle”

W obu książkach znajdują się po 44 ilustracje różnych ryb i motyli do samodzielnego pokolorowania oraz drugie tyle, które służą nam przykładem. Na pierwszych stronach został umiejscowiony ilustrowany spis treści, gdzie pod każdym zdjęciem umieszczona została łacińska nazwa danego motyla oraz ryby (w przypadku ryb w większości zostały one przetłumaczone na język polski).

„Świat obfituje w ryby. Tylko niewielki ich procent możemy zobaczyć na własne oczy, na przykład odwiedzając zoo lub śledząc programy przyrodnicze w telewizji. Mamy też szanse zobaczyć parę z nich na stronach tej książki.” str. 3 „Ryby”

W dalszej części książek…
Po lewej stronie zostały umieszczone gotowe szkice z Biblioteki przyrodnika autorstwa Williama Jardine’a. (cenionego szkockiego badacza), na wzór których powinniśmy pokolorować czyste rysunki. Natomiast po prawej stronie kontur do kolorowania, jednakże nie jest on czystym odzwierciedleniem tego, co znajduje się na podanym przykładzie, ponieważ niektóre detale zostały usunięte, można je samemu dorysować, ale niekoniecznie. Gotowe obrazki znajdują się na żółtym tle, jednak szkic do pokolorowania jest na białym, które użytkownik powinien uzupełnić, aby tym samym wzbogacić końcowy efekt. Ryby oraz motyle zostały przedstawione w swoich naturalnych środowiskach, przez co dodatkowo do pokolorowania zostają rośliny, trawy oraz wody, skały, piaski itd. dzięki czemu kolorowanki stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Pod kątem technicznym…
Oprawa graficzna jest miękka, ale ładnie wydana. Kolorowanki zostały wydrukowane na papierze o wysokiej gramaturze, dzięki czemu nawet jeśli mocniej dociśniecie kredki nie przebiją one koloru na drugą stronę. Nie próbowałam kolorować mazakami, czy cienkopisami ponieważ nie posiadam odpowiedniej liczby barw, jednak wydaje mi się, że śmiało można sięgnąć po nie i raczej nie powinny przenikać. Książki są szyte, jednakże bardzo dobrze się rozkładają, a same rysunki nie zachodzą na szew, bowiem stanowią centralną część kartki, przez co można dokładnie pokolorować żądany szkic.

W obu przypadkach zostało narzucone jak powinniśmy kolorować dane szkice, ale jest to w pełni uzasadnione. Bowiem ukazane motyle i ryby, żyją w naturalnych środowiskach, dlatego autor postanowił podać prawdziwe odzwierciedlenie danego owada bądź ryby. Jednakże, jak wspominałam wcześniej przy recenzowaniu Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew nikt Was nie zmusza do tego, aby użyć wskazany kolor. Macie się przy tym dobrze bawić ot co.

Bardzo lubię kolorować, jednak muszę przyznać, że jest, to zadanie dosyć czasochłonne dlatego nie zawsze mogę po kolorowanki sięgnąć. Obie książki są godne polecenia i mogą stanowić swego rodzaju urozmaicenie od kolorowanek, które posiadają mnóstwo drobnych detali. Można miło spędzić z nimi czas, a dodatkowo nauczyć się czegoś dodatkowego. Zapewniam Was, że nie pożałujecie jeżeli zdecydujecie się na kupno owych kolorowanek. Teraz zbliżają się święta, dlatego mogą one stanowić idealny pomysł na prezent. Naprawdę piękne są te ryciny. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena