Koszyk 0
Opis:
Czy Elinor nauczy się okazywać uczucia, a Marianne powściągać temperament? Kapryśna miłość i subtelny humor w najsłynniejszej wiktoriańskiej powieści wszech czasów. Rozważna i romantyczna to historia pełnej wdzięku i zdrowego rozsądku Elinor oraz uczuciowej i impulsywnej Marianne, która przez zamiłowanie do przygód nieomal ściąga na siebie hańbę i nieszczęście. Przedstawiając tak kontrastowo różne bohaterki, autorka ujawnia niepospolity zmysł komizmu i po raz kolejny daje wyraz przekonaniu ... iż najwyższą zasadą w życiu młodej panny winien być umiar. Rozważna i romantyczna, jedna z najbardziej lubianych powieści Austen, doczekała się wielu ekranizacji, w tym znakomitego filmu Anga Lee z Emmą Thompson, Kate Winslet i Hugh Grantem w rolach głównych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jane Austen
  • 2013
  • 312
  • 215
  • 145
  • 978-83-7839-672-7
  • 9788378396727
  • ZB9GF

Recenzje czytelników

Rozważnie i chłodno

Ocena:
Autor:
Data:
To druga, zaraz po „Dumie i uprzedzeniu”, najpopularniejsza książka Jane Austen, dlatego też chciałam ją przeczytać. Jej treść nie była dla mnie nowym odkryciem, bo wcześniej obejrzałam miniserial, który powstał na podstawie książki.

Uważam, że zaletą powieści jest ukazanie czasów XIX-wiecznej Anglii. Pokazanie panujących wtedy konwenansów, wymuszonych zachowań, które często były powodem dodatkowych cierpień i frustracji. Kiedy za złamanie tych zasad groził ostracyzm ... wystawienie się na śmieszność i krytykę nie tylko najbardziej zainteresowanych, ale całych społeczności, gdyż plotki i wieści szybko się rozchodziły.

Mamy tu wachlarz postaci z wyrazistymi cechami charakterów. Od bardzo powściągliwej i stonowanej Elinor, przez wścibską i gadatliwą panią Jennings, po nadmiernie uczuciową Mariannę. Mężczyźni też nie są, bynajmniej, nijacy. Nie uważam tego za minus, chociaż wolę jeżeli postaci zbliżają się do złotego środka w okazywaniu swoich uczuć, bo to czyni je bardziej intrygującymi.

Książkę czyta się z przyjemnością, chociaż bez większej ekscytacji, więc nie miałam problemów z oderwaniem się od lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Klasyczna Jane Austen

Ocena:
Autor:
Data:
Porywająca i niezwykła opowieść o dwóch uroczych siostrach, które napotykają na swojej drodze pierwsze porywy serc. Elinor, starsza, rozważna siostra, stara się kierować w swoim życiu jedynie rozumem, ukrywając swoje uczucia pod maską powagi. Marianne, młodsza, wyrażająca całą sobą każdą myśl, dając upust swym emocjom w każdej chwili swego istnienia.

Losy obydwu sióstr są pięknie opisane i, jak to zwykła robić Jane Austen, kończą się nieodpartym szczęściem dla obydwu sióstr. Dla kogoś, kto ... tak jak ja, fascynuje się wiekiem, w którym dzieje się akcja tej książki, "Rozważna i romantyczna" będzie wspaniałą książką. Już nie pamiętam ile razy czytałam tę historię, za każdym razem pochłaniała mnie bez reszty. Dla każdej kobiety, która szuka w książkach dozy romantyzmu!

"Nig­dy nie była tak rze­tel­nie przeświad­czo­na, że mogłaby go po­kochać, jak te­raz, kiedy wszel­ka miłość mu­siała być daremna. "
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena