Koszyk 0
Opis:
Na podstawie własnych doświadczeń oraz doświadczeń zwykłych ludzi Theresa Cheung przedstawia opatrzony osobistym autorskim komentarzem zbiór opowieści o kontaktach ze zmarłymi. Głównym wątkiem tej książki jest ciągła obecność świata duchów w naszym życiu. Autorka przekonuje, że nawiązanie ponownego porozumienia z tymi, których kochaliśmy i straciliśmy ... jest jak najbardziej możliwe. Korzystając ze świadectw ludzi, których życie odmieniło porozumiewanie się ze zmarłymi, Theresa Cheung pokazuje, że można rozpocząć własny dialog z niebem niosący pociechę po utracie bliskiej osoby. Kolejne rozdziały poświęcone są m.in. nawiązywaniu kontaktu z drugą stroną, duchowemu charakterowi snów, rodzajom znaków, jakie możemy otrzymywać z zaświatów. Książkę zamyka rozdział o charakterze praktycznym, zawierający wskazówki dla czytelników, jak mogą znaleźć własny sposób na rozmawianie z niebem.  Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Theresa Cheung
 • 2016
 • 1
 • 384
 • 200
 • 130
 • 97883287-0265-3
 • 9788328702653
 • ZDAFH

Recenzje czytelników

Rozmowy z niebem

Ocena:
Autor:
Data:
„Rozmowy z niebem” to dla mnie swego rodzaju przewodnik w temacie kontaktów pomiędzy ludźmi a duchami. To książka wyjątkowa. Zrozumie ten kto miał okazję ją przeczytać.
Theresa Cheung sprawnie porusza się w sferze kontaktów z zaświatami, co poniekąd nie dziwi, jeśli pochodzi ona z rodziny spirytualistów. Chcąc nie chcąc od dziecka obracała się pośród ludzi, którzy kontaktowali się ze zmarłymi.
Wracając do książki… Szczerze powiedziawszy, początek był dla mnie ciężki ... głównie z powodu wielokrotnego powtarzania informacji (co zapewne miało służyć podkreśleniu iż jest to faktem), o tym, że duchy są pośród nas i wysyłają znaki, które trzeba umieć odczytać.
Dla kogoś, kto nie wierzy w takie rzeczy, będzie to z pewnością demotywujące. W końcu nikt nie chce być na siłę do czegoś przekonywany.
Jednak jeśli książka wpadnie w ręce komuś, komu temat jest bliski z pewnością znajdzie w niej odpowiedzi na wiele pytań. Będzie dla niego osobistym przewodnikiem w kontaktach z duchami, aniołami, pomoże rozpoznawać znaki, a także da wskazówki, jak taki kontakt z duchem nawiązać.
Autorka w książce zawarła wiele historii nadesłanych jej przez czytelników poprzednich jej książek. Tworzą barwne tło uzupełniające „suche” fakty jakie prezentuje Theresa Cheung.
Wiele z nich zapadło mi w pamięć i faktycznie skłoniło do refleksji nad tym, by zastanowić się, czy dookoła mnie nie dzieją się małe cuda.
Z doświadczenia, po śmierci mojego dziadka, wiem, że część rzeczy opisana w książce w jakimś stopniu jest prawdziwa – przesuwające się przedmioty, poczucie czyjejś obecności, czy sny - w pozostałej części to chyba bardziej dopowiedzenia i próby odnalezienie w codzienności „znaków”, które wskazywałby na obecność ducha bliskiej osoby czy też Anioła Stróża w naszym otoczeniu..
Reasumując: jak na tak nietypową książkę jeśli chodzi o tematykę i próbę rzeczowego przedstawienia argumentów przemawiających za mnogością i realnością kontaktów z zaświatami, „Rozmowy z niebem” warte są lektury. I zastanowienia się „czy ja wierzę?”, „czy czy także mi się to przytrafiło?”. Z czystej ciekawości z chęcią sięgnę po inne tytuły Theresy Cheung, licząc, że dorównają poziomem tej…
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

A czy ty wierzysz w niebo?

Ocena:
Autor:
Data:
Lubię książki, które dotykają tematów kontrowersyjnych i trudnych. Wiara w życie po życiu jest o tyle intrygującym zagadnieniem, że łączy w sobie zarówno wiedzę naukową jak i przekonania religijne. Naukowcy i teolodzy prześcigają się w dowodach na istnienie nieba. A czy ty wierzysz w niebo?

Z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad znaczeniem snów, zwłaszcza gdy pojawiali się w nich bliscy zmarli. Z pewnością także zdarzyło ci się przeżyć dziwne zbiegi okoliczności, niewyjaśnione przypadki ... choć czy przypadek w ogóle istnieje? Zdaniem Theresy Cheung są to próby, jakie podejmują osoby ze świata duchowego, by skontaktować się z ludźmi na Ziemi.

Autorka pochodzi z rodziny spirytystów, jest teologiem z wykształcenia i od lat publikuje książki poświęcone zagadnieniom paranormalnym jak życie po śmierci, kontakt z duchami czy obecność aniołów w naszym życiu. Wszystkie dotychczas wydane w Polsce jej tytuły spotkały się z pozytywnym odbiorem czytelników i to nie dziwi, każdy przecież choć raz przeżył lub słyszał o zdarzeniach, których nie sposób wytłumaczyć racjonalnymi argumentami. Myślę także, że niezależnie od wyznawanej religii lub jej braku wiara w życie po śmierci jest dodającym otuchy plastrem na chłód współczesnego istnienia.

"Rozmowy z niebem" Wydawnictwa Muza to zbiór listów czytelników, którzy opowiadają o swoich kontaktach ze zmarłymi. I tu pojawia się zasadnicza trudność, jaką miałam podczas lektury tej książki. Relacje ludzi są ciekawe, niektóre wydają się prawdopodobne, inne całkiem oderwane od rzeczywistości, ale po pierwsze jest ich dużo za dużo, a po drugie nie ma żadnych dowodów na ich prawdziwość.

Mam wrażenie, że autorka po prostu spośród setek maili jakie dostaje wybrała te które w jej odczuciu były najciekawsze, zebrała je w jednej publikacji, dodała swój mocno subiektywny komentarz i puściła w świat jako dowód na istnienie nieba. A to stanowczo za mało. Zabrakło naukowych argumentów, czy choćby potwierdzenia, że autorka sprawdziła prawdziwości tych opowieści. Przecież każdy z nas mógłby do niej napisać twierdząc, że miał kontakt z duchem babci, że nagle po jej śmierci w domu zaczęły spadać ze ścian fotografie rodzinne, czy że na drodze zaczęły pojawiać się białe piórka, które zdaniem autorki są znakami od aniołów. Ale czy to znaczy że każdy z nas miał ten kontakt faktycznie? Czu tylko wierzy, że go miał? Przecież człowiek postawiony w obliczu tragedii, jaką bez wątpienia jest śmierć bliskiej osoby, sam podświadomie wyszukuje znaków, dąży do kontaktu ze zmarłym i potwierdzenia, że jego dusza jest bezpieczna i szczęśliwa w zaświatach.

Przytłaczająca okazała się również ilość cytowanych listów. Pierwsze trzydzieści przeczytałam z zainteresowaniem, kolejne dwadzieścia z lekkim znużeniem, następne zlały mi się w jedną zbiorową opowieść, która rozczarowała przewidywalnością. Znacznie bardziej wymowne i przekonywujące byłoby zacytowanie kilku listów niż kilkuset.

Dla miłośników zjawisk paranormalnych lubiących interpretować sny i nadinterpretować zbiegi okoliczności książka z pewnością okaże się ciekawą pozycją. Dla realistów niekoniecznie.

ArtMagda.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena