Koszyk 0
Opis:
Rozmowy z dystansu - o ważnych sprawach współczesnego świata! Książka jest zbiorem wywiadów, przeprowadzonych przez Krzysztofa Ziemca, popularnego i bardzo cenionego dziennikarza i prezentera telewizyjnego. Jego rozmówcami są m.in. Jarosław Kaczyński, kard. Stanisław Dziwisz, ks. Tadeusz Isakowicz - Zalewski, Norman Davis, Adam Daniel Rotfeld, Anna Dymna, Paweł Kukiz, Waldemar Skrzypczak, a także Hanna Suchocka i Roman Kluska. Niezwykle ciekawe wywiady dotyczą polityki ... roli Kościoła we współczesnym świecie, niepokojącej sytuacji na Ukrainie, a także planów bohaterów rozmów na przyszłość. Dzięki szczerym rozmowom Czytelnik ma okazję poznać niezwykłe historie ludzi z pasją, którzy chętnie angażują się i poświęcają dla dobra innych. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • M
  • miękka
Mniej Więcej
  • Krzysztof Ziemiec
  • 2014
  • 108
  • 204
  • 141
  • 978-83-7595-873-7
  • 9788375958737
  • ZBLJH

Recenzje czytelników

Rozmowy z dystansu

Ocena:
Autor:
Data:
Krzysztof Ziemiec urodził się w 1967 roku w Warszawie. Już od dziecka marzył o pracy w radiu. Spełnieniem jego marzeń był III Program Polskiego Radia, który wykształcił w nim instynkty dobrego dziennikarza, ale i dał podstawy do późniejszej pracy w telewizji. Praca przed kamerą okazała się ciekawsza dla Ziemca, dlatego znamy go bardziej jako prowadzącego Wiadomości TVP. Pracował też w TVN24, TVP1, TVP2, TV Puls, Canal +, TVP Info, gdzie prowadził programy informacyjne i publicystyczne ... Krzysztof Ziemiec jest laureatem Wiktora za rok 2011 w kategorii prezenter TV, a także dwukrotnym laureatem Telekamery: w 2011 w kategorii informacja–osobowość i w 2012 w kategorii prezenter informacji. W 2012 roku odebrał Order Ecce Homo, który przyznawany jest osobom, które swą działalnością dowodzą prawdziwości słów: "człowiek to brzmi dumnie".

Książka, którą miałam okazję przeczytać jest zbiorem wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarza z szesnastoma osobami. Są wśród nich między innymi: Marian Krzaklewski, Jarosław Kaczyński, Hanna Suchocka, Paweł Kukiz, Ewa Błasik, Norman Davies, Anna Dymna, Leszek Balcerowicz czy Kardynał Stanisław Dziwisz. Dzięki zróżnicowaniu rozmówców również tematy, które poruszał Ziemiec nie są tylko i wyłącznie polityczne. O czym mogłam więc przeczytać? Politycznie: sytuacja w Polsce i na Ukrainie, o Rosji, Putinie, Unii Europejskiej, konsekwencje Okrągłego Stołu, stan wojenny,
Tematy pozapolityczne, które zostały poruszone: pomoc innym, Boże Narodzenie, patriotyzm, ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej, szanowanie ostatniej woli, papież Franciszek, kanonizacja Jana Pawła II i jego nauczanie, relacje Kościół-Państwo oraz tajemnica prowadzenia swojego biznesu.

W swoich wywiadach autor poruszał po kilka różnych zagadnień z każdym rozmówcą. Niektóre z nich dotyczyły aktualnej sytuacji w Polsce czy poza nią, przyszłości jak nas czeka i prognoz konkretnych osób, jednak zdarzają się również momenty, w których goście Ziemca powracają do przeszłości, bo przecież to ona ma wpływ na obecny kształt kraju i wydarzeń między innymi Okrągły Stół czy stan wojenny.

Książka jest świetnym kompendium tematycznym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli szukacie rozmów typowo politycznych zachęcam do zapoznania się z wywiadami zwłaszcza z J. Kaczyńskim, A. D. Rotfeldem czy ks. T. Isakowiczem-Zaleskim. Natomiast jeżeli chcecie od polityki odpocząć przeczytajcie wzruszające słowa A. Dymnej, która opowiada o podopiecznych i fundacji "Mimo Wszystko". Ciekawą rozmową była dla mnie ta z E. Błasik, wdową po generale Andrzeju Błasiku, który zginął w Smoleńsku a ustalenia poczynione po katastrofie, plamiły jego honor. Zaś profesor Stanisław Grygiel, przyjaciel Jana Pawła II opowiada sporo o czasach Karola Wojtyły oraz o tym, co wniosło w nasze życie nauczanie papieża.

"Rozmowy z dystansu" są lekturą publicystyczną, nie obyczajową czy kryminalną. Dlatego trzeba odpowiednio podejść do tej lektury. Byłam ciekawa, jak Krzysztof Ziemiec, dziennikarz konkretny, rzetelny i poważny podejdzie do tematów, jak zada pytania i w jakim stopniu będą one trudne dla odpowiadających. Ziemiec nie zajmuje się przecież plotkami towarzyskimi... Nie przeprowadził rozmów jedynie z politykami czynnie biorącymi udział w tworzeniu Polski. Dobrał swoich rozmówców tak, byśmy my, czytający książkę mieli możliwość porównawczą. Jak dla mnie, miła odskocznia od czytanej codziennie literatury pięknej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Krzysztof Ziemiec - "Rozmowy z dystansu"

Ocena:
Autor:
Data:
Z pewnością wielu z Was kojarzy Krzysztofa Ziemca z „Wiadomości” na TVP1 lub „Panoramy” na TVP2. W 2008 roku uległ dość poważnemu poparzeniu podczas pożaru mieszkania i na jakiś czas wycofał się ze świata mediów. Jednak już w grudniu 2009 roku powrócił do pracy. Można było zauważyć w nim dość dużą zmianę. Zapoczątkować cykl wywiadów ze znanymi osobami, które przeżyły coś ciężkiego, trudnego w życiu. W programie „Niepokonani”, Ziemiec udowadniał, że pomimo przeciwnościom losu ... jego rozmówcy potrafili wyjść na prostą. Teraz powraca z kolejną książką.


„Rozmowy z dystansu” to zbiór szesnastu wywiadów. Rozmówcami Krzysztofa Ziemca byli politycy (np. Jarosław Kaczyński, Leszek Balcerowicz Adam Daniel Rotfeld), osoby związane z Kościołem (np. kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup Józef Michalik), wojskowy – generał Waldemar Skrzypczyk, czy znane osobowości, takie jak Paweł Kukiz (były wokalista zespołu „Piersi”), Anna Dymna (aktorka) czy Norman Davies – historyk, pisarz, który w swych dziełach poruszył m.in. kwestię powstania warszawskiego w 1944 roku.

Każdy wywiad jest unikalny, jedyny w swoim rodzaju. Ziemiec zadaje pytania, które z pewnością niektó®zy sami chcieliby zadać, ale się obawiają. Dzięki przeprowadzonym rozmowom możmy poznać poglądy polityków na wojnę na Ukrainie, stanowisko Kościoła w tej sprawie. Ponadto poruszanych jest jeszcze wiele innych tematów, większość z nich jest dość kontrowersyjna. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z wdową po generale Andrzeju Błasiku, który pełnił funkcję dowódcy sił powietrznych aż do tragicznej śmierci pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Nie mogłam uwierzyć, że po śmierci męża, kobieta musi zmagać się z wieloma oszczerstwami, które były kierowane pod jego adresem.

Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa tej książki. Wiedziałam, że p. Krzysztof Ziemiec bardzo poważnie podchodzi do tego typu spraw i nie będzie to coś w rodzaju magla towarzyskiego. Wraz z rozmówcami porusza tematy niekiedy dość trudne, jednak nie mogą one zostać przemilczane. Spodobało mi się to, że dziennikarz nie skupił się na jednej grupie, tylko szukał osób, które mają coś do powiedzenia na dany temat. Wywiady nie są monotonne, można z nich wynieść naprawdę dużo rzeczy i z pewnością pomagają poszerzyć własne horyzonty myślowe.

Reasumując, książka Krzysztofa Ziemca, pomimo niepozornej objętości (liczy zaledwie 108 stron), jest niezwykle ciekawa. Pozwala spojrzeć na dane kwestie oczami rozmówców dziennikarza, dzięki czemu można spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy. W cyklu wywiadów zawarte jest mnóstwo mądrych słów, które można wykorzystać w przyszłości.ja-ksiazkoholik.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena