Koszyk 0
Opis:
Podróżnik dla podróżników. Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia i notatek robionych podczas samotnych wypraw słynna podróżniczka napisała najbardziej uniwersalne i wszechstronne rozmówki na świecie: * dla kogoś, kto zgubił okulary, * dla niepełnosprawnych, * dla wegan i wegetarian, * dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego, * dla hobbysty, który zbiera monety, * dla narciarza, płetwonurka i kibica * dla podrywacza * dla poszukiwacza przygód * i dla wielu innych podróżników ... turystów i ciekawskich, którzy wyruszają w świat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Beata Pawlikowska
  • 2013
  • 1
  • 450
  • 185
  • 125
  • 978-83-7778-404-4
  • 9788377784044
  • ZAVPP

Recenzje czytelników

Rozmówki. Rosyjski.

Ocena:
Autor:
Data:
Beata Pawlikowska znana jest z podróży na całym świecie. Ostatnio coraz więcej wychodzi książek spod jej pióra, dotyczących języków obcych. Ja także nie pozostałam na nie obojętna, jak już mogliście zauważyć. Z racji tego, że rosyjskiego uczę się już 14 rok postanowiłam zgłębić jeszcze swoją wiedzę na ten temat i skusiłam się na rozmówki autorstwa tej podróżniczki.


Niedawno recenzowałam ,,Rozmówki. Angielski”, więc mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać ... Ten egzemplarz także został podzielony na działy, dzięki którym dowiemy się, jak zasięgnąć informacji na poczcie, w banku, czy kafejce internetowej. Każdy, nawet początkujący czytelnik, znajdzie w niej coś dla siebie. To doskonałe źródło wiedzy, kiedy chcemy poszerzyć swoje słownictwo.


Na końcu książki na żółtych kartkach znajduje się kilka stron pt. ,,Często mówione” i ,,Często widziane” , gdzie znajdziemy najczęściej używane zwroty i napisy, typu kasa, toaleta, zakaz wstępu.


Z tej serii ukazały się rozmówki z języków takich, jak angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, włoski i rosyjski. Z pewnością skuszę się jeszcze na niejedną pozycję, gdyż uważam, że jest dobrze zrobiona, choć oczywiście nie mogę się doczepić znów do wymowy. Ja nie wiem, skąd ponownie znalazły się jakieś dźwięki, o których nigdy w życiu nie słyszałam, nawet na profesjonalnych rosyjskich nagraniach, czy kanałach tej narodowości, np. пластиковый пакет [ płaścikawyj pakiet].


Należy także wspomnieć, że w książce zostały oznaczone w wymowie akcenty, które będą z pewnością także mi pomocne, bo zawsze miałam z nimi problem.


,,Rozmówki. Rosyjski” Beaty Pawlikowskiej to dobra pozycja dla tych, którzy chcą się nauczyć nowych słów, a nie wymowy. W tej kwestii książka nie spełnia swojej roli…


Moja ocena : 7/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena