Koszyk 0
Opis:
Pasjonująca historia grzesznej tajemnicy i leczniczej mocy przebaczenia. Pilot linii pasażerskich Connor Evans i jego żona Michele wydają się być idealną parą wiodącą na pozór idealne życie. Nagle katastrofa, samolot wpada do Pacyfiku. Jedna z ofiar, stewardesa Kiahna Siefert, znała Connora dobrze... zbyt dobrze. Jej ostatnia wola była bardzo prosta: zanim jej syn Max zostanie oddany do adopcji, ma spędzić lato z ojcem, którego nigdy nie poznał, ojcem ... który nawet nie wiedział o istnieniu chłopca. Czy obecność samotnego chłopca i prawda, która za nią stoi, zniszczy rodzinę Evansów. A może okaże się, że pod postacią siedmioletniego dziecka przybyła do niej uzdrawiająca nadzieja. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Rafael
  • miękka
Mniej Więcej
  • Karen Kingsbury
  • 2009
  • 416
  • 200
  • 130
  • 978-83-7569-084-2
  • 9788375690842
  • X1533

Recenzje czytelników

„Miłość polega na przebaczaniu”

Ocena:
Autor:
Data:
Karen Kingsbury jest jedną z najpopularniejszych pisarek amerykańskich. Do tej pory wydała ponad 30 książek, sprzedanych w prawie 7 milionach egzemplarzy. Jej powieści zdobyły wiele nagród i stały się podstawą kilku filmów. Obecnie mieszka w stanie Waszyngton z mężem i sześciorgiem dzieci, w tym trójką adoptowaną z Haiti. W swoich książkach bardzo mocno akcentuje wartość wiary, opartej na osobistej więzi z Bogiem.

Connor i Michele Evans są małżeństwem z 14-letnim stażem ... On jest pilotem linii pasażerskich, ona prowadzi przydomowy salon fryzjerski oraz zajmuje się wychowywaniem dwójki ich córeczek - 10-letniej Elizabeth i 8-letniej Susan. Na pierwszy rzut oka wydają się idealną parą wiodącą szczęśliwe życie. Niestety, nic nie może wiecznie trwać. Sielanka w ich życiu kończy się w pewien ciepły, kwietniowy dzień, gdy Connor otrzymuje tajemniczy telefon od adwokata z Haiti. Okazuje się, że kilka dni wcześniej w Honolulu miała miejsce tragiczna katastrofa lotnicza, w której zginęła m.in. dawna znajoma pilota - stewardesa Kiahna Siefert, osierocając tym samym 7-letniego synka, Maxa. Jej ostatnim życzeniem było, aby w przypadku jej śmierci, chłopiec, zanim zostanie oddany pod opiekę państwa, spędził dwa tygodnie ze swoim ojcem, którym jest ni mniej, ni więcej tylko właśnie Connor. Gdy mężczyzna dowiaduje się o dziecku, przezywa ciężki szok, ponieważ aż do tej pory nie maił pojęcia o jego istnieniu. Co prawda z jednej strony jest zadowolony, wszakże zawsze pragnął mieć syna, z drugiej natomiast boi się jak na zdradę zareaguje jego żona, która nawet w najgorszym koszmarze nigdy nie posądziłaby go o niewierność. Michele, jak można się domyślić, jest zdruzgotana. Nie chce słuchać żadnych wyjaśnień Conora, nie wyobraża sobie dalszego z nim życia, a na Maxa, jako na żywy dowód jego zdrady nawet nie chce patrzeć. Ostatecznie jednak wyraża zgodę na przyjazd chłopca do ich domu.

Jak potoczą się dalsze losy Maxa? Czy chłopiec zostanie zaakceptowany przez Conora i jego najbliższych? Czy Michele wybaczy mężowi zdradę? Czy uda im się uratować swoje małżeństwo? Tego nie zdradzę - przeczytajcie sami ;)

„Rozdzielił nas ocean” to ciepła i wzruszająca powieść o wierze, miłości i przebaczeniu. I jak w przypadku wszystkich książek Karen Kingsbury nie mogło w niej również zabraknąć wielu odniesień do Boga i Pisma Świętego, które skłaniają do refleksji i zastanowienia się nad własnym życiem. Książka napisana jest prostym, przystępnym językiem, przez co czyta się ją całkiem szybko. Fabuła co prawda nie jest skomplikowana, a zakończenie z góry przewidywalne, to jednak powieści tej autorki, przynajmniej dla mnie, mają w sobie coś takiego, że chwytają za serce i na długą pozostają w pamięci. Po skończonej lekturze, aż miałam łzy w oczach. Karmiąc się takimi treściami nie trudno uwierzyć w to, że w życiu wszystko ma sens i nawet z największego zła Bóg potrafi wyprowadzić dobro, wystarczy Mu tylko zaufać. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena