Koszyk 0
Opis:
Nowa powieść autora bestsellerowej Chaty. Anthony Spencer jest egoistycznym człowiekiem interesów. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM. "Budzi się" w surrealistycznym świecie, w którym przeżywa ponownie swoje wzloty i upadki. Czy będzie miał odwagę, żeby dokonać krytycznego wyboru, który może naprawić wielką niesprawiedliwość, jaką wyrządził przed zapadnięciem w śpiączkę?
Mniej Więcej
  • William Paul Young
  • 2012
  • 1
  • 312
  • 195
  • 125
  • 97883-7534-0662
  • 9788375340662
  • ZASKD

Recenzje czytelników

Interesująca, ale nie jest wybitna.

Ocena:
Autor:
Data:
Jak dla mnie historia nie była wcale zła, ale nie czytałam książki z zapartym tchem. Mimo moich trudności z czytaniem tej książki - nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Ciekawa historia i jej dobre przedstawienie - czego chcieć więcej? Wielu autorów ma dobry pomysł, ale nie potrafi go wykorzystać, a tutaj wszystko zostało świetnie pokazane. Jednak książka nie powala na kolana. Chwilami bywała nużąca.

Cała recenzja tutaj: http://alone-with-books.blogspot.com/2012/12/63-rozdroza-william-p-young ... html Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Rozdroża

Ocena:
Autor:
Data:
„Rozdroża” to druga po „Chacie” powieść wydana przez kanadyjskiego pisarza Williama Paula Younga. Nie ukrywam, że sięgając po tę książkę kierowałam się wieloma pochlebnymi opiniami na temat debiutanckiej powieści autora. Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu książki? O tym za chwilę.

Główny bohater, Anthony Spencer to przysłowiowa gruba ryba- zamożny człowiek o rozległych kontaktach, posiadający majątek ulokowany w licznych posiadłościach oraz papierach wartościowych ... dążący do celu po trupach. Prywatnie jest to człowiek samotny, opuszczony przez rodzinę i przyjaciół, na co zasłużył sobie swoim egoistycznym zachowaniem. Chęć Anthony’ego do ciągłego powiększania majątku doprowadziła do dwukrotnego rozwodu z żoną oraz do utraty córki, która wolałaby aby jej ojciec nie żył. Główny bohater topi smutki w alkoholu, popadając powoli w obsesję, która każe mu założyć sieć monitoringu w jego nieruchomościach, aby pozbyć się wrażenia, że jest ciągle obserwowany. Życie mężczyzny ulega diametralnej zmianie, kiedy na skutek upadku zapada w śpiączkę.

Anthony trafia do surrealistycznego świata, odzwierciedlającego stan jego duszy. Spotyka tam Jacka, Babkę oraz samego Jezusa, którzy przywołując wspomnienia z życia mężczyzny próbują pokazać głównemu bohaterowi, jak puste i pozbawione cech człowieczeństwa życie wiódł do tej pory. Z kolejnymi rozdziałami śledzimy duchową przemianę Anthony’ego z zapatrzonego w siebie egoisty i snoba w liczącego się z uczuciami innych osób mężczyznę. Ale czy na przemianę i naprawę wyrządzonego zła nie jest za późno? Tego dowiecie się zaglądając do książki.

Na plus z pewnością zasługuje zakończenie książki. Autor cały czas kieruje czytelnika w stronę przewidywalnego zakończenia, jednak wydarzenia z ostatnich stron zmieniają bieg i czytelnik nie domyśla się zakończenia. W.P. Young w swoją powieść, poza przemianą duchową i moralnym uzdrowieniem bohatera, wprowadza także oryginalne spojrzenie na świat ludzi cierpiących na chorobę Alzhaimera oraz borykających się z zespołem Downa. Jak dowiadujemy się z notki dla czytelników postać Cabby’ego, chłopca cierpiącego na tę ostatnią przypadłość jest postacią realną, a mianowicie synem przyjaciół autora, który zginął w tragicznych okolicznościach.

„Rozdroża” to powieść budząca kontrowersje, głównie ze względu na jej teologiczno - filozoficzne podłoże. Polecić ją mogę osobom obdarzonym głęboką wiarą, dla których lektura książki może okazać się wartościowym przeżyciem. Raczej nie przypadnie do gustu osobom o przeciętnej wierze. Uważam, że każdy czytelnik powinien sam wyrobić sobie opinię na temat tej książki.

Na pytanie, czy jestem zawiedziona lekturą tej książki, muszę odpowiedzieć, że nie. Czekam jednak z niecierpliwością na dzień, kiedy w moje ręce wpadnie wychwalana przez wielu „Chata”.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Nowa Proza.

http://pozeracz-slow.blogspot.com/2013/01/rozdroza-william-paul-young.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena