Koszyk 0
Opis:
  Seria „Podzieleni”to fascynująca powieść dla młodzieży i dorosłych, polecana szczególnie tym, którzy lubią takie serie jak Igrzyska Śmierci czyWięzień Labiryntu. "Rozdarci" to trzymająca w napięciu kontynuacja bestsellera Podzieleni, która gwarantuje szybką akcję i silne emocje oraz stawia pod znakiem zapytania nasze poglądy na temat tego, gdzie zaczyna się i koń ... czy życie – i co to znaczy żyć. Za sprawą Connora, Leva i Risy – tudzież głośnej rewolty, którą wzniecili w Ośrodku Donacyjnym Happy Jack – ludzie nie mogą już ignorować Podzielonych. Rozwiązanie, które pozwala uwolnić społeczeństwo od sprawiających problemy nastolatków, a równocześnie zapewnia stałe źródło narządów do przeszczepu, może i wydaje się doskonałe, ale w końcu zaczęto kwestionować jego etyczność. Jednak na gruncie podzielenia rozkwitł już wielki biznes, a potężne korporacje i politycy chcą, żeby tę praktykę nie tylko kontynuować, ale objąć nią również więźniów i najbiedniejszych. Cam w całości składa się z części ciał innych Podzielonych; to nastolatek, który formalnie nie istnieje. Niczym futurystyczny potwór Frankensteina, Cam usiłuje odnaleźć własną tożsamość i sens życia, zastanawiając się, czy ktoś taki jak on może mieć duszę. A kiedy wskutek działań sadystycznego łowcy nagród jego los zostanie nierozerwalnie spleciony z losami Connora, Risy i Leva, Cam będzie musiał znaleźć odpowiedź na pytanie, co to w ogóle znaczy być człowiekiem. Rozdarcito długo wyczekiwana kontynuacja bestsellera Podzieleni. Jeszcze bardziej mroczna i chwytająca za serce. Porywająca lektura, której nie zapomnisz! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Neal Shusterman
  • 2016
  • 550
  • 205
  • 143
  • 9788365568-09-0
  • 9788365568090
  • ZDG4E
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Przerażająca wizja świata!

Ocena:
Autor:
Data:
ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

"Rozdarci" to kontynuacja wstrząsającej książki Neala Shustermana "Podzieleni".

Czym jest podzielenie? To proces, w wyniku którego jednostka ludzka zostaje rozdzielona na części. Zgodnie z prawem 99.4 % ludzkiego ciała musi zostać wykorzystane i zachowane przy życiu w postaci przeszczepów. Zgodnie z prawem od chwili poczęcia do osiągnięcia trzynastego roku życia ludzkie życie jest nienaruszalne. Jednak gdy dziecko osiągnie ten wiek. ... . można oddać je na podzielenie. To "aborcja z mocą wsteczną". Czy można pozbyć się dziecko bo sprawia trudności wychowawcze? Owszem, można. Co najgorsze, jest to całkowicie normalne. Kim są więc Ci, którzy oddają swoje dzieci i skazują je na taki los? Dobroczyńcami, czy wariatami?

"Ta twarz jest koszmarem. Pasma skóry w różnych odcieniach, niczym koc zszyty z prostokątów żywej tkanki, opinają znajdujące się pod spodem kości, mięśnie, chrząstki. (...) Potwór! Frankenstein! (...) Nie. Nigdy tak nie myśl! Tamten potwór został stworzony z martwych ciał, ale ty powstałeś
z żywych! Tamta istota stanowiła pogwałcenie wszystkich praw przyrody, ale ty, C amie, jesteś nowym cudem świata! "

Metoda podzielenia staje się modą. Każdy chce być ulepszony. Mieć nowe serce, sprawniejsze narządy, ładniejsze nosy inne części ciała. To już nie chodzi tylko o ratowanie życia kosztem innych żyć. I to jest przerażające. Umrzeć, by dać komuś możliwość upiększenia. Obniżono granicę wieku, na czarnym rynku szerzy się możliwość handlu żywym towarem.
Connor i Risa, bohaterowie znani z poprzedniego tomu, robią co mogą, by uratować jak najwięcej dzieciaków. Nie chcą dla nich tak strasznego losu. Czy uda im się zapobiec tak okrutnym praktykom? Co w historię wniosą bohaterowi znani z "Podzielonych", a jak ubogacą akcję Ci nowi? Miracolina - urodzona, by uratować życie bratu, Cam - stworzony z Podzielonych, Starkey - podrzutek?

Neal Shusterman stworzył coś, co dzięki Bogu jest fikcją literacką. To tak przerażająca, okrutna
i wariacka wizja świata, że nie mieści się w głowie! Autor w sposób intrygujący,ciekawy, a przede wszystkim zaskakujący kolejny raz wprowadza nas do wykreowanego przez siebie świata. Obawiałam się, że kontynuacja mnie nie zachwyci. Okazało się, że "Rozdarci" jest równie fantastyczna, a może nawet lepsza? Pisarz wprowadził do fabuły nowych bohaterów, ale nie zatracił się w nowym pomyśle
i wrócił do Connora, Leva i Risy. Połączył losy nowych i znanych nam już bohaterów.

"Rozdarci" to nowe pomysły, nowe okrucieństwa, nowe emocje. Neal Shusterman wciąga czytelnika w wir akcji, a nawet chwilami chwyta za serce i nie puszcza. To książka pełna zwrotów akcji, nie pozwala na nudę. Kocham autora ze ten pomysł, za wykonanie, za klimat, którego nie da się podrobić. Sięgnijcie po "Rozdartych" i odpowiedzcie sobie na pytania: Co to znaczy żyć? Gdzie zaczyna, a gdzie kończy się życie? Gdzie jest granica człowieczeństwa?
Mam nadzieję, że tak jak ja pokochacie książki Shustermana, że porwie was ta wizja świata. Musicie jednak wiedzieć , że jego książki pozostają w pamięci na długo i roztrzaskują czytelnicze serca na miliony malutkich kawałków. Gorąco polecam, warto!

Izabela Nestioruk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

Zostaną nagrodzone najciekawsze wypowiedzi świąteczne w formie polecenia książki na prezent połączonego ze wspomnieniem świąt dzieciństwa, refleksją, dedykacją.