Koszyk 0
Opis:
Z piekła nie ma ucieczki. Desmond Pearce ma dwadzieścia sześć lat i jest dyrektorem w prowadzonej przez ojca firmie deweloperskiej w Miami. Wydaje mu się, że wreszcie odnalazł szczęście - właśnie zaręczył się z dziewczyną, którą kocha i jest bliski odniesienia sukcesu w lidze nielegalnych walk toczonych w nocnych klubach. Niespodziewanie cały jego świat wali się w gruzy, a wszystkie marzenia obracają w pył. Zdradzony przez najbliższego przyjaciela, bez wsparcia ludzi, na których liczył ... w chwili słabości popełnia błąd, który będzie go drogo kosztował. Desmond trafia do piekła i staje przed obliczem samego Lucyfera, władcy piekieł. Nie mając innego wyjścia, przyjmuje ofertę pracy jako egzekutor - demon zbierający dusze na ziemi. Nie zdaje sobie sprawy, że stał się ofiarą okrutnego planu, w?którym nic nie jest takie, jakie mogło się wydawać. Paweł Leśniak, urodzony w 1989 roku, mieszka w Nowym Sączu. Zawodowo uprawia sport, ale jego wielką pasją jest fantastyka, czego dowód daje w swoim debiucie pisarskim. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paweł Leśniak
  • 2012
  • 1
  • 328
  • 205
  • 135
  • 97883-7785-0862
  • 9788377850862
  • ZAPQ2

Recenzje czytelników

Równowaga...pomiędzy Dobrem i Złem

Ocena:
Autor:
Data:
Zaintrygował mnie opis książki na okładce - skojarzył mi się z filmem z Alem Pacino, gdzie gra on Lucyfera. Początek książki jest jak wyjęty z tego filmu (nie pamiętam tytułu), jednak dalej jest już zupełnie inaczej.

Opowieść jest iście w hollywoodzkim stylu, aż się zdziwiłam, że autorem jest Polak. Bogaty, młody człowiek, dyrektor w firmie ojca, Desmond Pearce - zadowolony z życia. Choć z ojcem nie jest w najlepszych stosunkach, ten krytykuje wszystkie posunięcia syna ... jednak właśnie zaręczył się z ukochaną kobietą - Kristen i ma dobrego przyjaciela, Embry'ego, na którego zawsze może liczyć. Słowem poukładane życie. Żeby nie było nudno i ckliwie, Desmond w ramach rozrywki i samodowartościowania, uczestniczy w nielegalnych walkach toczonych w nocnych klubach.

Pewnego dnia w pracy wszystko się wali, zostaje odwołany, dodatkowo wieczorem na walce pojawia się jego ojciec, a Desmond zostaje "rozniesiony" na ringu. Rozgoryczony wychodzi z klubu i jedzie do narzeczonej - zastaje ją w łóżku z najlepszym przyjacielem... Tego jest za dużo dla Desmonda, powoduje wypadek, w którym ginie. Zostaje przeniesiony do piekła, po pertraktacjach z Lucyferem, odradza się - ma za zadanie dokonywać wyroków na wskazanych osobach i zabierać ich dusze, pracować jako egzekutor. Jego pierwszą ofiarą jest Embry, na którym Desmond mści się za zdradę.

Na ziemi oprócz diabłów, spotyka i anioły, które usiłują udaremniać jego zadania. Trafia przed oblicze samego anioła Gabriela.... Rozpoczyna się odwieczna wojna Dobra ze Złem, diabłów i aniołów, Desmond znajduje się po środku, a wszyscy chcą go przeciągnąć na swoją stronę.
Jaka będzie decyzja Desmonda? Wygra Dobro czy Zło?

"Równowaga" to całkiem niezła książka, może chwilami trochę patetyczna i mało oryginalna, jeśli chodzi o pomysł na fabułę, ale napisana dowcipnie i prosto. Początek, jak dla mnie, za bardzo hollywoodzki i podobny do filmu, jednak kiedy fabuła się rozwija robi się naprawdę ciekawie. Najbardziej podobała mi się wizja postaci Lucyfera i postaci anioła Gabriela pokazanego jako kobieta. Barwnie wykreowane postacie to plus tej powieści - są ciekawe i oryginalne.
Odwieczna walka Dobra i Zła to temat rzeka, który pewnie jeszcze niejednokrotnie zostanie wykorzystany w literaturze. Nie jest oryginalny, ale można go ciekawie wykreować. Za plus można również uznać zakończenie, które jest niejednoznaczne i oddaje pole wyobraźni - to lubię w książkach :)
Podsumowując, "Równowaga" może na kolana nie powala, jednak jest niezłym czytadłem, napisanym lekko i dowcipnie - świetnie się sprawdzi na długie popołudnia.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/10/rownowaga-pawe-lesniak.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Krucha równowaga

Ocena:
Autor:
Data:

Życie, słowo mieszczące w sobie wiele, a nawet wszystko. Drobne radości i te z gatunku niewyobrażalnych, smutek i chwile, gdy wydaje się, że niebo wali się na głowę, a pod stopami ziemia się właśnie rozstąpiła oraz całkiem zwyczajna codzienność, to wszystko składa się na życie. Ono po prostu jest, tu i teraz, kiedyś i tam, no i gdzieś w przyszłości, mniej lub bardziej zaplanowane. Rzadko kto zastanawia się nad tym co faktycznie znaczy, chyba, że coś niespodziewanego zatrzęsie jego posadami ... W takim momencie jednym przypominają się chwile sprzed lat, a innym przed oczami przewijają się kadry z dotychczasowej egzystencji. Kilka sekund i to co wydawało się nie mieć końca nagle zaczyna wymykać się z rąk, bez żadnego wcześniej ostrzeżenia. I co dalej?

Desmond to człowiek sukcesu, wspaniała praca, rezydencja w dobrej dzielnicy, w garażu samochody warte setki tysięcy dolarów, po prostu żyć i nie umierać! Jest jeszcze piękna dziewczyna u jego boku i oddany przyjaciel, w tej idylli jest pewien szczegół, psujący ten obraz szczęścia, ale to co najgorsze dopiero ma nadejść. Uliczny korek, kłopoty w pracy, kolejna rodzinna kłótnia, prawie zwykłe kłopoty, jakie można uznać za coś przykrego, lecz kogo nie spotykają? Ale gdy inne sprawy zaczynają nabierać realnych kształtów, wszystko inne może zejść na plan dalszy. Kiedy wszystko wydaje się się być na najlepszej drodze do spełnienia marzeń wszystko zaczyna się walić jak domek z kart, tyle że te ostatnie to elementy życia Desmonda. Porażka, zdrada i śmierć, jak na jedną noc to za dużo na jednego człowieka, a ukoronowaniem tych kilku dramatycznych godzin jest spotkanie z Lucyferem. Ukoronowaniem jest propozycja z kategorii tych, które się nie odrzuca, a może jednak tej można odmówić? Dlaczego Desmond trafił prosto do piekła? Nie zabijał, nie kradł, nie zdradzał, nie był gorszy od przeciętnego człowieka, a jednak znalazł się od razu w dolnej części swego przeznaczenia? Co kryje się za takim obrotem sprawy? Uwierzyć piekielnemu księciu i zdecydować się na ofertę czy ryzykować spełnienie się jego obietnic? Okazać zaufanie komuś kto nie słynie z prawdomówności? Nowa rzeczywistość okazuje się o wiele bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać i na pewno nie jest jedynie koszmarem. Każda chwila po pechowej nocy tylko utwierdza w tym przekonaniu Desmonda, no i jeszcze wciąż nasuwające się pytania, na jakie nikt nie chce udzielić odpowiedzi. Na Ziemi cały czas ściera się dobro i zło, może ktoś ma do odegrania specjalną rolę, tylko kto to jest i dlaczego właśnie ta, nie inna osoba? Odpowiedź może kryć się w przeszłości, tej dalszej jak i bliższej, i być wynikiem własnych, ale i cudzych wyborów. Tak naprawdę nic i przede wszystkim nikt nie jest do końca tym na co lub kogo wygląda, nawet ci, którzy wydawaliby się, że są po właściwej stronie mają własne interesy przy okazji do załatwienia. Jak w tym wszystkim połapać się i znaleźć rozwiązanie swoich problemów? Bycie w samym centrum wydarzeń wcale nie jest ani łatwe, ani przyjemne i wcale nie pozwala na zbytnią swobodę w działaniu.

"Równowaga" to nie klasyczna opowieść o walce dobra ze złem, nie ma jasnych podziałów, chociaż początkowo może się wydawać, iż są one wyraźnie zaznaczone. Czytelnik wchodzi w świat, który jedynie na pierwszy rzut oka wydaje się taki jest znany, pod nim kryje się całkiem inny, będącego ciągłym polem walki pomiędzy dwoma stronami, a w samym środku znajdują się nieświadomi ludzie. Piekło i niebo mają w sobie coś znajomego, lecz tak naprawdę dalekie są od powszechnych wyobrażeń. A co z bohaterami? Oczywiście są i ci źli i ci, którzy są ich przeciwieństwem oraz człowiek w nie do pozazdroszczenia roli. Czytelnik śledzi drogę jaką przechodzi bohater od bycia istotą ludzką do - właśnie do czego? Demona, ofiary czy też kogoś, kto będzie miał wiele do powiedzenia i wśród tych z dołu jak i tych z góry, chociaż tak do końca nie wiadomo czy uda mu się zrealizować własny plan. Ludzki los jest już dokładnie określony przed jego urodzeniem czy może da się jeszcze coś w nim zmienić własnymi czynami? To co się widzi może być iluzją, nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt podjętych decyzji, życie bywa czasem niespodzianką i to nie tylko dla człowieka ...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena