Koszyk 0
Opis:
Robert Robb Maciąg Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Z wykształcenia - nauczyciel specjalny. Z pasji - podróżuje i fotografuje. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim wyjechał za granicę. Od 2010 roku mieszka znów w Polsce, w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Autor Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę. Laureat Podróżnika Roku miesięcznika Podróże i TRAVELERA miesięcznika National Geographic ... Ania Maciąg Urodzona w 1981 we Lwówku Śląskim zamiast w Jeleniej Górze. (lokalna powódź odcięła drogę do Jeleniej Góry :-) Ukończyła kierunek Turystyka i Rekreacja na PWSZ w Lesznie. Zwiedza świat na rowerze i fotografuje. Zafascynowana Azją i ludzką gościnnością. Oboje, na co dzień zajmują się m.in. fotoreportażem ślubnym. Więcej na www.ku-sloncu.org W trakcie pracy nad poprzednią (pierwszą) książką pana Roberta Maciąga było trudno – debiutant, w dodatku z rogatą osobowością, z mocnym własnym zdaniem w sprawie każdego przecinka. Trzeba było mocować się z tekstem, spierać z autorem. Ostatecznie książka wyszła (pod tytułem „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”), odniosła sukces i jest chętnie kupowana do dziś. Kiedy dostałem do wydania tekst kolejnej, podchodziłem do tematu jak do jeża – ostrożnie, nieśpiesznie. Odkładałem na potem, na kiedy indziej. A kiedy wreszcie ją przeczytałem, zadzwoniłem do Autora z gratulacjami i z pytaniem, czy nie zechciałby przy okazji rozbudować i przeredagować tej swojej poprzedniej książki, bo teraz pisze dużo lepiej niż wtedy. Dużo lepiej! Jeśli więc podobała się Państwu pierwsza książka Maciąga - druga podobać się będzie bardziej. A ja czekam na trzecią. Wojciech Cejrowski Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robb Maciąg
  • 2011
  • 0
  • 260
  • 215
  • 145
  • 97883-6299-4212
  • 9788362994212
  • ZA897

Recenzje czytelników

Indie dla każdego!

Ocena:
Data:
"Indie wyciągają z ciebie wszystko co najmocniejsze. Każdą złość wzmocnią do stanu furii. Każdą radość i każde szczęście do euforii. Nie każdy lubi ten kraj. Wielu się w nim zakochuje, inni znowu się nim brzydzą i chcą jak najszybciej o nim zapomnieć. Choć to przecież niemożliwe." (str. 253)


Po swoich ostatnich lekturach dotyczących Indii i wszystkich problemów nimi targających, zapragnęłam spojrzeć na ten kraj oczami podróżnika ... Idealną więc lekturą wydała mi się pozycja Robba Maciąga "Rowerem w stronę Indii". Autor, wraz ze swoją partnerką Anią, przemierza Turcję, Iran i Pakistan, ostatecznie docierając do Indii. Wszystko, w dużej mierze, odbywa się na rowerach. Oczywiście para nie pokonuje całej trasy na jednośladach. Często korzystają z innych środków lokomocji, takich jak pociągi, czy autobusy lokalne.

Podróż opisana w książce, to już kolejna wyprawa (zdaje się czwarta) Robba do Indii. Jego relacja z podróży nie jest przez to pełna zachwytów pojawiających się z reguły chwilę po zapoznaniu z czymś nowym. Kontakty z otoczeniem stają się bardziej obiektywne, autor dostrzega to co złe i brzydkie, jednocześnie nie negując tego, a przechodząc nad tym to porządku dziennego. W końcu Indie, to Indie... Tu wszystko rządzi się innymi własnymi prawami.

Nie ukrywam, że o Indiach czytać uwielbiam, chciałabym pojechać i zobaczyć wszystko to co wcześniej odkryłam w książkach. Teraz dodatkowo, za sprawą wielkiego entuzjazmu Robba Maciąga, mam wielką ochotę poznać lepiej Pakistan, który pojawił się na trasie wyprawy pary podróżników. Kraj gdzie ludzie są przyjaźni i pomagają człowiekowi w potrzebie jak tylko mogą najlepiej, czasami odejmując sobie pożywienia od ust. Maciąg trafnie skojarzył i porównał Pakistan z Indiami, i w tym zestawieniu to pierwsze miejsce wypada lepiej.

Podczas swojej podróży Ania i Robert spotkali na swojej trasie wielu wspaniałych ludzi, pomocnych i bezinteresownych i to właśnie Ci ludzie, a nie miejsca, odgrywają w książce najważniejszą rolę. Ich wyprawa nie zawsze była jednak sielanką. Zdarzało się wiele momentów zwątpienia, wzajemnych wyrzutów i momentów gdy dochodziło prawie do rozstania.

Roberta Maciąga czyta się świetnie, mimo że tekst nie jest jednolitą relacją z podróży, a raczej zbiorem doświadczeń, spostrzeżeń, spotkań i przygód. Urywana relacja nie jest bynajmniej wadą, bo całość "pochłania się" naprawdę bardzo dobrze. Czuję jedynie niedosyt z powodu niewielkiej (jak dla mnie) ilości zdjęć. Często czytając o czymś ciekawym, miałam ochotę zobaczyć to na własne oczy, niestety wiele sytuacji, ludzi, czy miejsc nie zostało uwiecznionych na fotografiach, albo ktoś tych zdjęć po prostu w książce nie zamieścił. A szkoda...

Polecam gorąco "Rowerem w stronę Indii", ponieważ to kolejna godna uwagi pozycja biblioteczki "Poznaj Świat" i z pewnością nie lada gratka dla miłośników Indii :-)

http://www.ku-sloncu.org/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna

Ocena:
Autor:
Data:
Druga książka tego autora jest w mojej ocenie mniej emocjonalna niż wcześniejsza opisująca podróż pod Azji Południowo - Wschodniej. Bo też inaczej się podróżuje samotnie, po zawodzie miłosnym a inaczej z towarzyszką i na dodatek realizując swoje podróżnicze marzenia. I to wszystko używając roweru jako głównego środka transportu. Czym jeszcze różni się ta książka - więcej jest tu opisów otoczenia, więcej "spowolnienia akcji" ... - autor zatrzymuje się w ciekawym miejscu lub też bywa zapraszany do pozostania, przez napotkanych ludzi, na dłużej. Mniej jest tu "pedałowania, byle do przodu". Przez te spowolnienia książka wydaje mi się pełniejsza, można się z niej czegoś ciekawego dowiedzieć niż tylko "poznawać kurz szosy". Dużym atutem jest styl, którym jest napisana. Zdania w większości krótkie, konkretne. I gdy dodamy do tego rewelacyjne dialogi, wywołujące przeważnie uśmiech na twarzy - to tę pozycję czyta się lekko, łatwo i przyjemnie a na dodatek bardzo szybko. Uzupełnieniem całości są tu też ciekawe, reporterskie fotografie z podróży ukazujące świat jaki jest, bez "Photoshopa". Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena