Koszyk 0
Opis:
Ross Poldark, zmęczony krwawą wojną w Ameryce, wraca do domu w Wielkiej Brytanii. Długo wyczekiwane spotkanie z bliskimi ma jednak gorzki smak: jego ojciec nie żyje, majątek jest zrujnowany, a ukochana zaręczyła się z kuzynem. Ross, współczujący ubogim kornwalijskim górnikom i farmerom, zabiera do domu ubogą dziewczynę spotkaną na jarmarku. To wydarzenie zmienia całe jego życie. „Niezró ... wnany Winston Graham [...] wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej”. THE GUARDIAN Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Winston Graham
  • 2016
  • 1
  • 464
  • 195
  • 130
  • *, 978838015-165-9
  • 9788380151659
  • ZD57I

Recenzje czytelników

Ross Poldark

Ocena:
Autor:
Data:
ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Kornwalia. Rok 1783. Joshua Poldark dręczony chorobą zbliża się do kresu swych dni. Jego ostatnie myśli krążą wokół syna walczącego w Ameryce i podupadającego majątku. Niestety nie dane mu było doczekać powrotu Rossa...
Powrót dzielnego kapitana do rodzinnego domu okazuje się porażką. Ojciec nie żyje, majątek w ruinie, a ukochana Elizabeth zamierza wziąć ślub z kuzynem Francisem ... Były dowódca kompanii piechoty nie zamierza jednak uchylać się od odpowiedzialności za ojcowiznę i ludzi mieszkających w majątku. Całą swoją energię skupia na odbudowie gospodarstwa oraz kopalni będącej niegdyś źródłem zamożności Poldarków.

"Wojna w Ameryce" wydawała się nieistotna i daleka. Zastanawiał się, co jest bardziej rzeczywiste: świat prostych rolników związanych z ziemią, czy też świat, w którym ludzie walczą ze sobą w imię polityki i zasad, żyją lub umierają w chwale, a jeszcze częściej nędznie - dla abstrakcyjnych idei takich jak patriotyzm lub niepodległość."

Ciężka praca daje efekty pozwala choć na chwilę zapomnieć o miłosnej porażce. Niestety myśl o tym, że cieszy się nią inny mężczyzna stanowi ogromną torturę.

Pewnego dnia los stawia na drodze Rossa ubogą dziewczynę, o przedziwnym imieniu Demelza. Ta 13 letnia panienka, dręczona przez ojca pijaka całkowicie odmieni życie Rossa Poldarka...

"Ross Poldark powieść o Kornwalii w latach 1783-1787" to nie tylko ujmująca, wciągająca opowieść o XVIII w. angielskim społeczeństwie, ale przede wszystkim ciekawa historia Rossa Poldarka i jego rodziny. Ten niezwykle przystojny, z przyciągająca wzrok wielu kobiet blizną na policzku - pamiątką walk w Ameryce - mężczyzna, to wzór właściciela ziemskiego ( PS. wspaniała okładka - Ross Poldark ze swoim ujmującym, seksownym spojrzeniem :) )

Zubożały ziemianin z rodowym nazwiskiem stawia sobie za punkt honoru podźwignięcie odziedziczonego majątku z ruiny. Sam ciężko pracuje, nie ogląda się na swoich służących. To sprawia, że jest przez nich doceniany, lubiany, jest niemalże jednym z nich. Czyżby to klucz do sukcesu? A życie osobiste Rossa? Niespełnione uczucie do Elizabeth załamie czy wzmocni mężczyznę? Przy czyim boku dane mu będzie przeżywać najlepsze lata młodości?


Książka Winstona Grahama przypadła mi do gustu. To lekka, przyjemna lektura na długie wieczory (463strony!). Razem z bohaterami odbyłam ciekawą podróż po kornwalijskich majątkach, uczestniczyłam w ich życiu osobistym, żyłam ich problemami i emocjami. Ross Poldark ujął mnie swoim urokiem. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom Sagi Rodu Poldarków ( premiera: maj 2016). Polecam również serial BBC - "Poldark - Wichry losu", którego kanwą stała się polecana książka.

Izabela Nestioruk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ross i Demelza

Ocena:
Autor:
Data:
"Ross Poldark" to pierwszy tom, napisanej z rozmachem, sagi rodzinnej, opowiadającej o rodzinie Poldarków z Kornwalii. Autor zachwycił mnie i sprawił, ze stałam się jego wielbicielką, z niecierpliwością wyczekuję na kolejne tomy kornwalijskiej opowieści.
Znakomity pomysł na fabułę, świetna kreacja bohaterów i tła społecznego ówczesnych czasów. Opowieść jest niezwykle barwna i porywająca, a przy tym lekko i przystępnie napisana ... Na uwagę zasługują postacie stworzone przez Winstona Grahama, bardzo prawdziwe, bardzo głębokie i oryginalne. Każdy z bohaterów jest mocno zarysowany, z dbałością o szczegóły charakteru, są rozpoznawalni i tworzą indywidualne osobowości. Nie ma tutaj szarych i bezbarwnych postaci. Autor zadbał, aby każdy z jego bohaterów był bardzo wyrazisty, począwszy od Rossa, a skończywszy na górnikach z jego kopalni.

"Ross Poldark" porywa, intryguje i przykuwa do stron powieści, od pierwszego zdania do ostatniej kropki. Książka jest znakomicie napisana i oddziałuje na wyobraźnię czytelników. Pochłonęłam ją z przyjemnością i zaciekawieniem. Już nie mogę doczekać się kolejnych tomów....!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/03/ross-poldark-winston-graham.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena