Koszyk 0
Opis:
Ta elegancko wydana książka do kolorowania zawiera barwne ilustracje roślin kwitnących, zaczerpnięte z archiwum „Curtis’s Botanical Magazine” – najstarszego i najbardziej szanowanego czasopisma botanicznego, wydawanego przez Królewski Ogród Botaniczny w Kew w Wielkiej Brytanii. Książka do kolorowania zawiera 44 unikalne akwarele wraz z czarno-białymi litografiami, dzięki którym pasjonaci będą ... mogli wypróbować swoje zdolności malarskie. Te tworzone z natury obrazy pozwalają dostrzec bogactwo szczegółów, barw i odcieni roślin w ich naturalnym środowisku. Niech zainspirują cię do wiernego odtwarzania ich rzeczywistego wyglądu i odkrywania różnorodności form botanicznych. To prawdziwa skarbnica ilustracji, która zapewni godziny rozrywki każdemu miłośnikowi przyrody. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • miękka
Mniej Więcej
 • Opracowanie Zbiorowe
 • 2015
 • 1
 • 96
 • 280
 • 225
 • 978837731-214-8
 • 9788377312148
 • ZCUEB

Recenzje czytelników

Królewskie Ogrody

Ocena:
Autor:
Data:
Kto powiedział, że kolorować mogą tylko dzieci, otóż nikt, tak się składa, że z kolorowaniem jest jak ze śpiewaniem, każdy może, zupełnie jak w tej piosence „jeden lepiej drugi gorzej”. Szał kolorowania antystresowego trwa w najlepsze i nie wzbraniajmy się przed tym, jeżeli macie ochotę pobawić się kredkami, mazakami czy cienkopisami to zróbcie to, każdemu od życia należy się troszeczkę przyjemności ... a jeżeli kolorowanie sprawia wam radość to dlaczego nie mielibyście sięgnąć po antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Świat dosłownie oszalał na punkcie kolorowanek antystresowych, wydawnictwa co rusz prezentują kolejne nowości, możecie w nich znaleźć motywy kwiatowe, zwierzęce, tatuaże, ze świata mody i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej skomplikowanych wzorów.

Dzisiaj zaprezentuję Wam kolorowankę, która w ostatnim czasie jest dosyć popularna. „Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew” nie są takimi zwykłymi kolorowankami, a to przez to, że autor w pewnym sensie narzucił nam jak mamy kolorować przedstawione szkice. Z jednej strony możecie pomyśleć, no ale jak to, przecież kolorowanie ma mnie bawić, nie lubię jak ktoś mnie do czegoś zmusza. Racja! Jednak rośliny pokazane w tejże kolorowance nie są zmyślonymi wzorami, a konkretnymi roślinami, które możecie spotkać w życiu, dlatego dobór barw jest w pełni uzasadniony. Jednak nikt Was do niczego przecież nie zmusza i jeżeli chcecie pokolorować lilię na czerwono i sprawi Wam to przyjemność, to zróbcie to i już.

Może przejdę do konkretów i przedstawię wam jak kolorowanka prezentuje się wizualnie i technicznie. Otóż oprawa graficzna jest starannie dopracowana i z pewnością przyciągnie wzrok potencjalnego odbiorcy. Kolorowanki zostały wydrukowane na papierze o wysokiej gramaturze. Grafika zachwyca, a ilustracje są wykonane bardzo starannie. W kolorowance znajdziemy 44 szkice do samodzielnego pokolorowania, oraz drugie tyle, które służą nam przykładem. Książka jest szyta, jednak w niczym to nie przeszkadza, bowiem doskonale można ją rozłożyć, a szkice umieszczone są w centralnej części strony. Jeżeli chodzi o to, czym kolorować tę kolorowankę, to przyznaję, nie próbowałam niczym innym jak samymi kredkami, ale tylko dlatego, że nie mam dużego wyboru kolorystycznego z mazaków czy cienkopisów, jednak wydaje mi się, że śmiało możecie sięgnąć po coś „mocniejszego” i nic nie powinno przebijać na drugą stronę. Jedyne co mi brakuje, to sztywnej podkładki umieszczonej na końcu książki, która ułatwia kolorowanie.

Kolorowanie to naprawdę przyjemna czynność, która pozwala oderwać się myślami od problemów dnia codziennego, co więcej zrelaksujecie się i miło spędzicie z nimi czas. Dodatkowo rozwijają waszą kreatywność, zdolności manualne i pobudzają do myślenia. Te czarno białe ilustracje wręcz domagają się aby obudzić je do życia. Jestem osobą, która od zawsze lubiła kolorować, dlatego cieszę się, że „Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew” trafiły w moje ręce. Książka jest dopracowana i przemyślana. Zachęcam Was do sięgnięcia po te kolorowanki, dzięki pokolorowaniu ilustracji stworzycie własny „Zielnik”. Polecam z pewnością nie pożałujecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Piękne kwiaty do ożywienia

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo polecam tę książkę. 44 kolorowe ryciny roślin i 44 odpowiedniki konturowe do zamalowania. Do ożywienia, bo kiedy się je pokoloruje, staje się cud: rośliny ożywają :)
Do kolorowania używam kredek, flamastrów, cienkopisów i mieszam te media ze sobą. czasem dosłownie mieszam; powierzchnię zamalowaną wcześniej kredką uzupełniam albo dopełniam flamastrem. Nie ma tu ograniczeń, nie ma "wolno/nie wolno". Można malować jak się chce, jak się lubi. Można korzystać z kolorowej ryciny ... albo samej stworzyć zupełnie nową roślinę z własnej wyobraźni. Bardzo polecam tę książkę jako świetny odstresowywacz i super przyjemność. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena