Koszyk 0
Opis:
Ta elegancko wydana książka do kolorowania zawiera barwne ilustracje egzotycznych roślin kwitnących, zaczerpnięte z archiwum „Curtis’s Botanical Magazine” – najstarszego i najbardziej szanowanego czasopisma botanicznego, wydawanego przez Królewski Ogród Botaniczny w Kew w Wielkiej Brytanii. Książka do kolorowania zawiera 44 unikalne akwarele wraz z czarno-białymi litografiami, dzięki którym pasjonaci bę ... dą mogli wypróbować swoje zdolności malarskie. Te tworzone z natury obrazy pozwalają dostrzec bogactwo szczegółów, barw i odcieni roślin egzotycznych w ich naturalnym środowisku. Niech zainspirują cię do wiernego odtwarzania ich rzeczywistego wyglądu i odkrywania różnorodności form botanicznych. To prawdziwa skarbnica ilustracji, która zapewni godziny rozrywki każdemu miłośnikowi przyrody. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • miękka
Mniej Więcej
 • Praca Zbiorowa
 • 2016
 • 1
 • 96
 • 280
 • 225
 • *, 978837731-230-8
 • 9788377312308
 • ZD5UD

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Natura od zawsze koiła ludzkie troski. Uspokajając, lecząc i zachwycając. Jej piękno i majestat to cud, którego nigdy nie doścignie ludzka ręka najlepszego architekta. A jednak często pozostajemy ślepi na jej wdzięk szukając rozrywek tam, gdzie nie warto tego robić. Przyroda to zbiór rozmaitych zjawisk, zwierząt i roślin, o których istnieniu nawet nie mamy pojęcia. Gdzie ich szukać? Wystarczy dokładnie się rozejrzeć. Kwiaty kolorujące krajobrazy to słodycz dla ludzkich oczu ... chociaż nie zawsze mamy szansę na to, by móc podziwiać urok wszystkich istniejących gatunków. Teraz jednak pojawiła się okazja zamiany ról i dotąd malujące widok rośliny może pokolorować człowiek. By móc skutecznie pokonać stres i znaleźć chwilę pośród kredek i natury, powstała niezwykła publikacja „Rośliny egzotyczne. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew”. Lubicie kolorowanki? Zatem zapraszam do zapoznania się z tym tytułem.

W 1787 roku aptekarz i botanik William Curtis założył pismo, nadając mu nazwę „Botanical Magazine”. Popularne, w szczególności pośród wyższych klas mogących pozwolić na kolekcjonowanie roślin, oferowało informacje na temat różnorodnych okazów kwiatów. Na łamach każdego wydania pojawiały się także trzy ręcznie kolorowane miedzioryty tworzone przez utalentowanych artystów. Bieg czasu dokonał jednak pewnych zmian. Nastąpiła reprodukcja fotografii roślin, a po śmierci założyciela tytuł magazynu zyskał dodatkowe słowo brzmiąc odtąd dumnie jako „Curtis’s Botanical Magazine” - by każdy pamiętał o jego pomysłodawcy. Chociaż minęło już wiele lat, barwne ilustracje pisma wciąż cieszą oko tych, którzy pragną podziwiać ich kunszt. Wykorzystując archiwalne akwarele zaczerpnięte z tegoż magazynu stworzono unikalną kolorowankę. „Rośliny egzotyczne. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew” to publikacja, której warto przyjrzeć się bliżej.

Hebranthus fulgens, Urceolina pendula czy Eranthemum cinnabarinum to zaledwie trzy z 44-rech propozycji oferowanych przez Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew. Przepiękne, wiernie odwzorowane rośliny uwiecznione na papierze techniką akwareli cieszą się towarzystwem czarno-białych litografii, dzięki którym użytkownik kolorowanki będzie mógł spróbować swoich sił odwzorowując perfekcyjnie wykonane ilustracje. A wcale nie jest tak łatwo, bo paleta barw wykorzystana przez artystów wymaga precyzji, cierpliwości i wkładu pracy.

Szukając zajęcia dla siebie, pragnąc wyzbyć się zabieganych myśli, które często opuszają nas dopiero podczas snu, głodni relaksu nie mamy pojęcia gdzie szukać recepty na walkę ze stresem. Wracając do błogich lat dzieciństwa, kiedy to jako beztroskie istoty pokrywaliśmy kolejne obrazki tęczowymi kolorami kredek, możemy spróbować swoich sił także teraz, mając przed sobą poziom dostosowany do wieku i nie lada wyzwanie. Kolorowanki dl dorosłych niosą ze sobą szereg korzyści i zalet. Kojąco wpływają na nastrój oraz psychikę, uspokajają, wyciszają, poprawiają koncentrację i co więcej, pomagają w rozwoju kreatywności. To, co z pozoru wydaje się więc dobrą zabawą okazuje się także lekiem na wiele trosk. Dobrze więc, że trend popularny na Zachodzie w końcu przywędrował także i do nas.

„Rośliny egzotyczne. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew” to jedna z takich właśnie antydepresyjnych publikacji. Jedna z wielu, ale wyróżniająca się na tle wszystkich pozostałych. Otóż zapewniając miło spędzony czas i rozrywkę, kolorowanka jest także przepięknym zbiorem przyciągających oko obrazków. Pokazuje kawałek prawdziwego świata natury i uczy, łącząc przyjemne z pożytecznym. Kaladium, fuksja czy passiflora. Staranie wyselekcjonowane gatunki roślin, których rodzimym terytorium okazują się kraje oddalone od nas tysiące kilometrów. Kuba, Panama, Tajlandia czy terytoria Afryki Południowej. Czy chcielibyście mieć element egzotycznego krajobrazu we własnym domu? Sięgnijcie do archiwum XIX- wiecznego magazynu, którego kolekcja została teraz opracowana w barwnej kolorowance.

Myślę, że kolorowanka ma szansę prześcignąć swoją poprzedniczkę z tej serii – „Rośliny kwitnące”, której nakład wyczerpał się w kilka tygodni po premierze. Jeszcze ciekawsze Rośliny egzotyczne to dobry pomysł dla Was i Waszych bliskich, którym chcielibyście podarować coś wyjątkowego. Jeżeli szukacie sposobu na wyciszenie i nie mieliście się jeszcze okazji przekonać jak relaksujące może być kolorowanie – spróbujcie. Ci zaś, którzy u boku szablonów i kredek odkryli sposób na odprężenie się mają kolejną, wartą uwagi propozycję.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Rośliny egzotyczne

Ocena:
Autor:
Data:
Kolorowanki są bardzo popularne – zajmują się nimi nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Nie dziwi zatem, że Vesper, po bardzo dobrym starcie, kontynuuje wydawanie zeszytów z ilustracjami do kolorowania.
W Roślinach egzotycznych znajdziemy 44 plansze z kolorowankami i tyle samo plansz z oryginalnym dziełem. Po lewej mamy rycinę zaczerpniętą z „Botanical Magazine”. Są one bardzo szczegółowe, chociaż nie każdy fragment rośliny zyskał kolor, niektóre są tylko naszkicowane ... Oprócz kwiatów i łodyg pojawiają się też ilustracje pręcików i słupków. Dzięki temu poznajemy budowę i specyfikę danej rośliny. Kolory są dość przytłumione, delikatne, nie są jaskrawe.
Po prawej stronie książki mamy wierną kopię oryginału. Są to ilustracje, które możemy pokolorować jak na załączonym przykładzie lub niekoniecznie. Co ciekawe, mamy tu zaznaczone cienie i ciemniejsze miejsca. Może to niektórym przeszkadzać w kolorowaniu, ale ostatecznie obrazek dzięki temu nabiera pewnej głębi.
Tak jak w przypadku pierwszej części kolorowanki nawiązującej do Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew, tak i tu możemy spotkać przeróżne rośliny, które zachwycają swoim wyglądem. Zgodnie z tematem są to rośliny egzotyczne. Trzeba przyznać, że część przedstawianych tu kwiatów jest nam obecnie bardzo dobrze znana i mogą nie robić na nas już takiego wrażenia jak na ludziach w XIX wieku.
Rysunki do pokolorowania są piękne, pełne szczegółów i zapewniają zabawę na wiele godzin. Obie książki na pewno doskonale się sprawdzą podczas długich wieczorów. Książka została uzupełniona typowymi dla Vesper smaczkami – krótkim wstępem z informacjami na temat obrazków i ich twórców oraz listą plansz z miniaturkami ilustracji w książce. Do każdej miniatury podano nazwę łacińską rośliny.
Uważam, że obie kolorowanki z serii roślin z Królewskich Ogrodów Botanicznych Kew są warte uwagi. Ładne ilustracje, piękne oryginały, trochę historii i wiele zabawy – to je wyróżnia. Naprawdę warto poszukać, bo to ciekawe książeczki, które pozwolą wam spędzić miło czas. Najfajniejsze jest to, że są tu nie tylko całe kwiaty, ale też szczegóły ich budowy, które pozwolą zapoznać się z konkretnymi gatunkami.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena