Koszyk 0
Opis:
Jim Rook jest nauczycielem języka angielskiego w szkole specjalnej. Wiele lat temu omal nie umarł na skutek powikłań po poważnym zapaleniu płuc. Od tego czasu posiada wyjątkowe umiejętności postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, a także komunikowania się z duchami. W niniejszej książce Rook zmierzy się z potężnym czarownikiem voodoo - Umberem Jonesem, wujkiem jednego ze swych uczniów. Jones ma moc opuszczania swojego ciała i dokonywania diabelskich mordów pod postacią ducha ... Powstrzymanie go będzie trudne, gdyż tylko Rook jest w stanie go zobaczyć. Wraz z kilkoma uczniami z klasy specjalnej Jim przeżyje swoją pierwszą przygodę i rozpocznie kolejny po Manitou znamienny dla twórczości Grahama Mastertona cykl powieściowy, którego kolejne tomy wciąż powstają i cieszą się niemałą popularnością wśród czytelników! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Graham Masterton
 • 2014
 • 1
 • 280
 • 205
 • 145
 • 978-83-7674-283-0
 • 9788376742830
 • ZBEKN

Recenzje czytelników

Świetna książka na letnie popołudnie:)

Ocena:
Autor:
Data:
Graham Masterton to popularny pisarz brytyjski, autor ponad 100 książek: horrorów, thrillerów, powieści historyczno-obyczajowych, poradników seksuologicznych oraz zbiorów opowiadań.

„Rook” to pierwsza część cyklu Rook. Jim Rook jest nauczycielem języka angielskiego w szkole specjalnej. Posiada wyjątkowe umiejętności postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, a także komunikowania się z duchami. Przez przypadek zostaje „przyjacielem” kapłana voodoo ... który ma moc opuszczania swojego ciała i dokonywania diabelskich mordów pod postacią ducha. Razem ze swoimi uczniami jest zmuszony stawić mu czoło.

„Rook” jest jedną z nielicznych powieści, w których nie potrafię wskazać jakichkolwiek wad i niedociągnięć. Takie książki zdarzają się niezwykle rzadko, więc natrafianie na jedną z nich jest wydarzeniem graniczącym z cudem. Na szczęście miałam okazję bliżej zapoznać się z tą oto powieścią i z czystym sumieniem przyznać, że „Rook” jest jedną z lepszych książek, które z całą pewnością warto przeczytać i zaliczyć do ulubionych powieści, które zajmują honorową półkę w naszych domach. Książka Grahama Mastertona już od pierwszych stron sprawiła, że zakochałam się w piórze autora, a zarazem tłumacza, który sprawił, że czułam się tak, jakbym miała okazję czytać książkę polskiego autora. Niestety takie tłumaczenia zdarzają się niezwykle rzadko, dzięki czemu „Rook” zasługuję na jeszcze jeden wielki plus od czytelnika, który nie męczył się z każdą kolejną czytaną stroną, a wręcz przeciwnie, z ogromną przyjemnością mógł zatracić się w powieści. Jednym z największych plusów książki jest ciekawy pomysł, który w miarę rozwijania się powieści był coraz lepszy, dzięki czemu oderwanie się od książki, chociaż na chwilę było czystą niemożliwością. Do tej pory nie natrafiłam jeszcze na żadną książkę, w której pojawiłby się motyw religii voodoo. Dzięki czemu przedstawiony w powieści wątek sprawił, że mam ochotę dowiedzieć się o niej czegoś więcej z innych źródeł. Intrygujący i fascynujący zarazem spowodował u mnie rosnącą ciekawość w miarę rozwijania się akcji powieści. Jeżeli chodzi o akcję powieści, to śmiało mogę przyznać, że nie nudziłam się ani przez chwilę. Ciekawe zwroty akcji sprawiły, że pochłonęłam książkę bez reszty w niecałe dwa dni. Nietuzinkowi bohaterowie książki już od samego początku wzbudzili moją sympatię oraz sprawili, że wartka akcja w połączeniu z ich powiedzonkami i różnorodnymi charakterami i osobowościami stworzyła fabułę idealną na letnie, wolne dni. „Rook” nie jest zwyczajnym horrorem, w którym pojawia się tylko motyw grozy. Na kartach powieści został przedstawiony także wątek oddania i poświęcenia w imię młodzieży z problemami, którą większość społeczeństwa postrzega jako tę gorszą i mniej znaczącą. Główny bohater każdego dnia stara się im pomóc. Jego uczniowie stali się poniekąd jego dziećmi, dla którego ich los nie jest obojętny. Boi się o ich życie i chce dla nich jak najlepiej. Ten motyw zaskarbił sobie moje serce, przez co jeszcze bardziej książka przypadła mi do serca.

Podsumowując stwierdzam, że książkę z całą pewnością warto mieć w swojej biblioteczce. Na najbliższe letnie dni będzie wprost idealna. Polecam każdemu czytelnikowi, który chce dobrze spędzić swój wolny czas przy interesującej lekturze. Polecam z całego serca i życzę miłej lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Jim Rook nie pozbywa się trupów, ale wieczorami poprawia prace uczniów, chodzi na koncerty lun spotyka się z przyjaciółmi" strona 116, „Rook”

Ocena:
Autor:
Data:
Przyznam, że horror, thriller, sensacja to gatunki odległe od mojej codziennej biblioteczki. O ile nieraz wracałam do książek Kinga, o tyle Mastertona unikałam jak ognia. Sama nie rozumiem dlaczego. Może powodem jest fakt, że spodziewałam się trudnej, brutalnej i naprawdę przerażającej publikacji? Nie mam pojęcia. „Rook” przeczytałam w przeciągu dwóch godzin. Przewracałam stronę za stroną i zasmucił mnie fakt, że pierwsza część cyklu już za mną ...

Fabuła książki rozpoczyna się na pozór banalnie. Przecież bójki nastolatków są czymś normalnym i mają rozmaite podłoże, a nie oszukujmy się – w szkołach specjalnych nikogo one nie dziwią, ani nie zaskakują. Problem jednak rodzi się w momencie, w którym jeden z uczestników batalii zostaje zabity. Umiera w niewyjaśnionych okolicznościach, skatowany na śmierć. W książce „Rook” ofiarą okazuje się Elvin, a kto jest jedyną osobą, której policja może postawić zarzuty? Oczywiście Tee Jay, chłopiec, który wcześniej groził koledze. Sęk w tym, że historia bójki to jedynie tło całego opowiadania. Głównym bohaterem książki jest Jim Rook, nauczyciel drugiej klasy specjalnej, który odnalazł zwłoki chłopca. Widział też mistyczną, czarną postać, która mogła być sprawcą tej brutalnej zbrodni. Rook postanawia odkryć prawdę, zagłębić się w świat magii i vodoo, by za wszelką cenę chronić swoich podopiecznych. Pytanie tylko, czy spokojny, stateczny nauczyciel jest w stanie pokonać Monstrum o nadprzyrodzonych mocach? Dlaczego „Wuj Umber” tak bardzo chce zaprzyjaźnić się z belfrem? Dlaczego śledzi go i prześladuje? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena